Jump to content

10 zasad jak bezpiecznie korzystać z routera

Guest house

Recommended Posts

• Administrator

Na łamach portalu telix.pl pojawił sie dość ciekawy artykuł :

http://www.telix.pl/artykul/10-zasad-jak-bezpiecznie-korzystac-z-routera-3,60531.html

W samej wiadomości nie byłoby nic nadzwyczajnego gdyby nie punkt 10 tego "rozkładu jazdy"

10. Unikaj urządzeń działających na open sourcie. Firma opierająca swoje rozwiązania na oprogramowaniu typu open source jest zobowiązana do udostępniania kodu źródłowego, przez co naraża swoje produkty na potencjalne wyłapywanie błędów w kodzie przez developerów.

• Replies 8
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• house

5

Top Posters In This Topic

Posted Images

• Administrator

Jest już wyjaśnienie :12_slight_smile:

etety6eh.jpg

• Administrator

To jakaś kpina nie artykuł jeszcze na dodatek na wp....

@Jabol to poszło public :)

Guest nerkus

Dla zwykłego usera przydatne - było ostatnio kilka akcji z bezpieczeństwem sieci, chyba o tp linki chodziło co nie?

Nie wszystko rozumiem, ale część się przydała. Sam pomysł takiego materiału bardzo pozytywny, tylko powinien być dopracowany.

• Administrator

chyba o tp linki chodziło co nie?

oraz asus :/

Guest nerkus

No właśnie, jeszcze asusy, i wiadomo że lepiej unikać. Niby każdy ma prawo do wpadki, ale póki jest opcja korzystania z tych routerów, które wpadek nie zaliczają, to trzeba to robić. W tym temacie brakuje akcji informacyjnych, ale z drugiej strony kto miałby takie akcje robić. Pewnie pozostanie tak, że problemy będą rozwiązywali ci, którzy sami będą szukali rozwiązań.

• 4 months later...
  • Administrator

Temat został zamknięty - jeśli się z tym nie zgadzasz zgłoś to Moderatorom. Twoje zgłoszenie na pewno zostanie rozpatrzone.

Z poważaniem,

Ekipa Openitforum.pl

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Similar Content

• mickarp
      By mickarp
      Jeszcze tego nie robiłem, czy ktoś mnie naprowadzi?. Mam UDM i 2 AP chciałbym wydzielić sieć dla IoT i zrobić sieć gościnną bez dostępu do mojej sieci. 
    • Guest house
      By Guest house
      Witam,

Mam pytanie do Was bo mam nadzieję, że znacie się lepiej niż ja ::)

Otóż mam kilka urządzeń sieciowych w domu, które co prawda działają ale nie wiem czy ich ustawienia są najbardziej optymalne.

Ale do rzeczy.  Internet po kablu dostarczany jest do routera Asus RT-AC750, do niego zaś po kablu podłączony jest jeden z nadajników systemu mesh - Tenda Nova MW3 oraz również po kablu nadajnik do przesłania internetu z domu do budynków gospodarskich - NanoStation 5AC loco.

Pytanie 1 - czy mam włączyć sieć bezprzewodową również w Asusie czy zostawić rozsyłanie bezprzewodowe tylko urządzeniom Tenda? Teraz mam w Asusie wyłączone "rozsiewanie" internetu po Wi-Fi - tylko Tenda.

Pytanie 2 - ustawienia adresów IP - Router Asus przydziela adresy z puli 192.168.2, zaś Tenda z puli - 192.168.5. Oznacza to, że z urządzeń podłączonych do Tendy (bezprzewodowo) nie widzę urządzeń podłączanych do sieci w tym drugim budynku gospodarskim, gdzie poprzez NanoStation urządzenia mają również adresy z zakresu 192.168.2. Czy powinienem ujednolicić zakres adresów IP i ustawić jeden z zakresów zarówno dla Asusa jak i dla Tendy?

Wiem, że speców mogą śmieszyć te pytania ale ja nie jestem expertem od urządzeń sieciowych, zatem proszę Was o pomoc :)

Pozdrawiam

• Guest house
      By Guest house
      A takie pytanko mam...czy sama zmiana routera może wpływać na odczuwanie szybszego działania sieci? Mam wrażenie, ze strony wczytują się szybciej...
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.