Jump to content

ASUS rt-ac68u czy rt-ac66u ?

Rate this topic

Guest house
Go to solution Solved by Guest winterfres,

Recommended Posts

Guest winterfres

Witam

zastanawiam się na kupnem ac68u lub ac66u. Potrzebuję zmienić obecny router wrt610n. Obeceni nie mam w domu żadnego urządzenie z nowym standardem wifi AC bardziej chodzi o zwiększenie wydajności i stabilnosći dla obecnych urządzeń. Sieć jest wykorzystywana dosyć intensywnie (2 desktopy, NAS, konsola i kilka urządzeń pracoująćycy po wifi min 5 )

Pytanie czy warto inwestować w 68u i czy może lepiej kupić 66u. Zależy mi na tym aby urządzenie działało stabilnie, przy dużym obciążeniu. Łącze z kablóki 250/20 ale realne wyniki to raczej 160/20 Mbs. Obecnie musiałem przywrócić router do softu fabrycznego producenta ponieważ dd-wrt pozwała na osiągnięcie tylko 88/20 Mbs.  Niestety z tego co pamiętam to ten router nie pracuje stabilnie na sofcie oryginalnym

Sorry jeżeli pytanie w złym miejscu

Pozdrawiam

• Replies 3
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• house

1

Popular Days

Top Posters In This Topic

Guest grz3si3k
Pytanie czy warto inwestować w 68u i czy może lepiej kupić 66u. Zależy mi na tym aby urządzenie działało stabilnie, przy dużym obciążeniu. Łącze z kablóki 250/20 ale realne wyniki to raczej 160/20 Mbs. Obecnie musiałem przywrócić router do softu fabrycznego producenta ponieważ dd-wrt pozwała na osiągnięcie tylko 88/20 Mbs.  Niestety z tego co pamiętam to ten router nie pracuje stabilnie na sofcie oryginalnym

Jeśli już się decydujesz, to AC68U bo to lepszy model, jak widzisz i na sofcie ASUSA i na Merlinie wydanym 31.12.2013 roku, pracuje bardzo dobrze, co zresztą testy @house,potwierdzają.

Edited by grz3si3k
  • Administrator

O.T.

Sorry jeżeli pytanie w złym miejscu

wydzieliłem pytanie do osobnego tematu.

ac66u to nic innego jak n66u z radiem ac, czyli konstrukcja sprzed 2 lat. przewagę nad nim poza radiem ma w postaci nandflash który szybciej wgrywa nowe FW :) większych różnić nie ma. ac68u to zupełnie inna platforma (arm vs mips) więc sądząc po tym jaki router posiadasz nie zmieniasz sprzętu za często. kiedyś wrt610 był naprawdę świetnym routerem, parametry łącz wzrosły :) więc i router musi zostać wymieniony. ac68u ma procesor dwurdzeniowy 800MHz (z możliwością oc do 1GHz) a ac66u single-core 600MHz. Możesz pokusić się o Netgear R7000 - tam procesor od razu jest 1GHz. Kwestia jeszcze alternatywnego oprogramowania. ac66u wspiera ddwrt i tomato więc jeśli potrzebujesz dodatkowej funkcjonalności to on będzie lepszym wyborem. tomato na ac68u to odległa pieśń przyszłości (nie twierdzę, że niemożliwa), jest alternatywa w postaci modyfikacji OFW wykonanej przez RMerlin. Nie należy zapominać o usb 3.0 które ma wydajność w miarę małego serwera NAS :)

I oczywiście zostaje kwestia ceny - nad 100 zł różnicy moim zdaniem nie ma co debatować :)

• Solution
Guest winterfres

Dzięki Panowie za szybką odpwiedź ,

ac68u już do mnie jedzie :) 

to prawda router-ów nie wymieniam za często a wrt610n na dd-wrt spisywał się nawet bardzo dobrze. NIesety dd-wrt miał problem z prędkośćiami większymi niż 90Mb/s a no sofcie cisco przy dużych obciążeniach rotuter nie jest stabilny.

Jeszcze raz dzięki i dzisiaj wieczorem zaczynam zabawę z ac68u

Pozdrawiam

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Similar Content

• Guest house
      By Guest house
      Witam
      Wgrałem do routera Asus RT-N10U (N-lite) najnowsze odpowiednie tomato , wyczyściłem NVRAM. Zauważyłem ,że prędkość WIFI wskazywana w tomato to jedynie 54 mimo silnego sygnału i klientów z dostępnym trybem N.
      W czym może być problem?
      Pozdrawiam
      L
    • RSK
      By RSK
      Witam.

Czy posiadając router ASUS-a (np. GT-AC5300 lub podobny) oraz stały adres IP można router ustawić tak aby na podłączonym telewizorze oglądać Netflixa z USA ?
    • Greg Marsden
      By Greg Marsden
      Witam wszystkich?
      Od wczoraj posiadam router AX88U, póki co na fabrycznym oprogramowaniu, a rzuciło mi się w oczy spore użycie RAMu oscylujące na poziomie 750-950MB.
      Takie wartości są praktycznie na stałe, z podłączonym dyskiem zewnętrznym 2TB i np. przy zalogowanej jednej komórce, bez innych obciążeń. Czy takie
      obciążenie może wskazywać na jakiś problem, czy to nic dziwnego ? Przesiadłem się z Asusa RT-N18U, gdzie z 256MB Ramu zazwyczaj w użyciu była połowa przy
      takim samym obciążeniu. 

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.