Jump to content

Zabawa w WordPress na Synology

Rate this topic

Mariusz_Sz

Recommended Posts

Mariusz_Sz

Tiaaaaa bawi臋 si臋 馃檪Ustawi艂em wczoraj rekord A na Synology i o dziwo fajnie przekierowa艂o. Potem to zdj膮艂em z powodu braku certyfikatu

Sporo czasu idzie na to i nauk臋. Ale nie p贸jdzie to na marne 馃槈

Najgorsze, 偶e Synology strasznie mocno integruje si臋 z w艂asnym DDNS w moim przypadku mario-sz i robi膮 si臋 k艂opoty. Nie wiem czy nie lepszym pomys艂em nie by艂o by w og贸le wywalenie go i zostawienie bloga. Bo nawet jak zostanie mi ovh to i tak聽 b臋dzie przekierowanie z mario na bloga i odwrotnie. I tak si臋 zastanawiam czy mario nie wywali膰.聽

My艣l臋 i my艣l臋..... Z drugiej strony konto Synology WWW nie b臋dzie widzia艂o mojego NASa czy jest online czy nie.....

Tyle pyta艅 i m臋tlik w g艂owie聽

• Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Mariusz_Sz

32

• house

28

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Od kilku dni bawi臋 si臋 (powiedzmy, 偶e poszerzam sw贸j "rozw贸j") w postawienie strony WWW na Synology za pomoc膮 WordPress. Wiem, 偶e jest pe艂en dziur itp. zainstalowa艂em kilka wtyczek dot. bezpiecze艅stwa

Tak zrobi臋 馃槈聽Dzi臋ki za pomoc 馃檪 聽 P贸ki co zanim tego nie zrobi臋 wgra艂em wtyczk臋 IQ Block Country i o dziwo dzia艂a. Ustawi艂em, 偶e mo偶na wej艣膰 tylko z Polski 聽 P.S. Jest to po艂owiczne

Dzi臋ki. Szukam w my艣lach odpowiedniej nazwy domeny. Raczej wykluczam w nazwie s艂owo SYNOLOGY bo b臋dzie w googlach na pierwszych stronach 馃槈 OK 聽 Domena wykupiona 聽 Po weekendzie

Posted Images

• Administrator
29 minut temu, Mariusz_Sz napisa艂:

Najgorsze, 偶e Synology strasznie mocno integruje si臋 z w艂asnym DDNS w moim przypadku mario-sz i robi膮 si臋 k艂opoty. Nie wiem czy nie lepszym pomys艂em nie by艂o by w og贸le wywalenie go i zostawienie bloga. Bo nawet jak zostanie mi ovh to i tak聽 b臋dzie przekierowanie z mario na bloga i odwrotnie. I tak si臋 zastanawiam czy mario nie wywali膰.聽

warto, zdecydowanie warto - po co dublowa膰 funkcjonalno艣ci ? klient ddns ovh robi dok艂adnie to samo

30 minut temu, Mariusz_Sz napisa艂:

My艣l臋 i my艣l臋..... Z drugiej strony konto Synology WWW nie b臋dzie widzia艂o mojego NASa czy jest online czy nie.....

klient ovh nie ma funkcji heartbeat ?聽

30 minut temu, Mariusz_Sz napisa艂:

Tiaaaaa bawi臋 si臋 馃檪Ustawi艂em wczoraj rekord A na Synology i o dziwo fajnie przekierowa艂o. Potem to zdj膮艂em z powodu braku certyfikatu

a nie ustawisz poprawngo ssl je艣li rekord A nie b臋dzie wskazywa艂 poprawnego miejsca dla kt贸rego chcesz go wygenerowa膰 馃槈

Mariusz_Sz
2 minuty temu, house napisa艂:

warto, zdecydowanie warto - po co dublowa膰 funkcjonalno艣ci ? klient ddns ovh robi dok艂adnie to samo

klient ovh nie ma funkcji heartbeat ?聽

No w艂a艣nie b臋d臋 to musia艂 przetestowa膰

Kolejna sprawa czy trzyma膰 subdomen臋 blog zamiast, wszystko przenie艣膰聽na adres docelowy. Mam w ko艅cu na routerze no-ip ddns, kt贸ry teoretycznie "trzyma" mojego IP. Nawet gdyby si臋 zmieni艂聽to r臋czna zmiana rekordu A na panelu OVH to piku艣. P贸ki co nie planuj臋 mie膰 strony w艂膮czonej 24 na dob臋. Syology wy艂acza si臋 o 20聽

• Administrator

jak sobie stryjenka 偶yczy 馃槈, zawsze mo偶esz na subdomenach wystawi膰 co艣 innego (file station, photostation, klienta torrent聽- robi膮c aliasy w DSM i ustawiaj膮c reverse proxy).

Mariusz_Sz
3 minuty temu, house napisa艂:

jak sobie stryjenka 偶yczy 馃槈, zawsze mo偶esz na subdomenach wystawi膰 co艣 innego (file station, photostation, klienta torrent聽- robi膮c aliasy w DSM i ustawiaj膮c reverse proxy).

hmmm no widzisz. Znowu co艣 o czym nie "pomy艣la艂em"

Czy mog臋 wyrzuci膰 w panelu ovh na ko艅cu aby wchodzi膰 na stron臋 synonashome ?聽

Wystarczy wyrzuci膰 w rekordzie DNS聽CNAME synonashome.ovh. na聽 synonashome ?

Edited by Mariusz_Sz
Mariusz_Sz
13 minut temu, house napisa艂:

dobre wyja艣nienie dotycz膮ce przeznaczenia rekord贸w znajdziesz tutaj :聽https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/rekordy-domeny

Dzi臋ki 馃槈聽Wywali艂em DDNS mario-sz, ale widz臋, 偶e jeszcze przekierowuje na mnie. Pewnie ile艣 tam godzin trzeba poczeka膰 na od艣wie偶enie DNS贸w

GOTOWE 馃檪聽Dzia艂a z certyfikatem. Wywalenie mario-sz pomog艂o w tym聽

https://blog.synonashome.ovh/wordpress/

https://synonashome.ovh/

Edited by Mariusz_Sz
  • Administrator

musisz czeka膰 dok艂adnie tyle ile wynosi艂a warto艣膰聽TTL (wyra偶ona w sekundach) w ustawieniach rekordu w dns

2 godziny temu, Mariusz_Sz napisa艂:

GOTOWE 馃檪聽Dzia艂a z certyfikatem. Wywalenie mario-sz pomog艂o w tym聽

馃憤馃憦

Zr贸b teraz wirtualnego hosta - przenie艣 z url */wordpress/ do blog.* a domen臋 g艂贸wn膮聽synonashome.ovh przekieruj do webroot 馃槈

Mariusz_Sz

W dniu 11.10.2020 o 14:53, house napisa艂:

musisz czeka膰 dok艂adnie tyle ile wynosi艂a warto艣膰聽TTL (wyra偶ona w sekundach) w ustawieniach rekordu w dns

馃憤馃憦

Zr贸b teraz wirtualnego hosta - przenie艣 z url */wordpress/ do blog.* a domen臋 g艂贸wn膮聽synonashome.ovh przekieruj do webroot 馃槈

Tak zrobi臋 馃槈

P贸ki co w艂a艣nie przepisa艂em DNSy聽z CloudFlare do panelu OVH i zast膮pi艂em te z OVH aby doko艅czy膰 konfiguracj臋 z CloudFlare. Teraz kilka godzin czekania i zobaczymy czy posz艂o.聽聽

OHO. Posz艂o szybciej ni偶 my艣la艂em聽馃檭

cloud.PNG

Kurcze ka偶de pa艅stwo na firewallu trzeba z palca jecha膰?聽馃槢

cloud2.PNG

I jeszcze pytanie. Informacja z CloudFlare: "Niekt贸re z twoich rekord贸w DNS ujawniaj膮 adresy IP, kt贸re s膮 przekazywane przez Cloudflare. Upewnij si臋, 偶e proxy wszystkie rekordy A, AAAA i CNAME wskazuj膮 rekordy proxy, aby unikn膮膰 ujawnienia swojego pierwotnego adresu IP"

Jak to zmieni膰?聽

Edited by Mariusz_Sz
  • Administrator
Godzin臋 temu, Mariusz_Sz napisa艂:

Kurcze ka偶de pa艅stwo na firewallu trzeba z palca jecha膰?聽馃槢

nooooo 馃槃

I jeszcze pytanie. Informacja z CloudFlare: "Niekt贸re z twoich rekord贸w DNS ujawniaj膮 adresy IP, kt贸re s膮 przekazywane przez Cloudflare. Upewnij si臋, 偶e proxy wszystkie rekordy A, AAAA i CNAME wskazuj膮 rekordy proxy, aby unikn膮膰 ujawnienia swojego pierwotnego adresu IP"

poczekaj teraz 24h na pe艂n膮 propagacj臋 DNS -聽https://dnschecker.org/#NS/synonashome.ovh聽- z niekt贸rych miejsc na swiecie wida膰 ju偶 ns z CF聽a z niekt贸rych jeszcze z ovh. Poza tym nie z ka偶dego miejsca w 艣wiecie wida膰 u Ciebie poprawne adresy IP z rekordu A :聽https://dnschecker.org/#A/synonashome.ovh

Mariusz_Sz

Co艣 pad艂o聽

Stona聽blog nie dzia艂a

Po IP 192.168..... Dzia艂a

blog:5000 i 5001 na DSM te偶 lipa聽

Co si臋 sta艂o? Przez CloudFare ?聽

Po moim IP zewn臋trznym dzia艂a panel admina itp. czyli wordpress stoi. Wszystkie wtyczki wy艂膮czone i dalej lipa

Edited by Mariusz_Sz
  • Administrator
46 minut temu, Mariusz_Sz napisa艂:

Stona聽blog nie dzia艂a

dzia艂a, wla艣nie j膮 otworzy艂em... 馃

Mariusz_Sz
7 godzin temu, house napisa艂:

dzia艂a, wla艣nie j膮 otworzy艂em... 馃

A wyczy艣膰 cache przegl膮darki

Ja nie potrafi臋. Na LTE te偶 mi nie dzia艂a

A czy nie jest tak, 偶e ClaudFlare zna domen臋 g艂贸wn膮 synonashome.ovh, ale nie zna blog.synonashome.ovh ???

Sk膮d on mo偶e j膮 zna膰? Mo偶e w rekordzie A OVH trzeba wpisa膰 blog.synonashome.ovh?

https://dnschecker.org/#A/blog.synonashome.ovh

Screenshot_2020-10-11-21-37-15-023_com.mi.globalbrowser.jpg

Edited by Mariusz_Sz
  • Administrator

a masz rekord cname blog.* w CF ?聽

17 minut temu, Mariusz_Sz napisa艂:

A wyczy艣膰 cache przegl膮darki

wyczy艣ci艂em i wlaz艂em do聽https://blog.synonashome.ovh/wordpress/

• Administrator
18 minut temu, Mariusz_Sz napisa艂:

Sk膮d on mo偶e j膮 zna膰? Mo偶e w rekordzie A OVH trzeba wpisa膰 blog.synonashome.ovh?

je艣li rekordami NS s膮 serwery CF do nic to nie da, zmian musisz dokona膰 w CF.

Mariusz_Sz
W dniu 12.10.2020 o 06:31, house napisa艂:

je艣li rekordami NS s膮 serwery CF do nic to nie da, zmian musisz dokona膰 w CF.

Doda艂em. Teraz chyba musimy poczeka膰

https://dnschecker.org/#A/blog.synonashome.ovh

Tak ma by膰??

Czy rekord A blog.synonashome.ovh na adres 95.160.xxx.xx ?

W dniu 12.10.2020 o 06:33, Mariusz_Sz napisa艂:

Doda艂em. Teraz chyba musimy poczeka膰

聽Z telefonu ju偶 wchodz臋

Te DNSy wskazuj膮 na mojego IP聽

Mog臋 je bezkarnie usun膮膰????聽

cloud5.PNG

Edited by Mariusz_Sz
  • Administrator

Te DNSy wskazuj膮 na mojego IP聽

Mog臋 je bezkarnie usun膮膰????聽

tak, to s膮 hosty z domy艣lnej konfiguracji domeny w ovh.

聽Z telefonu ju偶 wchodz臋

to zostaje "dostruga膰" jeszcze strict ssl i ustawienia cache z rocket loader, cache everything z lokalizacji statycznych obraz贸w i b臋dzie szybciej 艣miga膰 馃槈聽Poza tym wchodz膮c teraz musia艂em "kapcz臋" przeklika膰 馃槈

Mariusz_Sz
2 minuty temu, house napisa艂:

tak, to s膮 hosty z domy艣lnej konfiguracji domeny w ovh.

Usuni臋te

Ufff..... Normalnie nie dawa艂o mi to spa膰 hahaha cz艂owiek pod艣wiadomie o tym my艣la艂...

OK. Blokuje z palca kraje na firewall CF

A mo偶e p贸藕niej albo jutro przekierowanie */wordpress na g艂贸wn膮 stron臋 馃槈

• Like it 1
  • Administrator
6 godzin temu, Mariusz_Sz napisa艂:

Ufff..... Normalnie nie dawa艂o mi to spa膰 hahaha cz艂owiek pod艣wiadomie o tym my艣la艂...

馃檪

6 godzin temu, Mariusz_Sz napisa艂:

A mo偶e p贸藕niej albo jutro przekierowanie */wordpress na g艂贸wn膮 stron臋 馃槈

chyba trzeba zacz膮膰 od wirtualnych host贸w聽w webstation. Nigdy tego nie robi艂em wi臋c si臋 obaj nauczymy 馃槈

Mariusz_Sz
5 godzin temu, house napisa艂:

馃檪

chyba trzeba zacz膮膰 od wirtualnych host贸w聽w webstation. Nigdy tego nie robi艂em wi臋c si臋 obaj nauczymy 馃槈

No ba. Naumiemy. Ale dzisiaj robi臋 sobie wolny wiecz贸r 馃槈

• Haha 1
Mariusz_Sz

Powiem Ci tak.....

Jednak siedzia艂em wczoraj do prawie 1 i prawie uda艂o mi si臋 to zrobi膰

Zrobi艂em wg tego opisu i nawet dzia艂a艂o z g艂贸wnej witryny. Ale..... Za choler臋 nie dzia艂a艂y linki z menu kontakt, blog itp. Nie uda艂o mi si臋 zrobi膰 poprawnych odno艣nik贸w. Przekierowywa艂y do strony z b艂臋dem 404

https://www.youtube.com/watch?v=eIofxSb4Aa0

Tak potem pokopa艂em w bazie, 偶e zosta艂o mi tylko przywr贸cenie bazy z kopii i plik贸w z migawki. Po prostu g艂owa mnie ju偶 od tego bola艂a

Musz臋 znale藕膰, a podobno s膮 wtyczke, kt贸ra sama zamieni mi w bazie wszystkie adresy URL聽

https://help.dreamhost.com/hc/en-us/articles/360003304711-Changing-all-URLs-in-your-WordPress-database

Nauka nie posz艂a w las, ale co艣 co "my艣la艂em", 偶e zajmie mi p贸艂 godziny zaj臋艂o 4聽馃ぃ聽Czyli.....standard聽

Edited by Mariusz_Sz
  • Like it 1
  • Administrator

Szybciej b臋dzie jak sobie postawisz stron臋 od nowa na nowym adresie 馃槈

Mariusz_Sz
12 minut temu, house napisa艂:

Szubciej b臋dzie jak sobie postawisz stron臋 od nowa na nowym adresie 馃槈

No w艂膮艣nie nie bardzo bo Synology podczas intsalacji WordPressa nie daje Ci mo偶liwo艣ci wyboru katalogu tylko z automatu instaluje do */wordpress

Mariusz_Sz

Wi臋c tak:

strona dzia艂a na聽https://blog.synonashome.ovh/聽(skasuj cache przegl膮darki)

Ale nie dzia艂aj膮 linki menu. Przekierowuj膮 na strony 404 a blog w menu聽na .......... photo.......

I nawet nie dzia艂aj膮 w ten spos贸b聽https://blog.synonashome.ovh/wordpress/kontakt

Jak to naprawi膰? 馃槥

Edited by Mariusz_Sz
  • Administrator

wy艂膮cz w CF opcje "Under Attack" - za ka偶dym razem musz臋 klika膰 "kapcz臋" 馃槈

Linki w menu nie wiem jak poprawi膰, linkowa艂e艣 gdzie艣 jaki艣 tutorial, ale pytanie - czy jest sens traci膰 czas nad tematem je艣li mo偶esz to samo osi膮gn膮膰 szybciej instaluj膮c wordpress'a od nowa r臋cznie ?聽

Mariusz_Sz
25 minut temu, house napisa艂:

wy艂膮cz w CF opcje "Under Attack" - za ka偶dym razem musz臋 klika膰 "kapcz臋" 馃槈

Linki w menu nie wiem jak poprawi膰, linkowa艂e艣 gdzie艣 jaki艣 tutorial, ale pytanie - czy jest sens traci膰 czas nad tematem je艣li mo偶esz to samo osi膮gn膮膰 szybciej instaluj膮c wordpress'a od nowa r臋cznie ?聽

Spoko. Najwyra藕niej b臋d臋 musia艂 postawi膰 od nowa. Jestem lepszym sieciowcem ni偶 webmasterem聽馃槄馃ぃ

Na razie ostaje po staremu聽https://blog.synonashome.ovh/wordpress/

A dzisiaj 13-ty i nic ju偶 nie kombinuje .............. bo zepsuje na pewno聽馃槄馃ぃ

P.S. Dzi臋ki za pomoc聽

Edited by Mariusz_Sz
  • Like it 1
  • Administrator
38 minut temu, Mariusz_Sz napisa艂:

A dzisiaj 13-ty i nic ju偶 nie kombinuje .............. bo zepsuje na pewno聽馃槄

馃槃

2020-10-13_121929.png.e7cd525fdfc94a6d637873734f398e7d.png

Mariusz_Sz

Co艣 si臋 zesra艂o, ale nic nie robi艂em