Jump to content

Silny Router/AP Draft-N; PoE

Guest house

Recommended Posts

Guest Marcin Rafalski Fishman

Witam,

Klient posiada 4 routery CISCO WAP4410N. Niestety te routery przestały działać po tym jak na jego dachu uruchomiono LTE800 (system telefonii komórkowej). Najwyraźniej podczas projektowania i testowania tych urządzeń nie testowano ich w warunkach bliskiej obecności nadajników LTE800. 

Klient w ostatnich dniach testował Buffalo AirStation Pro WAPS-APG600H. Daiała poprawnie lecz podobno jego zasięg jest gorszy od CISCO.

Doradźcie proszę silny router albo AP bo ten Cisco to chyba AP...

Musi spełniać następujące warunki:

• standard N
  • działać jednocześnie na 2,1 GHz i 5GHz
  • zasilanie PoE
  • Stosunkowo nowa konstrukcja.
  • o dużym zasięgu 

Dziekuje serdecznie, Marcin.

• Replies 5
  • Created
  • Last Reply

Osobiście mógł bym polecić rozwiązania od firmy Ubiquiti dokładnie Unifi UAP PRO aby działało w dualband w pasmie N lub troszkę droższe Unifi UAP AC już w standardzie AC.

Ogólnie sprzedawane jest w pojedynczych sztukach jak i w 3 pakach. Maja kontroler "programowy" i można ich łączyć ze sobą do 100 w jednej sieci.

Wszystkie posiadają w zestawie zasilacz POE więc do samego urządzenia idzie tylko kabelek sieciowy.

• Administrator

bo ten Cisco to chyba AP

tak to są AP :

You do not have the required permissions to view links attached to this post.

nic lepszego niz Ubiquiti o których wspomniał @Jabol nie ma, chyba że modele z segmentu SOHO :)

Guest Marcin Rafalski Fishman

A ja myślałem, że na jakiś Asusikach albo Dlinkach sprawę się załatwi....

W czym tkwi przewaga Ubiquiti?

• Administrator

Ubiquiti stawiasz, zapominasz i działa. Urządzenia SOHO to zupełnie inny level sprzętu.

Asus nie ma AP jedynie zabawa z routerami w trybie AP co nie jest wg mnie dobrym rozwiązaniem.

O Dlinkach wole się nie wypowiadać....

Unifi działa spoko. Można poczytać na necie opinie osobiście nie maiłem jeszcze z nimi problemów.

Plusem w odróżnieniu od zabawy z pseudo "AP" od asusa lub dlinka jest to że Unifi tworzy jedną sieć WiFi z funkcją roamingu :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.