Jump to content

Asus RT-N10U Black - problem z wgraniem

Rate this topic

Go to solution Solved by house,

Recommended Posts

Guest Mateusz Sikora

Witam

Więc tak, zakupiłem dzisiaj router jak w temacie RT-N10U. Zassałem oprogramowanie Tomato by Shibby i chciałem wgrać firmware. Oczywiście wcześniej przywróciłem ustawienia fabryczne z tego forum ale jest problemik a konkretnie to iż próbowałem wgrać firmware z poziomu routera poprzez upgrade ale wywala mi "Aktualizacja firmware przerwana. Sprawdź plik źrudłowy, połaczenie między routerem a PC i spróbój ponownie." niestety nic to nie daje, zassałem jeszcze z tego miejsca inną wersję ale ten sam problem. Pobrałem program ASUS Firmware Restoration Utility, wskazuję plik i klikam wgraj. Wyskakuje połącz z urządzeniem bezprzewodowym i po 30s się wyłącza bo nie może nawiązać połączenia. Przed całym procesem jak wskazałem firmware to wyskakuje iż nie jest ono przeznaczony do RT-N10U.

Ktoś może coś poradzić, co robię nie tak??

• Replies 6
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• house

2

• jacekb1

2

Top Posters In This Topic

Posted Images

• Administrator
  • Solution

Dokładnie tak jak w tym temacie : http://openitforum.pl/topic/162-instalacja-tomato-na-asus-rt-n66u/, wgrywaj przez ASUS Firmware Restoration Utility ale pamiętaj o ustawieniu statycznego adresu IP na karcie sieciowej.

Plik do wgrania to : http://tomato.groov.pl/download/K26RT-N/build5x-130-EN/Asus%20RT-Nxx/tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-130-VPN.zip

Ewentualnie zapoznaj się z tym : https://advancedtomato.com/downloads/router/rt-n10u (to samo ale lepsze webgui).

Guest Mateusz Sikora

Dzięki wielkie wszystko działa. Mam jeszcze pytanie co by niezaśmiecać forum.

Jak ustawić aby IP Traffic itp. zapisywał na dysk USB?? Miałem tam opcje aby zapisywał do pamięci tymczasowo lub jakieś nieznane tam formy? Czy nie da się?

Da sie, wybierasz Custom Path i wpisujesz sciezke do np. dysku usb.

To ma byc sciezka linuxowa np. /dev/sda1 w zalznosci jak ci tomato podmontuje urzadzenie. Liste urzadzen uzyskasz przez ssh poleceniem df

Tak to powinno wygladac:

post-75-1438429794,0256_thumb.jpg

• Administrator

Temat zamykam jako rozwiązany.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Similar Content

• Guest house
      By Guest house
      Witam
      Wgrałem do routera Asus RT-N10U (N-lite) najnowsze odpowiednie tomato , wyczyściłem NVRAM. Zauważyłem ,że prędkość WIFI wskazywana w tomato to jedynie 54 mimo silnego sygnału i klientów z dostępnym trybem N.
      W czym może być problem?
      Pozdrawiam
      L
    • RSK
      By RSK
      Witam.

Czy posiadając router ASUS-a (np. GT-AC5300 lub podobny) oraz stały adres IP można router ustawić tak aby na podłączonym telewizorze oglądać Netflixa z USA ?
    • Greg Marsden
      By Greg Marsden
      Witam wszystkich?
      Od wczoraj posiadam router AX88U, póki co na fabrycznym oprogramowaniu, a rzuciło mi się w oczy spore użycie RAMu oscylujące na poziomie 750-950MB.
      Takie wartości są praktycznie na stałe, z podłączonym dyskiem zewnętrznym 2TB i np. przy zalogowanej jednej komórce, bez innych obciążeń. Czy takie
      obciążenie może wskazywać na jakiś problem, czy to nic dziwnego ? Przesiadłem się z Asusa RT-N18U, gdzie z 256MB Ramu zazwyczaj w użyciu była połowa przy
      takim samym obciążeniu. 

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.