Jump to content

DualWAN na modemach 3G i użycie wszystkich portów jako LAN

Rate this topic

Recommended Posts

Guest maxikaaz

Jak wiadomo - większość kompilacji Tomato pozwala z poziomu GUI podpiąć port WAN routera do sieci lokalnej w sytuacji, gdy WAN-em jest interfejs radiowy bądź modem 3G.

Wygody tej nie oferuje chińskojęzyczny DualWAN, choć samo przyporządkowanie portów sieciowych jest jak najbardziej możliwe.

W sytuacji, gdy mamy konfigurację z dwoma modemami 3G niejako "blokowane" są też fizyczne porty WAN i LAN1.

Aby je wykorzystać jako dodatkowe porty LAN wystarczy wrzucić w konsolę dostępną w interfejsie webowym Tomato (Tools => System) następujący wpis:

nvram set vlan1ports="0 1 2 3 4 8*"
nvram set vlan2ports="8"
nvram set vlan3ports="8"
nvram commit
reboot

i go wykonać.

Powyższe rozwiązanie sprawdzone zostało dla Asusa RT-N16 z kompilacją 13.03.0040 .

• Replies 0
  • Created
  • Last Reply

Popular Days

Popular Days

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• Lolek
      By Lolek
      Witam, dorosłem do położenia sieci LAN w domu, kupiłem już część gratów, ale dziś dotarło do mnie, że chyba nie do końca wiem jak to połączyć 😅.
      Mam ruter Asus RT-AC86U, switch Netgear GS108E, Qnap TS-453Be i 7 urządzeń z portem LAN.
      Aktualnie kabelkami do rutera mam podpiętego Qnapa 2xLAN, drukarkę i system Audio, reszta po WiFi.
      Wiem, że do jednego portu w ruterze muszę podpiąć switcha, i do niego pozostałe urządzenia. Ale, no właśnie switch ma 8 portów z czego jeden zajmie ruter a chcę po LAN podpiąć 7 urządzeń i 2xLAN w Qnapie. Czy mogę Qnapa pozostawić wpiętego bezpośrednio do rutera, a resztę do przełącznika. A może trzy najmniej wymagające przepustowości urządzenia, podpiąć do rutera a resztę tą, która mocno korzysta z NASa do switcha.
    • Greg Marsden
      By Greg Marsden
      Witam wszystkich?
      Od wczoraj posiadam router AX88U, póki co na fabrycznym oprogramowaniu, a rzuciło mi się w oczy spore użycie RAMu oscylujące na poziomie 750-950MB.
      Takie wartości są praktycznie na stałe, z podłączonym dyskiem zewnętrznym 2TB i np. przy zalogowanej jednej komórce, bez innych obciążeń. Czy takie
      obciążenie może wskazywać na jakiś problem, czy to nic dziwnego ? Przesiadłem się z Asusa RT-N18U, gdzie z 256MB Ramu zazwyczaj w użyciu była połowa przy
      takim samym obciążeniu. 

• seca fun
      By seca fun
      W domu dwu pietrowym posiadam router WRT3200acm, dwa switche i dwa Qnap`y.
      W sieci jest ponad 30 urzadzen (telefony,komputery,TV...), z czego 16 dziala przez WIFI.

Moj linksys nie ma juz supportu, a softy OpenWRT nie dzialaja dobrze z WIFI.
      Czas to zmienic wiec potrzebuje dobrego sprzetu przynajmniej na jakies 5-6 lat, moze z mozliwoscia modernizacji.
      Router, i w dwoch miejscach WIFI, bo po drugiej stronie mam bardzo slaby sygnal nawet na 2.4ghz.

Potrzebuje routera z dobrym Quality of service (gdy na Qnap`ie dziala rtorent
       to mozna tez normalnie korzystac z internetu i rozmawiac np. na Whats up`ie lub grac online).

Dobry firewall z ochrona LAN oraz stabilne utrzymanie lacza a nie rozlacznie sie lub zawieszanie.
      Cieszylo by mnie mozliwosc monitorowania sieci poza domem, oraz obsluga VPN North.

Budzet to ok 2 tys zl.

Nie chce nic sugerowac, zawsze gdy cos znajde to szukajac recenzji okazuje sie ze czegos brakuje a to jest slabe, lub sprawdzony model ale juz nie ma supportu ...

Kupic roter wifi i access point lub router i dwa access points lub ...?

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.