Jump to content

Qnap QHora-301W WiFi6 dual-port 10GbE SD-WAN router

Rate this topic

house

Recommended Posts

• Administrator

Taka ciekawostka : Qnap QHora-301W Wi-Fi 6 dual-port 10GbE SD-WAN router.

v2-c6797e44d29e9abe4e28dbca4745815b_r.jpgv2-56b59b518dcc5008a635deabe9627e44_r.jpg

To co porzuciło 2 lata temu Synology - zrobił Qnap ? Premiera dzisiaj :

W skrócie :

• Qualcomm IPQ8072A Hawkeye v2 quad-core 2.2GHz
  • 1 GB pamięci RAM
  • 4 GB eMMC
  • 8 wbudowanych anten 5dBi
  • 2x10 GbE Rj45 + 4x1 GbE Rj45
  • WiFi 6 (802.11ax - vht160)

QNAP-QMIRO-201W-Mesh-Router-System-QuRouQNAP-QMIRO-201W-Mesh-Router-System-globa

https://fccid.io/NCC/CCAH20LP5350T7/+YEiEkCc+GI=

• Replies 26
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• house

11

• Asterion

9

• Borg

4

• Mariusz_Sz

2

Top Posters In This Topic

Popular Posts

@house Może w tych złączach 10 GbE zamontowali głośniki dlatego aż krzyczą 😂

@house Nawet nie wiedziałem, że mają taką serię. Każdy 10-12 letni gamer byłby wniebowzięty jakby miał takie coś. Software ma chyba inny niż UniFi Dream Machine i UniFi Dream Machine Pro? Chyba

Pewnie średniej klasy UTM-a ?

Posted Images

Sprzętowo wygląda fajnie. Ciekawie jak będzie z funkcjonalnością software i jego rozwojem.
Szkoda, że 10 Gbe tylko 2 sztuki ( z tego co widzę to przełączalne miedzy WAN i LAN) wypada do tego dokupić Switch 10 GbE.
Ciekawa jaka będzie jego cena czy (nie zniechęci  użytkowników domowych).
Może będzie wreszcie pretekst żeby wymienić RT2600ac na cos nowszego.
@house
Mógłbym prosić o podłączenie postów do konta ze starego forum.

• Administrator
Godzinę temu, Asterion napisał:

Szkoda, że 10 Gbe tylko 2 sztuki ( z tego co widzę to przełączalne miedzy WAN i LAN) wypada do tego dokupić Switch 10 GbE.

no ciekawe dlaczego ich switche latają we wszystkich materiałach reklamowych tego routera? ? 

• Administrator

Myślę @Asterion, że to będzie kolejny "plastikowy chińczyk" w realizacji, nie odbiegającej od innych rozwiązań Qnap'a. Może będzie działało, może będzie wydajnie, ale jak zobaczysz cenę - parskniesz i kupisz coś innego ?. Poza tym umówmy się - Qnap nic nowego tutaj nie wprowadził poza "meshowym" (rozproszonym) VPN, który zapowiada się jako płatna sybskrypcja. Ani to ciekawe, ani potrzebne, nawet nazwać tego nie potrafili - "QHora-301W" - WTF ? ?  

Może Ubiquiti wprowadzi jakis nowy model bo jest luka między UniFi Dream Machine a UniFi Dream Machine Pro.
UniFi Dream Machine Pro sprzetowo fajny tylko to rack więc do bloku średnio a w UniFi Dream Machine brakuje Dual WAN i Usb i WiFi 6 żeby nie odstawać od cywilnych "ledowych i gamingowych" sprzętów.

@house
Nawet nie wiedziałem, że mają taką serię. Każdy 10-12 letni gamer byłby wniebowzięty jakby miał takie coś.
Software ma chyba inny niż UniFi Dream Machine i UniFi Dream Machine Pro?
Chyba się starzeje bo mnie te świecidełka nie ruszają.  ?

• Like it 1
  • Administrator
36 minut temu, Asterion napisał:

Software ma chyba inny niż UniFi Dream Machine i UniFi Dream Machine Pro?

Mariusz_Sz
W dniu 5.10.2020 o 11:41, Asterion napisał:

Ciekawa jaka będzie jego cena czy (nie zniechęci  użytkowników domowych).

Pewnie średniej klasy UTM-a ?

• Haha 1
  • 1 month later...

Na razie mało wiadomo - szkoda że nie słyszałem o nim jakiś miesiąc temu może zamiast mojego nowego Asusa skusiłbym się na Qnapa mając już NAS od nich uważam że mają dobre i długie wsparcie. Co do samych bebechów to widzę że 4 rdzenie i 1 GB ramu robi się standardem w tej klasie. Czekam na jakiś krótki test prezesa @house ? .

Edited by Borg
  • Like it 1

Pytanie tylko jak będzie software przez Qnap rozwijany. Czy nie skończy się jak z routerem od Synology.
Jakby miał 10Gb na wszystkich LAN to ciekawość by wygrała bo cena około 1500 PLN.

Nie wiem jak z softem do routerów od Qnap bo chyba to jedna z pierwszych konsteukcji ale do NAS bardzo mi się podoba polityka. Mam prawie 10 letniego  TS-110 i aktualizacje przychodzą na niego. 

• Administrator
W dniu 4.12.2020 o 17:16, Lukas418 napisał:

Jak w temacie czytaliście  co sądzicie?

?

7 godzin temu, Borg napisał:

skusiłbym się na Qnapa mając już NAS od nich uważam że mają dobre i długie wsparcie

tak, może i mają takowe wsparcie - patrząc na jakość tych produktów sądzę, że jest im potrzebne ? kupilem sobie ostatnio 2 switche 10GbE - wykonanie tego produktu woła o pomstę do nieba - jest po prostu badziewnie 

IMG_20201203_113820.thumb.jpg.0aa014f3d424ecbbe01f658d15c88d73.jpg

zaczynając na obudowie, kończąc na wentylatorach z boku obudowy...

Czekam na jakiś krótki test prezesa @house ? .

nie ma szans - agencja, która obsługuje Qnap (pozdro Alicja!) wie, że napiszę prawdę więc nic nie dostanę do testów ? 

szkoda że nie słyszałem o nim jakiś miesiąc temu

pisałem o nim 2 miesiące temu ? 

@house to dobrze Prezes że dopiero odnalazłem Was znowu niecały miesiąc temu bo bym zrobił błąd kupując po Twoich uwagach ?

W sumie to fajnie już wiem gdzie będę następne zakupy robił - w sklepie forumowym bo wiem że Prezes nie przepuści badziewa do oferty ? .

ps. Pani Alicja pewnie nie będzie zadowolona ? .

Edited by Borg
  • Haha 1

Zobaczymy z czasem czy to będzie taki wyskok chwilowy jak u Synology. Jak w będą w ciągu kilku lat rozwijać dalej oprogramowanie i pojawia się nowe modele to będzie zawsze jedna więcej alternatywa dla kupujących.
Czekam ciągle, że może Ubiquiti wypuści coś jak UniFi Dream Machine Pro w wersji nie rack.
Synology chyba w swoje routery już nie wierzy bo ostatnio doczytałem że Threat Prevention wycieli IDS.
image.png.e1b44f03e046ddf3f9af0324089aa3d2.png

Krótkie porównanie oprogramowania na routerze Synology i Qnap

Edited by Asterion
  • Administrator
Godzinę temu, Borg napisał:

W sumie to fajnie już wiem gdzie będę następne zakupy robił - w sklepie forumowym bo wiem że Prezes nie przepuści badziewa do oferty 

inaczej - do oferty trafia wszystko co jest dostępne - nie kierujmy się osobistymi predyspozycjami (tak jak nie lubię Qnapa - ale ich switche kupiłem ?). Mogę jedynie zapewnić, że jeśli zapytasz tutaj : https://openit.center/forum/131-open-itshop-pytania-dotyczące-produktów/ to na pewno otrzymasz obiektywną odpowiedź - decyzję podejmiesz sam ?.  

i pojawia się nowe modele to będzie zawsze jedna więcej alternatywa dla kupujących.

otóż to - alternatywa ? różnorodność wyboru jest zawsze dużym atutem - takim, że często kociokwiku można dostać ? 3mam kciuki

Czekam ciągle, że może Ubiquiti wypuści coś jak UniFi Dream Machine Pro w wersji nie rack.

nie sądzę, oglądam early access w sklepie w USA i jak na razie nic się nie zapowiada... raczej Amplifi do tego będą rozwijać

Synology chyba w swoje routery już nie wierzy bo ostatnio doczytałem że Threat Prevention wycieli IDS.

to znaczy tylko tyle, że oferują "wycinanie" ale usunęli jedynie "detekcję" zagrożeń... widziałem nawet, że zaktualizowali ostatnio engine IPS do nowszej wersji. Moim zdaniem feature pack, niż kwestia wiary

Krótkie porównanie oprogramowania na routerze Synology i Qnap

ten qnap coś mi "zalatuje" ikonkami i menu z tp-linka ? 

21 minut temu, house napisał:

ten qnap coś mi "zalatuje" ikonkami i menu z tp-linka ? 

Może soft pisze ten sam zespół programistów ?

Szkoda, że nie będzie "cywilnego" UniFi Dream Machine Pro. Jakby do  Amplifi dołożyli ze 2 porty USB 3Gen pod dyski i porty 10Gb to może i nawet ten "gamingowy look"

przebolał o ile IPS\IDS nie przycinałby łącza.

• Like it 1

W sumie po głębszym zastanowieniu to wykonanie tandetne o ile nie wpływa na funkcjonalność i np. porty nie wychodzą wraz z patchordami czy urządzenie nie przegrzewa się, mi nie przeszkadza - to ma działać sprawnie i niezawodnie a nie wyglądać ? . Co mi po moim Asusie ze złotymi wstawkami, wytrzymałej i zwartej obudowie, lasem wystających anten  jakby się wieszał (na razie się nie wiesza żeby nie było ? ).

W chwili obecnej mam nową zabawkę AX88U zmodyfikowaną i skonfigurowaną pod siebie - mam czas 3-4 lata na przyglądaniu się poczynaniom konkurencji. Jeśli mnie czymś zaskoczą zagłosuję portfelem na nich. Jak pisałem wcześniej jeśli Qnap będzie tak supportował swoje routery jak NAS i nie będzie odstawiał 12 miesięcy gwarancji jak  Ubiquiti to jest duża szansa ? .

ps. Co do ikonek to wiesz każdy patrzy pod swoim kątem, ostatnio czytałem zachodnią recenzję Asusa AX86U i jednym z zarzutów było zbyt rozbudowane i nieintuicyjne menu - WTF ? Wszystko jest w pogrupowane, nie dość że opisane to ma swoje ikonki i zakładki - ciekawe co by ten redaktor powiedział menu które ja lubię mieć odpalone na Asusie ? - ale widocznie już jestem za stary bo układ ze starego NC mi się bardzie podoba niż ikonki ? .

Spoiler

menu.png.ab4bdc221817755975de9a200459a638.png

Edited by Borg
  • 3 weeks later...
  • Administrator

Sprzetowo wypada fajnie ale soft pod względem oferowanych funkcji i możliwości konfiguracji to nawet chyba nie na poziomie wczesnej bety.
Brak obsługi SMB i QoS to już żenada.

• Administrator

ja się cieszę, że ten recenzujący na benchmarku na koniec artykułu nie posikał się z zachwytu nad tak banalnie poprawnym urządzeniem 😄

Ogólnie to urządzenie jest brzydkie jak magnetowid vhs, biedne w funkcje jak tani netgear na OFW i drogie jak ledowe Asusy 😉 

to mi się spodobało :

Cytat

Trzeba przyznać, że złącza 10 GbE dosłownie krzyczą swoim wyglądem, że to zupełnie nowy standard.

🤦‍♂️

Mariusz_Sz

Nic nie napisali ile trwa reebot urządzenia po zmianie ustawień 

Jak 15 minut jak w każdym NAS QNAP to wielu odbiorców nie znajdzie 😉  

• 3 months later...
  • Administrator
house

• 3 weeks later...
  • Administrator

to było kwestią czasu 😉