Jump to content

Konfiguracja routera N450R do pracy z modemem 3G/4G/LTE

Rate this topic

Guest house

Recommended Posts

Przygotowanie

Karta sim znajdująca się w modemie powinna mieć ZDJĘTE zabezpieczenie kodem PIN

1. Podłącz modem USB do odpowiedniego portu w routerze

2. Podłącz router N450R do prądu

3. Odczekaj około 1 minuty aż router się w pełni uruchomi

4. Połącz router z komputerem/laptopem (pamiętaj by w laptopie była wyłączona karta WiFi)

Konfiguracja

5. Otwórz przeglądarkę internetową

6. W pole adresu wpisz: 192.168.1.254

1RRxanA.jpg

7. Zostanie wyświetlona strona domowa routera.

7A. Od razu można zobaczyć czy nasz modem został prawidłowo wykryty

VQYMALn.jpg

8. Wpisz hasło aby się zalogować (domyślnie airlive)

lV8ECBY.jpg

9. Kliknij "Advance Setup" i kliknij "Enter"

TZJWxmt.jpg

10. Z lewego menu wybierz "Network setup"

DMmUsuH.jpg

11. Z zakładki "WAN Interface" wybierz "Wireless WAN"

aeP9fMq.jpg

12. Zakładka "Dial-UP Profile" wybierz "Manual"

BGKAPJ7.jpg

13. Zakładka "Country" wybieramy ostatnie na dole czyli "Others"

KJk1Tk5.jpg

14. Pole "APN" - wpisujemy APN dla naszego operatora

15. Pole "Dialed Number" - najczęściej jest to *99# ale zależne jest to od operatora

16. Pole "Account" i "Password" najczęściej jest puste, w przypadku Orange należy wpisać jedno i drugie "internet"

17. Poniższy obrazek przedstawia prawidłowe dane konfiguracyjne dla operatora Orange.

fCLCEhe.jpg

18. Następnie klikamy "Save" w oknie które wyskoczy klikamy "OK" i następnie "reboot"

19. Urządzenie zostanie zrestartowane.

20. Jeżeli wszystko zostało prawidłowo podane router powinien się połączyć z internetem.

21. Stan połączenia można sprawdzić wchodząc na stronę domową routera pod adresem 192.168.1.254

• Replies 0
  • Created
  • Last Reply

Popular Days

Popular Days

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• glorifyday
      By glorifyday
      Cześć.

Kojarzycie może, czy modemy UPC (pokazuje mi w papierach, że to COMPAL CH7465CE) mają możliwość uruchomienia serwera VPN?
      Nie mam teraz tego rutera pod ręką, jest w innym mieszkaniu, więc sam nie mogę sprawdzić, ale może ktoś kojarzy?

Chciałem mieć w tym drugim mieszkaniu kompa i móc na niego wbijać przez RD.
    • Guest house
      By Guest house
      Witam,

Mam pytanie do Was bo mam nadzieję, że znacie się lepiej niż ja ::)

Otóż mam kilka urządzeń sieciowych w domu, które co prawda działają ale nie wiem czy ich ustawienia są najbardziej optymalne.

Ale do rzeczy.  Internet po kablu dostarczany jest do routera Asus RT-AC750, do niego zaś po kablu podłączony jest jeden z nadajników systemu mesh - Tenda Nova MW3 oraz również po kablu nadajnik do przesłania internetu z domu do budynków gospodarskich - NanoStation 5AC loco.

Pytanie 1 - czy mam włączyć sieć bezprzewodową również w Asusie czy zostawić rozsyłanie bezprzewodowe tylko urządzeniom Tenda? Teraz mam w Asusie wyłączone "rozsiewanie" internetu po Wi-Fi - tylko Tenda.

Pytanie 2 - ustawienia adresów IP - Router Asus przydziela adresy z puli 192.168.2, zaś Tenda z puli - 192.168.5. Oznacza to, że z urządzeń podłączonych do Tendy (bezprzewodowo) nie widzę urządzeń podłączanych do sieci w tym drugim budynku gospodarskim, gdzie poprzez NanoStation urządzenia mają również adresy z zakresu 192.168.2. Czy powinienem ujednolicić zakres adresów IP i ustawić jeden z zakresów zarówno dla Asusa jak i dla Tendy?

Wiem, że speców mogą śmieszyć te pytania ale ja nie jestem expertem od urządzeń sieciowych, zatem proszę Was o pomoc :)

Pozdrawiam

• Guest house
      By Guest house
      A takie pytanko mam...czy sama zmiana routera może wpływać na odczuwanie szybszego działania sieci? Mam wrażenie, ze strony wczytują się szybciej...
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.