Jump to content

UDM i EdgeSwitch

Rate this topic

Recommended Posts

Witam.

Posiadam UDM (base) i dokupiłem do niego EdgeSwitch 24 250W (używany w dobrej cenie).

Czy istnieje możliwość zarządzania switchem za pomocą UDM? Aktualizacja FW, rysowanie topologii.

Czy do EdgeSwitch do zarządzania jest tylko UNMS a do integracji z UDM potrzebuję jakiś np US-16-150W?

Maciej

• Replies 15
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• maczet

6

• jacekb1

6

• house

4

Top Posters In This Topic

Popular Posts

No to juz ci braklo portow w 16'ce. US-24-250 albo US-24-POE.

Nie.   Tak.

Jesli chcesz tym zarzadzac z jednego miejsca to nie masz wyjscia. Nie napisales ila urzadzen bedzie na tym wisiec, moze US-8-150 wystarczy ?

Posted Images

jacekb1
3 godziny temu, maczet napisał:

Czy istnieje możliwość zarządzania switchem za pomocą UDM? Aktualizacja FW, rysowanie topologii.

Nie.

Czy do EdgeSwitch do zarządzania jest tylko UNMS a do integracji z UDM potrzebuję jakiś np US-16-150W?

Tak.

• Like it 1

Moje pytanie czy warto zmieniać, EdgeSwitch 24 250W na US-16-150W. Mam UDM i generalnie chciałem mieć zarządzanie całą siecią w jednym miejscu bo jeszcze planuje U6-Lite.

jacekb1

Jesli chcesz tym zarzadzac z jednego miejsca to nie masz wyjscia.

Nie napisales ila urzadzen bedzie na tym wisiec, moze US-8-150 wystarczy ?

• Like it 1
2 godziny temu, jacekb1 napisał:

Nie napisales ila urzadzen bedzie na tym wisiec

na początek 1 AP, później może 2gi.  Na początek 2 lub 3, kamery później 5 kamer zasilanych po POE.  NAS z agregacją połączeń, do tego jeszcze 7 urządzeń sieciowych na eth.

jacekb1

No to juz ci braklo portow w 16'ce.

US-24-250 albo US-24-POE.

• Like it 2
  • Administrator
7 minut temu, jacekb1 napisał:

US-24-250 albo US-24-POE.

z tym, że należy policzyć budżet PoE podłączanych urządzeń.  Zwłaszcza w przypadku switchy Gen2 (USW-24-POE-EU budżet PoE: 95W vs 400W w USW-PRO-24-POE-EU ale cena prawie 2x do góry).

Na początek 2 lub 3, kamery później 5 kamer zasilanych po POE

jeśli w Unifi Protect to od razu "skołuj" sobie dodatkowo UNVR-EU 😉

57 minut temu, house napisał:

jeśli w Unifi Protect to od razu "skołuj" sobie dodatkowo UNVR-EU 😉

W tym przypadku skorzystam z Synology.

jacekb1

Na Synology to chyba będziesz sobie musiał licencje "skołować" dla powyżej dwóch kamer.

EDIT:

Nie mylilem sie:

Surveillance Device License Pack

Edited by jacekb1
  • Like it 1

A na UDM-PRO nie ma ograniczeń? Czy on sobie radzi dobrze z monitoringiem?

UNVR-EU w sumie kosztuje tylko trochę więcej niż licencja do Synology, na 4 kamery?

Oglądałem kiedyś porównanie i Synology wypadało lepiej. Czy macie jakieś swoje spostrzeżenia.

• Administrator
14 minut temu, maczet napisał:

A na UDM-PRO nie ma ograniczeń?

w Unifi Protect w ogóle nie ma pojęcia licencji na kamerę.  jest za to limit wydajności CPU w obsłudze strumieni wideo :

78c6cf3b-f1a7-4ccb-83d2-edef108dce5b.png.7c98970cdfd3e05977e169e638284dea.png

który np widać przy UVC-G4-PRO + 2x UVC-G3-Flex. Przewijanie linie czasowej nagrań zaczyna spowalniać już przy jednym dysku i dwóch Flex'ach.

Czy on sobie radzi dobrze z monitoringiem?

radzi sobie świetnie, ale nie obsługuje kamer innych producentów - jedynie Ubiquiti

UNVR-EU w sumie kosztuje tylko trochę więcej niż licencja do Synology, na 4 kamery?

tak, niecałe 300zł więcej...

Oglądałem kiedyś porównanie i Synology wypadało lepiej. Czy macie jakieś swoje spostrzeżenia.

Jeżeli korzystasz z funkcji NAS to nie dziel funkcjonalności NAS - NVR na jednym urządzeniu. Nie będzie to wtedy ani wydajny NAS ani wydajny NVR. W zależności od ilości kamer i jakości nagrywanego materiału - zawsze osobny NVR. UDM-PRO jest fajny do 2-3 kamer i to typu G3-Flex lub starsze G3 bullet'y. Później jeden dysk spowalnia. Można zawsze wsadzić SSD, ale to już większe pieniążki i krótka żywotność nośnika (jedna z moich G3-Flex potrafiła zapisać 190GB danych w ciągu 14 dni). Lepszy nośnik SSD klasy NAS to znowu większy wydatek więc warto wsadzić kilka dysków WD Red/Purple  lub Segate Ironwolf/Surveillance do takiego UNVR. Osobiście wybrałem UDM-PRO z desktopowym SSD, który jak padnie wywalę i wstawię nowy. Poza tym widziałem aplikację mobilną i powiadomienia na telefonie z Synology i nie równa się wygodzie apki Unifi Protect.

jacekb1

U mnie lata 11 kamer + 80 klientow i... radzi sobie. Docelowo 32.

Jak bedzie mulilo to UNVR.

8 minut temu, house napisał:

I nie ma teoretycznie ograniczen ilosciowych.

Edited by jacekb1
  • Administrator
1 minutę temu, jacekb1 napisał:

I nie ma teoretycznie ograniczen ilosciowych.

i wymogów dotyczących specjalnych dysków 😉 Chyba nie ma jedynie RAID10, można ustawić jedynie R1 lub R5.

32 minuty temu, house napisał:

radzi sobie świetnie, ale nie obsługuje kamer innych producentów - jedynie Ubiquiti

Co zaoszczędzę na licencjach, dołożę do kamer.

Sprawdzę jak będzie działało Synology mam DS718+ czyli z 4 rdzeniowym obsługuje do 40 kamer.

28 minut temu, house napisał:

i wymogów dotyczących specjalnych dysków 😉

House wiesz od kiedy nie będzie można do Synology włożyć "nie poświęconych" dysków i do jakich Synology?

jacekb1
26 minut temu, maczet napisał:

Sprawdzę jak będzie działało Synology mam DS718+ czyli z 4 rdzeniowym obsługuje do 40 kamer.

40 jak najbardziej, jak kupisz 38 licencji.

28 minut temu, maczet napisał:

Co zaoszczędzę na licencjach, dołożę do kamer.

Tanie nie sa, ale tez nie sa jakos specjalnie drogie,

Skorka za wyprawke, ale jak napisales, ze chcesz zarzadzac z jednego miejsca...

Licencja + (dolnopułkowy) Hik = 1x G3 Bullet.

• Administrator
1 godzinę temu, maczet napisał:

House wiesz od kiedy nie będzie można do Synology włożyć "nie poświęconych" dysków i do jakich Synology?

do wszystkich tegorocznych RS'ów na razie, a potem trudno powiedzieć. Rozwiązania są dwa

• wprowadzą na wszystkich modelach dostępnych od bieżącego roku i przyszłych konstrukcjach,
  • albo na wszystkie wraz z działającymi obecnie (będzie działać to co jest, ale nowej puli nie utworzysz na dysku z poza listy HCL). Może wymusi to DSM7 skoro ma mieć funkcję aktualizacji FW dysków - czyli w czerwcu/lipcu br.

Trudno powiedzieć, ale mocno skręcają z targetem w biznes, nie patrząc na użytkownika domowego.