Jump to content

AsusWRT - zdalny dostęp

Rate this topic

Guest house
 Share

Go to solution Solved by Guest tuskomat,

Recommended Posts

Guest tuskomat

"ASUSWRT jest oparty na przeglądarce, co oznacza, że nie wymaga osobnej aplikacji i nie ogranicza tego, co można w nim zrobić poprzez urządzenia mobilne - uzyskujesz pełny dostęp do wszystkich ustawień z dowolnego urządzenia posiadającego przeglądarkę."

Mam tableta na andku Kici kici. Czy będę się mógł na nim zalogować do routera i zarządzać siecią ? Rozumiem ze podobnie jest w AC 68U

.?

• Replies 11
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• house

6

Top Posters In This Topic

• Administrator

czy to juz większy kłopot i trzeba coś extra konfigurować ?

żaden kłopot i tak, trzeba to skonfigurować

openit_1412880892__2014-10-09_205433.png

Guest tuskomat

Ha, sprytne ale lepiej by było gdyby zamiast IP było "określony adres MAC" bo tego z IP nie idzie ustawić jak się jest w terenie poza LAN. Port mogę ustawić dowolny np. 65500 ?

• Administrator

Ha, sprytne ale lepiej by było gdyby zamiast IP było "określony adres MAC" bo tego z IP nie idzie ustawić jak się jest w terenie poza LAN

a jak zweryfikujesz MAC z WAN ?  B)

Port mogę ustawić dowolny np. 65500 ?

jaki Ci się podoba ;-)  

Guest tuskomat

MAC z WAN....

Nie ma sposobu ? Nie wierzę, przecież każdy informatyk zawsze mi powtarzał ze wszystko w informatyce jest możliwe i jest tylko kwestią czasu i pieniędzy.

No a VPN ? Wtedy takie urządzenie jest w jednej sieci z routerem i może się komunikować po MAC- ACH

..?

• Administrator

Nie ma sposobu ? Nie wierzę, przecież każdy informatyk zawsze mi powtarzał ze wszystko w informatyce jest możliwe

:D i zapewne tak jest, ale urządzenie ma swój FW który nie posiada takiej funkcji. Możesz pobrać źródła tomato i odpowiednio zmodyfikować kod aby funkcję zaimplementować za pomocą 

czasu i pieniędzy

:D

No a VPN ? Wtedy takie urządzenie jest w jednej sieci z routerem i może się komunikować po MAC

tak, ale wcześniej przechodząc proces autoryzacji więc tak naprawdę staje się częścią LAN : 
You do not have the required permissions to view links attached to this post.

Guest Piotr Kiewlak

Panowei, herezje szerzycie z tym otwieraniem WANu, z punktu widzenia bezpieczeństwa to tak jakbyście w domu zakładali alarm, wynajeli firme ochroniarską i inne cuda wianki a zostawiali mieszkanie otwarte z kluczem w drzwiach. 

Ludzie sami sie proszą o ataki przy otwartych portach po stronie WAN. Jedynie VPN. A tak uczymy nowych użytkowników by otwierali swoje sieci a później sie dziwimy że aż tyle danych wycieka. 

• Administrator

Panowei, herezje szerzycie z tym otwieraniem WANu,

dlaczego ? zapytał czy jest - odpowiedziałem, że tak :) nie było rozmowy o

z punktu widzenia bezpieczeństwa

bo to osobna kwestia. Nie możemy myśleć i analizować zagrożenie za kogoś :)

A tak uczymy nowych użytkowników by otwierali swoje sieci a później sie dziwimy że aż tyle danych wycieka.

człowiek uczy się na błędach, nawet jeśli poszechne jest zabezpieczanie wszystkiego i wszędzie - nie możemy zmusić go do czegoś bo tak jest "bezpieczniej" :)

• Solution
Guest tuskomat

Volenti non fit injuria

.

Można wrzucić Panu Shibby "temacik" na skrypcik w tomato weryfikujący dostęp z WAN po MAC-u /tak wprost,  bez VPN-a/ ; ciekawe wyzwanie.... 

• Administrator

Można wrzucić Panu Shibby "temacik" na skrypcik w tomato weryfikujący dostęp z WAN po MAC-u /tak wprost,  bez VPN-a/ ; ciekawe wyzwanie....

to już nie to forum :) @shibby źle znosi krytykę i tutaj nie zagląda :)

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.