Jump to content

Zapowiedź ASUS RT-AC87 AC2400

Rate this topic

Guest house

Recommended Posts

• Administrator

Asus zamierza przeskoczyć sam siebie

po raz kolejny... ac68u przeskoczył ac66u i oba równolegle na rynku egzystują z różnicą w cenie 100zł.  

Fajnie by było jak by rt-ac87u obsługiwałby 160mhz 3,46 Gbps, ale według opisu obsługuje 80mhz z prędkością 1,73 Gbps, jak na razie jest w fazie rozwoju, może będzie obsługiwać 160mhz w finalnej wersji.

Edited by Meross
  • Administrator
może będzie obsługiwać 160mhz w finalnej wersji

bardzo możliwe, planowany jest na Q3/2014 więc czymś będą musieli konkurować.

• 1 month later...
  • Administrator

dopatrzyłem się ciekawego info :

Cytat

will introduce extensive new improvements to the ASUS WRT firmware. For users looking for new features and functionality from ASUS and its Ai Cloud software as well as ASUS WRT firmware stay tuned.

WP_20140108_16_32_07_Pro1.jpg&key=8209a6WP_20140108_16_32_40_Pro.jpgWP_20140108_16_32_48_Pro.jpgWP_20140108_16_33_02_Pro.jpgWP_20140108_16_33_12_Pro.jpgWP_20140108_16_33_20_Pro.jpg

• 4 months later...
  • Administrator

Minęło kilka miesięcy i RT-AC87U trafił do sprzedaży.

dla przypomnienia:

rtac87u.jpg

a teraz najciekawsze :

Jak doności RMerin który dysponuje samplem od jakiegoś czasu wydajność kształtuje się następująco :
Odczyt:

87-paragon-read.png87-tuxera-read.png&key=521248d21e88b4913
Zapis:
87-paragon-write.png&key=e6f8a44505c25ec87-tuxera-write.png&key=641e92fb8270a36b

• Układ radiowy 5GHz posiada swój własny CPU (ARC700 500 MHz) który zajmuje się tylko ruchem na tym paśmie
quantenna # uname -a
Linux soc1 2.6.35.12 #2 Fri Jun 13 11:20:34 CST 2014 arc unknown
quantenna # cat /proc/cpuinfo
Processor Family: ARC 700 [0x33]
CPU speed :     500.00 Mhz
Timers:         TIMER1 TIMER0
Interrupt Vect Base:    0x88026800
Peripheral Base: NOT present; assuming 0xCOFC0000
Data UNCACHED Base (I/O): start 0xc0 Sz, 1024 MB
Bogo MIPS :     248.21
ARC700 MMU Ver [2]
   PAGE SIZE 8k
   JTLB 128 x 2 = 256 entries
   uDTLB 8 entr, uITLB 4 entr
TLB Refill "will NOT" Flush uTLBs
Detected I-cache :
  Type=2 way set-assoc, Line length=32, Size=16K (enabled)
Detected D-cache :
  Type=4 way set-assoc, Line length=32, Size=16K (enabled)
Extensions:
   MPY: 32x32 with ANY Result Reg   MAC MPY: Dual 16 x 16 and 32 x 16
   DCCM: N/A  ICCM: N/A
   CRC: N/A,   SWAP: Present   NORM: Present
   Min-Max: Present,   Barrel Shifter: Present
   Ext Arith Insn: Present
Floating Point Extension: N/A
quantenna # free
              total         used         free       shared      buffers
  Mem:        54488        23072        31416            0            0
Swap:            0            0            0
Total:        54488        23072        31416

żródło: http://forums.smallnetbuilder.com/showpost.php?p=129598&postcount=1

• Administrator

Z kolejnych nowości:

• RT-AC97R i ASUSWRT 2.0 :

9K4fni6.jpgmp0kmqD.png47AAeuu.jpg4fDglr2.jpg
4fDglr2.jpgCQRpYMG.jpgNHwFAC8.jpgOfQqXS3.jpg
E65R6lc.jpgjIHiB8f.jpgzWSWEQM.jpg

• RT-AC87U/R uruchamia się 1 min 42 sek (AC68U robi to w 36 sek.) :O wersje dlaczego są dwie  
  1. asuswrt zatrzymuje się w międzyczasie na 30 sek. ze względu na to, że Quantenna CPU uruchamia swój obraz poprzez tftpd (skopiowany wcześniej do pamięci RAM w asuswrt) :O
  2. nie wiadomo :1_grinning:

oficjalne press-info : http://www.asus.com/us/News/hE5SJg3y7bbIBIGO

• Administrator

Działanie asuswrt 2.0 :

• Administrator

komentarz jednego z użytkowników tego modelu:

After 3 days with the AC87R I had enough and went back to my AC68U. I don't want to be a beta tester

jak na razie nie ma zachwytu  :/

• Administrator

Więcej ciekawszych informacji nt RT-AC87U :

http://www.smallnetbuilder.com/wireless/wireless-reviews/32485-asus-rt-ac87u-dual-band-wireless-ac2400-gigabit-router-first-look

kolorowo nie jest, ochów i achów nie ma  :x

And judging from some SNB forum posts, some have already returned it to wait for better firmware

RT-AC87 is currently an unfinished product, rushed to market when it should still be back in the lab having its bugs stomped out

The router will do things like disable both radios for no obvious reason (I experienced this)

You may be unpleasantly surprised if you depend on anything other than default settings

Buying the AC87 now buys you mainly bragging rights along with undocumented features to figure out and bugs to discover

asus_rtac87_r8000_together.jpgasus_rtac87_bottom.jpg

• 2 weeks later...
  • Administrator

the RT-AC87U/R is an unfinished product, rushed to market when it should still be back in the lab being thoroughly debugged .

Druga część recenzji potwiedzajaca że zakup tego modelu nie wróży za dobrze :

http://www.smallnetbuilder.com/wireless/wireless-reviews/32491-asus-rt-ac87u-review-part-2

• Administrator

Narzekano, że Netgear R7000 ma port USB 3.0 z przodu:
asusrtac87u-100409304-large.jpgasusrtac87u_1-100409303-large.jpg

asusrtac87u_4-100409309-large.jpgasusrtac87u_2-100409306-large.jpg
kolejna recenzja :
http://www.pcworld.com/article/2597549/asus-rt-ac87u-wi-fi-router-review-yes-it-s-fast.html

szału nie ma (karta USB-AC56U) :

rtac87u-ac56-100409332-large.png

• 4 weeks later...
  • Administrator

Widziałem już na alledrogo. :) Na początek trzeba pomacać, aby wyrobić sobie zdanie chociaż pierwsze opinie nie skłaniają do zakupu :/

• Administrator

tutaj test na najnowszej wersji oprogramowania:

http://www.cnet.com/products/asus-ac2400-rt-ac87u-dual-band-wireless-gigabit-router/

twierdzą, że to najlepszy ruter jaki testowali. 

Edited by Guest
  • Administrator

www.cnet.com

Oni mają placone za recenzje wiec nie dziwię się że jest najlepszy :)
  • Administrator

Oni mają płacone za recenzje
odważna i kategoryczna hipoteza... to nie przetarg, że wygrać może tylko jeden, a skoro to tajemnica poliszynela ;-) to czemu inne recenzje nie wypadają tak dobrze, że niby inni są uczciwi i nie płacą???
  • Administrator

to czemu inne recenzje nie wypadają tak dobrze, że niby inni są uczciwi i nie płacą???

jeden widzi produkt asusa a drugi fajne urządzenie sieciowe którym lubi się bawić. Punkt widzenia... Jeden tworzy content dla UU i liczby odsłon, drugi bo go lubi :) Moim zdaniem warto brać pod uwagę opinię Tima Higginsa z smallnetbuilder - bardzo rzetelne recenzje publikuje. Wkrótce i ja będę miał okazję aby się z nim zapoznać więc sam jestem ciekaw swojego zdania,tym bardziej że netgear jak na razie wywarł na mnie pozytywne wrażenie. W zeszłym roku było odwrotnie - ac68u przodowal nad r7000 przez pewien czas :)
  • Administrator
opinię Tima Higginsa z smallnetbuilder - bardzo rzetelne recenzje publikuje.

z gadzam się z tym jak najbardziej ale jego recenzja jest na 3.0.0.4.376.2044 a cytując za stroną asusa "The 3.0.0.4.376.1779 and 3.0.0.4.376.2044 had incompatible issue in some specific environment, so both version were removed. Please upgrade to 3.0.0.4.376.2061"

Test z Cnet-u jest na jeszcze nowszej 3.0.0.4.376.2678 i to może być kluczowa kwestia. Natomiast o węszenie spisku Cię nie podejrzewałem ;-)

sam jestem ciekaw swojego zdania
pisałem to już nie raz na tym forum, że bardzo cenie twoje testy, więc też czekam, aż dostaniesz go w swoje ręce. Edited by Guest
  • Administrator

Test z Cnet-u jest na jeszcze nowszej 3.0.0.4.376.2678 i to może być kluczowa kwestia

:) niestety z recenzjami jest tak, że nie można liczyć na poprawę wszystkich błędów FW przed napisaniem więc jedzie się na tym co "fabryka dała". Potem sprzęt trzeba oddać i rzadko się do niego wraca. Każdy producent ma swoją rzeszę programistów więc i ilość błędów z czasem znika - to fakt - ale wypuszczanie na rynek produktu z błędami to zupełnie inna kwestia. Zobaczymy jak mi wyjdzie test asusa - nie mam uprzedzeń i podejdę do niego obiektywnie - zawsze zdanie można zmienić :) Na razie i tak na żaden model mnie nie stać :D
  • Administrator

jakie karty sieciowe obsłużą tak dużą przepustowość na 5GHz ? musza mieć 4 anteny ?

Nie ma jeszcze takowych na rynku.
  • Administrator
i znając życie w laptopach, smartfonach, tabletach to raczej będą rzadkością.

w laptopach to jeszcze niema nawet 3x3, a w smartfonach i tabletach max to AC 433Mbits.

4x4 to narazie tylko napęd w samochodach ;-)

Edited by Guest

no tak, czyli tak naprawdę owy router do niczego się nie zda, później tez, bo mało kto ma stacjonarkę aby wsadzić w nia dobra kartę sieciowa, większość leci na tabletach, laptopach itp. a tutaj brak możliwości wykorzystania prędkości w 5GHz

Edited by Portal
  • Administrator

Najbardziej skorzystają na tym środowiska wielu klientów

• Administrator

@Portal na 1-2 klientów tak, przy większej liczbie zapewne widać różnicę (trzeba to sprawdzić) :) 

Guest balagaan

przy większej liczbie zapewne widać różnicę

jak komuś nie zależy na zasięgu (zewnętrzne anteny) to Ac56u z 2 rdzeniowym prockiem 800Mhz spokojnie zaspokoi bardziej wymagających userów za polowe tej kasy

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Similar Content

• RSK
      By RSK
      Witam.

Czy posiadając router ASUS-a (np. GT-AC5300 lub podobny) oraz stały adres IP można router ustawić tak aby na podłączonym telewizorze oglądać Netflixa z USA ?
    • Greg Marsden
      By Greg Marsden
      Witam wszystkich?
      Od wczoraj posiadam router AX88U, póki co na fabrycznym oprogramowaniu, a rzuciło mi się w oczy spore użycie RAMu oscylujące na poziomie 750-950MB.
      Takie wartości są praktycznie na stałe, z podłączonym dyskiem zewnętrznym 2TB i np. przy zalogowanej jednej komórce, bez innych obciążeń. Czy takie
      obciążenie może wskazywać na jakiś problem, czy to nic dziwnego ? Przesiadłem się z Asusa RT-N18U, gdzie z 256MB Ramu zazwyczaj w użyciu była połowa przy
      takim samym obciążeniu. 

• Borg
      By Borg
      Witam - 5 lat temu jeszcze na starym forum znalazłem recenzję @house Ausua RT-AC87U a ponieważ wcześniej miałem starszego RT z tomato więc 87 wylądowała u mnie. Minęło 5 lat, ostatnio podniosłem światełko do 600/60 Mbps i zonk. Na 10 pomiarów - 7 mam w granicach 450/60 (po kablu) przy czym w trakcie pomiaru za pomocą np. www.speedtest.net tracę sesję www z panelem administracyjnym routera na kilka sekund i po takim "restarcie" kolejny pomiar mam już 600/60. Do tej pory miałem łącze 200/50 więc nie wiem czy to wcześniej już występowało, czy AC87 już się powoli kończy (pracuje w dosyć trudnych warunkach, co prawda stoi na podstawce chłodzącej od laptopa ale w pawlaczu i w lato zdarzały się temperatury 80-90 stopni). Obecnie ma wgranego Merlina 384.13_10, obsługuje około 20 urządzeń (home office, szkoła, streaming 2k, gry online, reguły dla 11 latka ?  ) - miejsce zbrodni mieszkanie w cegle z dość zaśmieconym wifi.
      Miałem ochotę spróbować  Synology RT2600AC ale po przejrzeniu tematów i ewentualnym niedługim porzuceniem wsparcia dałem spokój, na polu bitwy zostały : ASUS RT-AX88U bo znam ten ekosystem i ma wifi 6 na pokładzie oraz swego czasu chwalony przez @house UBIQUITI UniFi DM - jedno co w nim przeszkadza mi to brak wifi 6 no i ostatnie posty house że coś im się tam zaczyna psuć szlifowanie softu dla DM - tylko pytanie na jakim poziomie jest to "psucie" czy to jest na poziomie Asusa i czy jeszcze gorzej. 
      Idea jest taka chcę na kolejne 5 lat mieć spokój z tym łączem i szybszym przy mocno obciążającymi użyszkodnikami domowymi ?.  Raczej nie planuję dokładać dodatkowych AP więc zasięg na mieszkanie powinien być na poziomie obecnego RT-AC87U którego i tak muszę przycinać bo zdarza mi się 50 metrów od domu w samochodzie łapać swoje wifi :).  Pytanie jak to z tymi wifi 6 - w sumie na razie nie widzę na rynku szturmy w kartach sieciowych i urządzeniach mobilnych, bardziej zależałoby mi na bezpieczeństwie, nie śledziłem jak się w końcu z WPA3 czy innym szyfrowaniem tematy rozwinęły.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.