Jump to content

problem z konfiguracją rutera

Guest house
Go to solution Solved by Guest tamtosiamto,

Recommended Posts

Guest tamtosiamto

Witam. Mam kłopot z ruterem tplink, soft ddwrt chociaż soft raczej nie chyba nie ma znaczenia.  Laptop byl podlaczony do sieci wifi, IP rutera i brama 192.168.1.1, IP rutera z DDWRT podpietego do gniazda LAN laptopa 192.168.100.1. Podpinam ddwrt do laptopa i net znika, odłaczam-net jest. Jak jest net z palucha usb net nie znika. DDwrt czysty po resecie, zmienilem tylko IP.

w trakcie pisania pomyslalem, czy nie powinienem ustawic na sztywno innej bramy na DDWRT?

Mój cel to taka konfiguracja https://openlinksys.info/forum/viewthread.php?thread_id=17234&pid=128911#post_127870 .

• Administrator
w trakcie pisania pomyslalem, czy nie powinienem ustawic na sztywno innej bramy na DDWRT?

powinieneś, a jaką masz wpisaną - ip routera czy gateway isp ? 

chcesz osiągnąć coś takiego : http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Client_Bridged ?

• Administrator
Na DDWRT  wszytsko oprocz IP jest domyslne, tzn . brama bedzie 192.168.1.1 czyli jak na ruterze, z ktorego chce brac net.

i ten manual ddwrt który linkowałem nie pomógł ? jaki to router ?

• Solution
Guest tamtosiamto

i ten manual ddwrt który linkowałem nie pomógł ? jaki to router ?

nie wiem czy pomogl:) bo to nie u mnie jest porblem , zdalnie probowalem 2 dni temu komus pomoc, robilem to wczesniej kilkanascie razy i działało na ddwrt. A manulala nie czytalem :) spojrzalem tylko na grafike-zgadzała sie z tym co chce zrobic. Stand by do swiąt w tym temacie.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Similar Content

• mollu
      By mollu
      Właśnie na dniach mam go otrzymać. 
      Moja sieć składa się obecnie z nanoHD + laptopy na Intel AX200 i jeden na AX210
      Sieć 5ghz ustawiona na kanał 36 i 160HT
      Nowy ap będzie umieszczony w małym pomieszczeniu i tylko w nim mają się łączyć sprzęty. Zależy mi na wydajności (szybkości) i niskich opóźnieniach.
      nanoHD będę chyba musiał zmienić na 80HT i jakie mu kanały ustawić - bo nadal chyba kanał 36 będzie zarezerwowany dla 160HT? 
    • daniel
      By daniel
      Witam wszystkich mam problem w DDNS z zewnętrznym adresem .
      Wprowadziłem nazwy Hosta i niestety nie widać zewnętrznego adresu IP 
      Status pokazuje wystąpił błąd sieciowy
      Proszę o pomoc jaka może być przyczyna dostawca sieci internetowej twierdzi że port 80-443 Nie są zablokowane.

• Mariusz_Sz
      By Mariusz_Sz
      Witam

Jakieś 3 miesiące temu zauważyłem, że używając Synology Active Backup for Buissnes dla 30 maszyn, przedłużenie certyfikatu o trzy miesiące przed jego wygaśniecięm powoduje na wszystkich komputerach bark synchronizacji w aplikacji klienckich. Aplikacja twierdzi, że zmienił się certyfikat SSL. Wystarczy oczywiście kliknąć, tak zgadzam się i zatwierdzić, ale musze to robić na 30 maszynach. Wcześniej tego nie było. Spróbowałem znowu przedłużyć certyfikat po 30 dniach i znowu kwiatki. 

Coś się [email protected]ło i co 3 miesiące będę miał kwiatki. Jest to uciążliwe.... 
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.