Jump to content

Asus RT-N10U + E3276 słaba prędkość

Rate this topic

Guest house

Recommended Posts

Guest Mac Gregor

Witam

Sorki ze się wtrącę, Ja właśnie posiadam modem HiLink Play i zakupiony dziś router w/w i wgrane tomato v128 i nie mogę sie połączyć z modemem?

Ktoś poradzi/pomoże?

Pozdrawiam

• Replies 5
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• house

2

• Administrator

@Mac Gregor aktualizacja do najnowszej wersji tomato v130 coś zmienia ? Jaki modem ?

Guest Mac Gregor

Nie wiem czy coś zmienia bo nadal na v128 siedzę i czekam na v131.

A problem już rozwiązałem, znalazłem stary tutorial i wbiłem kilka komend i zadziałało. Modem to Huawei E3276.

Guest Mac Gregor

Witam

Czy ten w/w asus jest tak słaby?
U mnie na sofcie asus'a + modem prędkość leci max 20Mb/s gdy podłączę modem do laptopa/pc prędkość mam powyżej 40Mb/s.
Sprawdzone kilkukrotnie, wszystko na kablu LAN.

Guest Mac Gregor

W/w linki nic nie pomogą, w moim przypadku modem zewsze wisi w jednym miejscu gdzie zasieg jest full i modem podpięty do laptopa mam powyżej 40Mb/s a podpięty do routera ok 20Mb/s. Sprawdzane kilku krotnie w tym samym czasie. Prędkość na WiFi mnie zadowala bo na wifi korzystam z smartfonów/tabletów/tv do oglądania przeglądarek. Martwi mnie mała prędkość po kablu LAN!

Z Tomato już się bawiłem a były to wersje v130 i najnowszy v131 gdzie jest wsparcie dla LTE i prędkości podobne ale większe problemy na Tomato miałem z wykrywaniem modemu a jak już wykryje modem to problem z połączeniem z LTE występował. Dlatego wolę pozostać na firmware Asus'a.

Edited by Mac Gregor

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• muzykcb
      By muzykcb
      Witam. 
      Posiada ktoś to cudo i może się wypowiedzieć jak sprawuje się w praktyce ? 
      - transfery z dysku podłączonego do routera,
      - stabilność systemu (czy trzeba robić częste restarty),
      - pobór prądu,
      - zasięg (w porównaniu do poprzednich modeli) 
      - temperatury (czy mocno się grzeje)
      itp
    • konrad573
      By konrad573
      Witam przyszedł do mnie dzisiaj router. Jest problem 5G wifi nie działa. A działa tylko 2.4 G i ma prędkość spada aż do 40 mb/s tylko :(.Maks było 99 mb/s. Testuję w tym samym pomieszczeniu. Jest to karta wifi w laptopie intel ac8265.
      Połączyło teraz ale zadziałało tylko na paśmie 20hz i prędkość 99 mb/s tylko w tym samym pomieszczeniu na 5G. Ratunku !.
      Jednak już dobrze działą. 500 mb/s chwilowo pokazało w tym samym pomieszczeniu końcowy wynik 420 mb/s. Za 3 ścianami 10m 330 mb/s. Nie jest źle. Szkoda że nie da rady osiągnąć lepszej prędkości na tej odległości :(. 
      Okej. Gry sieciowe działają i to bez konfiruacji od razu na wifi i po kablu. Jednocześnie nawet chyba może być otwarty port dla gry for honor na pc i laptopie i idzie razem grać sieciowo z kolegą. Co było nie możliwe na poprzednim routerze bo tylko na 1 urządzeniu w tym samym czasie był otwarty port NAT. Super :D. I nawet port upnp działa a nie działał na tamtym routerze. Oprogramowanie Rapture super! Błędów nie doświadczyłem a nawet lepsze mi się wydaję.
    • konrad573
      By konrad573
      Witam chciałbym jakoś ustawić żeby przekierowywało porty przekierowywania automatycznie żebym nie musiał sam konfigurować. Upnp mi nie działa a jest włączone. Ale zauważyłem że łatwo mogę otworzyć port z Game Open Nat. Czy może być kłódka pod adresem ip obok ddns które jest wyłączone ? To nie ma wpływu na porty czy na coś?.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.