Jump to content

Jak stworzyć VLAN na UDM dla IoT

Rate this topic

mickarp
Go to solution Solved by house,

Recommended Posts

Jeszcze tego nie robiłem, czy ktoś mnie naprowadzi?. Mam UDM i 2 AP chciałbym wydzielić sieć dla IoT i zrobić sieć gościnną bez dostępu do mojej sieci. 

• Replies 2
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• house

2

• mickarp

1

Popular Days

Top Posters In This Topic

• Administrator
  • Solution

• Administrator

Temat został zamknięty jako rozwiązany.

Jeśli się z tym nie zgadzasz, zgłoś ten post, a moderator lub administrator rozpatrzy Twoje zgłoszenie.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Similar Content

• seca fun
      By seca fun
      Chciałem ustawić VPN z surfshark, ale nigdzie nie mogę znalesc jak to zrobić.
      Znalazłem tylko split-vpn z NorthVPN.
      https://github.com/peacey/split-vpn#configuration-variables

Ktos próbował się połączyć z VPN?
    • maczet
      By maczet
      Witam.
      Posiadam UDM (base) i dokupiłem do niego EdgeSwitch 24 250W (używany w dobrej cenie).
      Czy istnieje możliwość zarządzania switchem za pomocą UDM? Aktualizacja FW, rysowanie topologii.
      Czy do EdgeSwitch do zarządzania jest tylko UNMS a do integracji z UDM potrzebuję jakiś np US-16-150W?

Maciej

• Lolek
      By Lolek
      Witam, dorosłem do położenia sieci LAN w domu, kupiłem już część gratów, ale dziś dotarło do mnie, że chyba nie do końca wiem jak to połączyć 😅.
      Mam ruter Asus RT-AC86U, switch Netgear GS108E, Qnap TS-453Be i 7 urządzeń z portem LAN.
      Aktualnie kabelkami do rutera mam podpiętego Qnapa 2xLAN, drukarkę i system Audio, reszta po WiFi.
      Wiem, że do jednego portu w ruterze muszę podpiąć switcha, i do niego pozostałe urządzenia. Ale, no właśnie switch ma 8 portów z czego jeden zajmie ruter a chcę po LAN podpiąć 7 urządzeń i 2xLAN w Qnapie. Czy mogę Qnapa pozostawić wpiętego bezpośrednio do rutera, a resztę do przełącznika. A może trzy najmniej wymagające przepustowości urządzenia, podpiąć do rutera a resztę tą, która mocno korzysta z NASa do switcha.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.