Jump to content

Router Asus DSL-N55U problem z wyłączeniem funkcji Sieć gościnna

Rate this topic

Guest house
Go to solution Solved by Guest Pablo,

Recommended Posts

Guest Pablo

Witam,

Kolejny problem, tym razem z siecią gościnną. Podkusiło mnie aby zobaczyć jak działa funkcja sieć gościnna.

Po włączeniu wszystko działa OK. Jednak przy próbie wyłączenia nie dość, że jej nie wyłączyłem to jeszcze włączyła się druga AsusGuest2. O ile pierwszą dało się po kilku próbach wyłączyć to tej drugiej w żaden sposób nie szło. Skończyło się resetem i powrotem do ustawień fabrycznych oraz ponowną konfiguracją parametrów routera.

Proszę o informację co to za kawałek przycisku po prowaj stronie (otoczyłem go na czerwono). Nie widać opisu ale da się przycisnąć. Czy on nie jest czasem odpowiedzialny za sieć AssusGuest2? 

Dodam, że mam najnowszą wersję firmware 3.0.0.4.364

pzdr

post-32-0-60521100-1366976988_thumb.png

• Replies 2
  • Created
  • Last Reply
Guest Jabol

Cześć

Jakiej przeglądarki internetowej używasz?

Testowałem na asusie kolegi ale z softem z końcówką 188 i w zakładce sieci gościnne ma możliwość utworzenia po 3 sieci gościnne na każdą z częstotliwości.

Jak widać na poniższym screenie

Jeśli chodzi o włączenie i wyłączenie sieci gościnnej z żadną nie było najmniejszego problemu. Wszystko działało dobrze.

Jest tylko jedna uwaga. Niestety w sofcie jest to dość niefortunnie umieszczone widać to dobrze na poniższym screenie.

Pole z opcjami "włącz/wyłącz" dotyczy dostępu do internetu w sieci gościnnej a nie jej włączenia/wyłączenia.

Włączenie wyłączenie sieci jest na górze z opcjami "Tak/Nie"

• Solution
Guest Pablo

Problem rozwiązany. Winna jest przeglądarka Windows Explorer. Opera wyświetla prawidłowo stronę i działa włączanie/wyłączanie sieci gościnnej.

Dzięki za pomoc!

pzdr

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Similar Content

• muzykcb
      By muzykcb
      Cześć.
      Posiadam RT-AC68U z podłączonym dyskiem,
      Dwukierunkowy system IPS (ang. Intrusion Prevention System) blokuje połączenie MAC: CC:E1:7F:83:F7:41

Nie mam żadnego urządzenia o takim numerze MAC, sprawdzałem wielokrotnie w logach i opcji dzierżawy DHCP – nie ma tam żadnej wzmianki o tym numerze MAC.  

Pytanie czy to jest numer urządzenia zewnętrznego które przeprowadza jakieś próby włamania i jest blokowane przez IPS czy to jednak jakieś urządzenie w moim pobliżu ( np. sąsiada który próbuje się połączyć) ?
    • muzykcb
      By muzykcb
      Witam. 
      Posiada ktoś to cudo i może się wypowiedzieć jak sprawuje się w praktyce ? 
      - transfery z dysku podłączonego do routera,
      - stabilność systemu (czy trzeba robić częste restarty),
      - pobór prądu,
      - zasięg (w porównaniu do poprzednich modeli) 
      - temperatury (czy mocno się grzeje)
      itp
    • konrad573
      By konrad573
      Witam przyszedł do mnie dzisiaj router. Jest problem 5G wifi nie działa. A działa tylko 2.4 G i ma prędkość spada aż do 40 mb/s tylko :(.Maks było 99 mb/s. Testuję w tym samym pomieszczeniu. Jest to karta wifi w laptopie intel ac8265.
      Połączyło teraz ale zadziałało tylko na paśmie 20hz i prędkość 99 mb/s tylko w tym samym pomieszczeniu na 5G. Ratunku !.
      Jednak już dobrze działą. 500 mb/s chwilowo pokazało w tym samym pomieszczeniu końcowy wynik 420 mb/s. Za 3 ścianami 10m 330 mb/s. Nie jest źle. Szkoda że nie da rady osiągnąć lepszej prędkości na tej odległości :(. 
      Okej. Gry sieciowe działają i to bez konfiruacji od razu na wifi i po kablu. Jednocześnie nawet chyba może być otwarty port dla gry for honor na pc i laptopie i idzie razem grać sieciowo z kolegą. Co było nie możliwe na poprzednim routerze bo tylko na 1 urządzeniu w tym samym czasie był otwarty port NAT. Super :D. I nawet port upnp działa a nie działał na tamtym routerze. Oprogramowanie Rapture super! Błędów nie doświadczyłem a nawet lepsze mi się wydaję.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.