Jump to content

Asus RT-N18U problem z widocznością udostepnionych dysków przez VPN

Rate this topic

Guest house
Go to solution Solved by Guest Wojtek Golubski,

Recommended Posts

Guest Wojtek Golubski

Mam oprogramowanie, które posiada licencje sieciową, więc muszę mieć łączność z komputerem na którym jest serwer licencji.

Mam skonfigurowany VPN, który działa. Mogę się zalogować będąc na zewnętrznym komputerze na routerze asus rt-n18u. Mogę mapować dysk podłączony do routera. Nie widze pozostałych komputerów w sieci wewnętrznej. Wcześniej wszystko mi działało jako router miałem komp z uruchomionym pfsensem.  Sama konfiguracja VPN za pomocą PPTP jest bardzo prosta , nie mogę jednak znaleść co blokuje dostęp do dysków udostępnionych w sieci wewnętrznej. ma ktoś pomysł .... dzieki z góry

• Administrator

RT-N18U posiada tę opcję ? :

openit_1427090593__2015-03-23_070206.png

łączyszy się po nazwie czy po adresie IP ? spróbuj wklepać w cmd :

net use Z: \\adres.ip\nazwa_folderu /user:hasło
Guest Wojtek Golubski

Tak posiada tę opcje i mam ją włączoną, ale próbowałem też na wyłączonej , nie działa. 

Zapomniałem dodać, że mam zmapowane dyski z poprzedniego ustawienia, konfiguracja nowa jest identyczna z poprzednią. Próbowałem też dodatkowo ręcznie mapować dysk, spróbuje jeszcze tą metodą co podałeś ale dobiero wieczorem będę miał możliwość

• Administrator

najpierw zrób tak :

Guest Wojtek Golubski

zawsze łącze się po numerze ip, mam stały numer. A pro po 1 podpowiedzi net use Z: \\adres.ip\nazwa_folderu /user:hasło system zarzuca mi blad skladni

zrobilem to tak, nie wiemczy dobrze to zapisalem prosze o korekte

net use S:\\192.168.1.102\licencja /xxxxx:yyyyyyy bład skladni a przy zapisie

net use S:\\192.168.1.102\licencja /User:xxxxxx yyyyyyy

"wystąpił bład numer 67 nie można znaleść nazwy sieciowej

zaraz sprawdze druga podpowiedz

• Administrator

net use S:\\192.168.1.102\licencja /User:xxxxxx yyyyyyy

to jest poprawna składnia - mój błąd - źle podałem ci polecenie (https://technet.microsoft.com/en-us/library/bb490717.aspx)

na początek wklep to:

net use * /DELETE /Y

a następnie tak jak piszesz.  

Guest Wojtek Golubski

nie mam pojecia dlaczego ww komenda mi nie dziala, pokazuje mi blad nr 67 nawet jak probuje sie podlaczyc do dysku podłączonego do routera na numerze 192.168.1.1, zastosowalem taki wpis  net use Z:\\192.168.1.1\wojtek /USER:admin hasło .Wrzucilem przez kopiuj wklej zmieniajac tylko urzytkownika i haslo. zwykle mapowanie z nr 192.168.1.1 poszło bez problemu 

• Administrator

hasło wpisz przed /USER:

• Administrator

A mapuje udziały przez explorer'a?

Guest Wojtek Golubski

przez explorera bez problemu ale tylko z dyskiem na routerze, z kompem wewnatrz sieci nyny. ja mam win 8.1 spróbuje jeszcze na kompie z win 7

• Administrator

Wgraj mu alternatywne FW tomato i zobacz czy będzie lepiej. Może się okazać ze zadziała od razu.

Guest Wojtek Golubski

Nie chce wrzucac Tomato, przynajniej na razie. Zastanawia mnie ze pingi nawet nie idą, jeszcze poszukam

Zastanwia mnie jedynie to , że wcześniej jak kożystałem z PFsense połączenie VPN na kompie klienta pokazywalo brak łacza z internetem przez VPN a teraz pokazuje ze mam internet

• Administrator

jakich pul adresowych używasz dla LAN'u i dla klientów pptp ? może tutaj jest problem i klientów vpn musisz przesunąć do podsieci lanu routera ? 

• Solution
Guest Wojtek Golubski

Problem rozwiązany, jak zwykle najciemniej pod latarnia. Nie zwróciłem uwagi , że adres klienta VPN jest w innej klasie adresowej. Cała sieć jest na 192.168.1.1 natomiast adresy klienta ustawiły mi się automatycznie na 192.168.10. po zmianie ręcznej wszystko śmiga. dzięki za pomoc

post-422-0-71385400-1427188949_thumb.jpg

• Administrator

Temat zamykam jako rozwiązany.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Similar Content

• mollu
      By mollu
      Dzień dobry czy ktoś z Was konfigurował serwer VPN dla tych 2 urządzeń?
      Chciałbym najlepiej skonfigurować serwer pod OpenVPN.

• Mariusz_Sz
      By Mariusz_Sz
      Miła informacja dla posiadaczy routerów SYNOLOGY! 

"Firma Synology przygotowała bardzo miły prezent dla swoich klientów biznesowych pogrążonych w walce z efektami wywołanymi pandemią koronawirusa na świecie. Aż do 30 września 2020 roku mogą oni za darmo pozyskać licencję VPN Plus dodającą do wybranych routerów funkcję serwera VPN. Dzięki temu pracownicy firm pracujący zdalnie mogą łatwo i szybko łączyć się z firmowymi komputerami i NASami za pomocą szyfrowanego połączenia. Jest to odpowiedź firmy na znaczący wzrost zapotrzebowania na tego typu usługi. Jak informuje Hewitt Lee z Synology w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy ilość kupionych licencji VPN Plus wzrosła pięciokrotnie, co jest oczywiście spowodowane obecną pandemią.

Oferowana licencja jest dożywotnia i nie wygasa z biegiem czasu, a przypisać można ją do routerów o symbolach RT1900ac, RT2600ac oraz MR2200ac. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie Synology."
      https://twojepc.pl/news39965/Do-konca-wrzesnia-licencja-VPN-Plus-od-Synology-bedzie-oferowana-bezplatnie.html
      https://www.techcentral.ie/synology-vpn-plus-licence-made-freely-available/

https://www.synology.com/en-global/srm/feature/vpn_plus
    • kros881
      By kros881
      Witam wszystkich
      Jestem nowy na tym forum wiec należy się przywitać.
      Panowie mam ten router Synology RT2600ac od kilku dni , dostałem go w prezencie od dziewczyny , a już od jakiegoś czasu mam wykupioną usługę VPN u dostawcy NordVPN.
      Moje pytanie czy na tym routerze da się tak ustawić żeby wszystko szło przez ten NordVPN ? żeby wszystkie urządzenia w domu po Wifi i Lan łączyły się w tym routerze przez ten właśnie  VPN.
      Wiem ze na stronie NordVPN pokazane jest to na kilu routerach ale nie ma tego synology i nie wiem jak i czy w ogóle można to zrobić na tym routerze - a ja nie jestem dobry w tym temacie , jeśli można , to czy ktoś może mi to opisać krok po kroku , będę bardzo wdzięczny ?
      Pozdrawiam
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.