Jump to content

RT-AC87U i znikający serwer DLNA

mickarp

Recommended Posts

Witam, mam problem jak w temacie. Znika mi po jakimś czasie serwer dlna z telewizorów, telefonów itp. Jak oglądam jakiś film z dysku podłączonego pod router to co jakiś czas rozłącza i znika router. Po restarcie znów widać przez chwilę router w sieci. Samba działa, lokalnie w kompie zawsze router zawsze widoczny.

Firmware najnowszy od Merlina na wcześniejszych wersjach tak samo. W Servers Center stan serwera multimediów- Idle. 

Macie jakieś rady?

• Replies 12
  • Created
  • Last Reply
  • Administrator

a dysk jest w 100% sprawny ? syslog pokazuje jakiś crash lub błędy usługi ? jak się wywali klepnij w konsoli :

You do not have the required permissions to see the code field attached to this post.

i pokaż wyniki. używasz opcji usypiania dysku (spindown ustawione?) próbowałeś zmienić merlina na najnowsze OFW - jest sporo poprawek w tej kwestii. Najnowszy Asuswrt-merlin jeszcze ich nie posiada. Jeśli odtwarzasz treści video bezprzewodowo wyłącz tryb auto w danym paśmie. 

Dysk 100% sprawny, sprawdzałem też inny dysk- to samo. Spindown włączone, wyłączone- to samo. Jeszcze nie próbowałem OFW ale zaraz sprawdzę. Stream video do telewizora na kablu i po WiFi jest tak samo.

You do not have the required permissions to see the code field attached to this post.

• Administrator

rebuild bazy dlna 

robi się poprawnie ?

pokaż jeszcze

Wgrałem najnowsze OFW i też to samo. Zauważyłem, że serwer jest widoczny jak  w Servers Center stan serwera multimediów- Skanuje jak przestanie skanować to router znika z TV, tel itp

w/w nie daje żadnego rezultatu.

• Administrator

pomimo sprawnego dysku masz możliwość użycia innego, dla testu ? ogólnie DLNA chodzi tak sobie w asuswrt, wiele osób zgłasza problemy :/ ale jak na razie nie ma definitywnego rozwiązania, asus skupia się raz na modemach, raz na WiFi. czasem pomaga samo sformatowanie dysku.

• Administrator

zanim podłączysz inny dysk, włącz funkcję Smart Access w AiCloud 2.0  B) i sprawdź

Oczywiście AiCloud zawsze włączone.

Od wczoraj po tej roszadzie z różnymi firmware i dyskami w końcu na Merlinie serwer dlna jest jak na razie widoczny, ale nie znam wyjaśnienia. Aż się boje go używać :)

• 2 months later...
Guest Roman Dom

U mnie jak zaczyna znikać , często po aktualizacji merlina to pomaga podpięcie dysku pod kompa i usunięcie wszystkiego co Asus sobie tam poinstalował.

• 11 months later...
Guest macusz

Mam ten sam problem. Router się jakby resetuje co godzinę o pełnej godzinie. Połączenie z internetem jest utrzymane ale znika na ok. 20sek. server DLNA i wybudza mi drukarkę WIFI z uśpienia. Macie jakiś pomysł? Dodam tylko że jak wyłączyłem server DLNA to po drukarce widzę że nadal się resetuje.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

• 2 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.