Jump to content

Edgerouter X, UDM i serwer VPN

Rate this topic

mollu

Recommended Posts

Dzień dobry czy ktoś z Was konfigurował serwer VPN dla tych 2 urządzeń?

Chciałbym najlepiej skonfigurować serwer pod OpenVPN.

• Replies 6
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• mollu

4

• house

3

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Odpowiedzią na ostatnie moje pytanie jest split tunneling: Tu dokładnie opisane to o co mi chodziło ?  

• Administrator

dla edge nie, dla unifi tak - ale nie openvpn ? chcesz zestawić site-to-site pomiędzy nimi ?

Hej właśnie zrobiłem na EdgeRouter X L2TP over IPsec VPN Server wg tego tutoriala:

Da się też zrobić OpenVPN server - ale to mi wystarczy ;>

Teraz próbuje zrobić to samo na UniFi DM

Co do połączenia site-to-site to nie chce - potrzebuje co najwyżej na komputerze zestawić 2 połączenia z tymi lokacjami.

• Administrator
20 minut temu, mollu napisał:

Teraz próbuje zrobić to samo na UniFi DM

https://help.ui.com/hc/en-us/articles/115005445768-UniFi-USG-UDM-Configuring-L2TP-Remote-Access-VPN

Dzięki, działa!

Ale jak zablokować dostęp tylko do adresów lan przy połączeniu VPN? tj by nie wychodzić na świat przez vpn?

Tak by dało się korzystać z 2 sajtów na raz a wychodzić na świat bieżącym połączeniem?

Edited by mollu
  • 1 month later...

Odpowiedzią na ostatnie moje pytanie jest split tunneling:

Tu dokładnie opisane to o co mi chodziło ?

Cytat

I ended up adding this via powershell:

Add-VpnConnectionRoute -ConnectionName "vpn_connect_test" -DestinationPrefix 192.168.16.0/24

• Like it 1
  • Administrator

Temat został zamknięty jako rozwiązany.

Jeśli się z tym nie zgadzasz, zgłoś ten post, a moderator lub administrator rozpatrzy Twoje zgłoszenie.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Similar Content

• seca fun
      By seca fun
      Chciałem ustawić VPN z surfshark, ale nigdzie nie mogę znalesc jak to zrobić.
      Znalazłem tylko split-vpn z NorthVPN.
      https://github.com/peacey/split-vpn#configuration-variables

Ktos próbował się połączyć z VPN?
    • neon
      By neon
      Witam, 
      chciałem zapytać czy jak macie w domu, biurach router i sieć to czy zmieniacie czy dodajecie Serwer WINS ? czy to wogóle jest potrzebne i wymagane ? 
      "Brak dostępu/uprawnień do używania zasobu sieciowego" dodatkowo mam taki komunikat na jednym kompie w sieci. wszystko niby ok i nie mogę wejść w pliki w sieci etc. Próbowałem wszystkiego z google i nici jak na razie. 

pozdrawiam 
    • maczet
      By maczet
      Witam.
      Posiadam UDM (base) i dokupiłem do niego EdgeSwitch 24 250W (używany w dobrej cenie).
      Czy istnieje możliwość zarządzania switchem za pomocą UDM? Aktualizacja FW, rysowanie topologii.
      Czy do EdgeSwitch do zarządzania jest tylko UNMS a do integracji z UDM potrzebuję jakiś np US-16-150W?

Maciej

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.