Jump to content

Firma Synology® dodaje do swojej oferty dysków SSD dysk SAT5200 o pojemności 3,84 TB

Rate this topic

Openitbot

Recommended Posts

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• house
      By house
      Widzieli ? Czytali ? Słyszeli ? 
      https://www.theregister.com/2021/02/02/synology_prefers_own_disks/
      Potwierdzono na ostatnim webinarze Synology, że w momencie instalacji dysków nie znajdujących się na liście HCL danego serwera NAS system DSM nie pozwoli na utworzenie nowej puli dyskowej.
      Kij ma dwa końce - skończy się "januszowanie" dyskami WD Green na serwerach RS, z drugiej strony za jakiś czas może się okazać, że DS'y nie obsłużą niczego, co nie jest na liście HCL - idąc dalej - niczego co nie jest ich własnym dyskiem (?). 

Co o tym sądzicie ?
    • Guest house
      By Guest house
      Chcę zmienić dysk podłączony do routera na większy ... w tej chwili mam SSD 256 GB a chciałbym 1TB ...  jest to SSD A-DATA SD700
      Mam pomysł że wyłącze router , odłącze dysk i zrobię klonowanie całego dysku na drugi  -- programy do tego mam .....
      czy RT2600ac zaakceptuje to i wszystko będzie ok czy jednak inaczej trzeba to zrobić ?

Jak myślicie - macie jakieś doświadczenia ?
    • Guest house
      By Guest house
      Podpiąłem pod USB dysk 6TB Seagate Backup Plus do routera Asus DSL AC68u, wszystko (AiCloud, FTP, Samby, mapowanie dysku w Windzie, DLNA na TV i inne gady, sorki nie znam się) działało do czasu kiedy nie użyłem opcji sprawdzenia dysku
      i wyskoczyły błędy na dysku. No to oczywiście format dysku (przez router) i dysk się wykrzaczył. Cały dzień grzebania ponowny format (NTFS, GPT) podpinam i znowu błędy. Odszukałem tablicę kompatybilnych
      dysków z routerem i wychodzi, że obsługuje dyski do 4TB, (przy czym jest dopisek "read only" lub "write only" tzn że samego NTFS nie obsługuje czy co?). Obecnie robię test partycji dysku programem zewnętrznym po podpięciu do lapka, który już 
      leci parę godzin. Zanim znowu coś spier... mam pytania:
      1. Czy podzielić dysk na mniejsze partycje ?
      2. Czy wyświetlane przez router błędy dysku mogą wynikać z braku obsługi, czy faktycznie mam uwalony dysk?

Pozdrawiam serdecznie, jeżeli coś przedstawiam niefachowo to sorki.
      Artur

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.