Jump to content

ac68u kopiowanie na dysku usb

Rate this topic

Guest house
Go to solution Solved by house,

Recommended Posts

• Administrator

Mam problem z dyskiem USB 3.0 podpiętym do ac68u. Transfer po wifi działa lepiej niż dobrze zapis 40MB/s odczyt nawet ponad 60MB/s. Ale musiałem skopiować pliki pomiędzy katalogami na dysku i transfer był w granicach 8-10 MB/s, czasami w porywie do 12-tu. O co kaman, gdy przenosiłem pliki trwało to chwilę czyli tak jak być powinno. Nie było to kopiowanie pomiędzy dwoma zamontowanymi na kompie folderami (wtedy byłby to transfer z dysku poprzez wifi na komputer i potem z powrotem po wifi na ten sam dysk) wtedy taki transfer mógłby być uzasadniony. 

• Administrator

Ale musiałem skopiować pliki pomiędzy katalogami na dysku

uruchomiłeś dwie operacje - odczyt i zapis równocześnie :) normalne. lepiej robić to z konsoli na routerze.
  • Administrator

lepiej robić to z konsoli na routerze.

Oświeć mnie;-) 

• Administrator
  • Administrator

Czarna magia, rzadko z tego korzystam, zostawię jak jest. Wszystko mi działa OK nie będę kusił losu.

Serdeczne dzięki za info

a możliwe jest zrobienie kopiowania przez putty i czy wpłynie to na szybkość?

Edited by Guest
  • Administrator
  • Solution

a możliwe jest zrobienie kopiowania przez putty

tak, przez samo putty za pomocą "cp /źródło /cel" tak.

i czy wpłynie to na szybkość?

względem kopiowania na komputerze ? tak :)

• Administrator

taaa.. jeszcze jakbym umiał znaleźć swój dysk usb

• Administrator

Ok, dzięki, prędkość wzrosła dwukrotnie (8min 30sek zamiast 16min 20sek; 11GB plik) jak najbardziej mnie to satysfakcjonuje.

Jeszcze muszę poszukać jak kopiować całe foldery a nie tylko pojedyncze pliki.

• Administrator

Jeszcze muszę poszukać jak kopiować całe foldery a nie tylko pojedyncze pliki.

:rolleyes:

cp -r dir1/ dir2/ 
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Similar Content

• daniel
      By daniel
      Witam wszystkich mam problem w DDNS z zewnętrznym adresem .
      Wprowadziłem nazwy Hosta i niestety nie widać zewnętrznego adresu IP 
      Status pokazuje wystąpił błąd sieciowy
      Proszę o pomoc jaka może być przyczyna dostawca sieci internetowej twierdzi że port 80-443 Nie są zablokowane.

• Mariusz_Sz
      By Mariusz_Sz
      Witam

Jakieś 3 miesiące temu zauważyłem, że używając Synology Active Backup for Buissnes dla 30 maszyn, przedłużenie certyfikatu o trzy miesiące przed jego wygaśniecięm powoduje na wszystkich komputerach bark synchronizacji w aplikacji klienckich. Aplikacja twierdzi, że zmienił się certyfikat SSL. Wystarczy oczywiście kliknąć, tak zgadzam się i zatwierdzić, ale musze to robić na 30 maszynach. Wcześniej tego nie było. Spróbowałem znowu przedłużyć certyfikat po 30 dniach i znowu kwiatki. 

Coś się [email protected]ło i co 3 miesiące będę miał kwiatki. Jest to uciążliwe.... 
    • Mariusz_Sz
      By Mariusz_Sz
      Gdyby ktoś był zainteresowany to przesyłam instrukcję "zmuszenia" naszych DSM do obsługi adapterów USB  - RJ45 2,5/5GbE z chipsetem Realtek do współpracy z NAS Synology serią + (Apollo Lake)

Podobno działa bardzo dobrze. Co jak co, ale dobrze mieć taką alternatywę rozbudowania naszych NASów o nowy standard ethernet bez potrzeby zmiany sprzętu na nowszy ?

Miejmy nadzieję, że w nowszych DSM - Synology wrzuci oficjalnie sterownik do obsługi adapterów USB - RJ45

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.