Jump to content

RT-AC68U a uśpienie dysku na USB

Rate this topic

Guest house
Go to solution Solved by house,

Recommended Posts

• Administrator
  • Solution

tak jest, a przynajmniej kiedyś była :

5336729529e0a14ce6c26a76b3ff0265.png

• Administrator

Temat zamykam jako rozwiązany.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Similar Content

• glorifyday
      By glorifyday
      To już drugi raz. Najpierw (tuż po gwarancji) padły dwa dyski Seagate (na szczęście nie jednocześnie) a teraz jeden WD:

Niby "healthy", ale to dla mnie sygnał, że dysk do wymiany.

Jeszcze nie sprawdzałem, czy dysk jest wciąż na gwarancji, ale przypuszczam, że nie.

I teraz pytanie. Jakie w tej chwili dyski uchodzą za niezawodne i dobre do NASów? Potrzebuję 4TB lub więcej.
      Kiedyś czasami w necie można było znaleźć statystyki niezawodności, może macie gdzieś pod ręką?
    • jacekb1
      By jacekb1
      Witajcie,
      Planuje wymianę mojego juz przestarzałego AC68U na coś nowszego co podoła nowym wyzwaniom.

Wybór padł na UDM-Base. W pracy mam UDMP i sprawuje się super (oprócz problemów wieku dziecięcego).
      @house Miales, daj jakies info czy warto. Mieszkanie 58m2, najdalszy odbiorca ok 12 m przez dwie ściany 60cm z cegly (koszmar).
      Jak trzeba będzie dołożę UAP Lite / LR.

Co chce uzyskac ? Lepiej niz to:

• Guest house
      By Guest house
      Podpiąłem pod USB dysk 6TB Seagate Backup Plus do routera Asus DSL AC68u, wszystko (AiCloud, FTP, Samby, mapowanie dysku w Windzie, DLNA na TV i inne gady, sorki nie znam się) działało do czasu kiedy nie użyłem opcji sprawdzenia dysku
      i wyskoczyły błędy na dysku. No to oczywiście format dysku (przez router) i dysk się wykrzaczył. Cały dzień grzebania ponowny format (NTFS, GPT) podpinam i znowu błędy. Odszukałem tablicę kompatybilnych
      dysków z routerem i wychodzi, że obsługuje dyski do 4TB, (przy czym jest dopisek "read only" lub "write only" tzn że samego NTFS nie obsługuje czy co?). Obecnie robię test partycji dysku programem zewnętrznym po podpięciu do lapka, który już 
      leci parę godzin. Zanim znowu coś spier... mam pytania:
      1. Czy podzielić dysk na mniejsze partycje ?
      2. Czy wyświetlane przez router błędy dysku mogą wynikać z braku obsługi, czy faktycznie mam uwalony dysk?

Pozdrawiam serdecznie, jeżeli coś przedstawiam niefachowo to sorki.
      Artur

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.