Jump to content

Let's Encrypt Synology - problem

Rate this topic

Mariusz_Sz
Go to solution Solved by house,

Recommended Posts

Witam

Jakieś 3 miesiące temu zauważyłem, że używając Synology Active Backup for Buissnes dla 30 maszyn, przedłużenie certyfikatu o trzy miesiące przed jego wygaśniecięm powoduje na wszystkich komputerach bark synchronizacji w aplikacji klienckich. Aplikacja twierdzi, że zmienił się certyfikat SSL. Wystarczy oczywiście kliknąć, tak zgadzam się i zatwierdzić, ale musze to robić na 30 maszynach. Wcześniej tego nie było. Spróbowałem znowu przedłużyć certyfikat po 30 dniach i znowu kwiatki. 

Coś się [email protected]ło i co 3 miesiące będę miał kwiatki. Jest to uciążliwe.... 

• Administrator
  • Solution

zostawiłem certyfikat "self-signed" jedynie dla tej aplikacji, reszta zainstalowanych korzysta z LE. Akceptujesz go na stacji raz i zapominasz, działa od ponad roku na ok 100 maszyn...

• Administrator

Temat został zamknięty jako rozwiązany.

Jeśli się z tym nie zgadzasz, zgłoś ten post, a moderator lub administrator rozpatrzy Twoje zgłoszenie.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Similar Content

• house
      By house
      Widzieli ? Czytali ? Słyszeli ? 
      https://www.theregister.com/2021/02/02/synology_prefers_own_disks/
      Potwierdzono na ostatnim webinarze Synology, że w momencie instalacji dysków nie znajdujących się na liście HCL danego serwera NAS system DSM nie pozwoli na utworzenie nowej puli dyskowej.
      Kij ma dwa końce - skończy się "januszowanie" dyskami WD Green na serwerach RS, z drugiej strony za jakiś czas może się okazać, że DS'y nie obsłużą niczego, co nie jest na liście HCL - idąc dalej - niczego co nie jest ich własnym dyskiem (?). 

Co o tym sądzicie ?
    • mollu
      By mollu
      Z QNAP nie maiłem problemu - po przywróceniu zasilania nas czy był prawidłowo zamknięty czy też nie startuje od razu ...
      Ale Synology milczy, nie wstaje ;-(

• house
      By house
      https://event.synology.com/pl-pl/annual_event

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.