Jump to content

Merlin 378.55 wolna pamięć routera

Rate this topic

Guest house
Go to solution Solved by house,

Recommended Posts

Guest muzykcb

Witam

Posiadam router RT-AC68U - po aktualizacji do wersji Merlina 378.55 wolna pamię routera to 34 MB w wersjach wcześniejszych (378.54) było jej znacznie więcej bo aż 180 MB. Czy tak ma być w obecnej wersji - macie podobnie - czy może coś nie tak wykonanłem podczas "czystej" instalacji ?

post-136-0-63073400-1437253195_thumb.jpg

Edited by muzykcb
  • Replies 15
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• house

5

Guest Portal

ja u siebie mam wolne 161 MB , aktualizowałem bez resetu ustawień fabrycznych itp...

a robiłeś restart routera ?

Edited by Portal
Guest muzykcb

ja u siebie mam wolne 161 MB , aktualizowałem bez resetu ustawień fabrycznych itp...

a robiłeś restart routera ?

Tak oczywiście - robiłem pełny reset routera (przywracałem ustawienia fabryczne) i ustawiałem wszystko od nowa.

Guest muzykcb

Tak oczywiście - robiłem pełny reset routera (przywracałem ustawienia fabryczne) i ustawiałem wszystko od nowa.

Czyżby informacja w wersji beta dawała odpowiedź na moje pytnie ?
378.55 Beta 1 (3-July-2015)
CHANGED: No longer regularly flush caches from memory on ARM router. This will mean a lower amount of free memory is shown, however that memory gets freed whenever something actually needs it, so this is normal. (ARM)
  • Administrator

nie zauważyłem większej różnicy

[compimg]http://openitforum.pl/uploads/imgs/openit_1437335406__2015-07-19_213602.png|http://openitforum.pl/uploads/imgs/openit_1437335410__2015-07-19_214618.png|302|215|przed|i po akualizacji|center[/compimg]

myślę, że @muzykcb podał konkretną przyczynę :)

• Administrator

od modelu routera ? 

• Administrator

używasz dysku usb / pendrive'a  i samby ?

• Administrator
  • Solution

czyli jest już pierwsza różnica pomiędzy Wami. To nie jest cache udostępnionych danych, tylko cache zajętej pamięci przez usługę, a tak naprawdę myk polega na uwalnianiu go w miarę potrzeb dla innych usług. Różnice występują w raportowanej pamięci w webgui. Poza tym obstawiam, że jak jest dysk to i minidlna które też utylizuje zasoby - dorzuć do tego DPI TrendMicro i jest komplet. 

Guest muzykcb

czyli jest już pierwsza różnica pomiędzy Wami. To nie jest cache udostępnionych danych, tylko cache zajętej pamięci przez usługę, a tak naprawdę myk polega na uwalnianiu go w miarę potrzeb dla innych usług. Różnice występują w raportowanej pamięci w webgui. Poza tym obstawiam, że jak jest dysk to i minidlna które też utylizuje zasoby - dorzuć do tego DPI TrendMicro i jest komplet. 

Dokładnie - ja używam Samby, minidlna, FTP, Trend Micro, VPN itd -  czyli większość opcji jakie udostępnia router RT-AC68U

• Administrator

Temat zamykam jako rozwiązany.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.