Jump to content

Modem UPC (COMPAL CH7465CE) a serwer VPN?

Rate this topic

glorifyday

Recommended Posts

glorifyday

Cześć.

Kojarzycie może, czy modemy UPC (pokazuje mi w papierach, że to COMPAL CH7465CE) mają możliwość uruchomienia serwera VPN?

Nie mam teraz tego rutera pod ręką, jest w innym mieszkaniu, więc sam nie mogę sprawdzić, ale może ktoś kojarzy?

Chciałem mieć w tym drugim mieszkaniu kompa i móc na niego wbijać przez RD.

• Replies 6
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• glorifyday

4

• house

3

glorifyday

Dzięki, nie umiałem jakoś znaleźć tej instrukcji.

Ewentualnie zapewne można serwer VPN postawić na samym pececie i na ruterze otworzyć i przekierować port?

• Administrator

Dokładnie tak. 

glorifyday

Polecasz coś?

Najlepiej darmowego i żeby się nie gryzło z połączeniem wychodzącym OpenVPN. Komputer ma się łączyć Open VPNem z moją firmą.

Czyli: ja się z domu wbijam na tego kompa jakimś VPN i RD, a ten komp się wbija do mojej firmy Open VPNem.

Na kompie jest Win10.

Wiem, że sama winda ma wbudowany serwer VPN, ale nie wiem, jak on się sprawdza i czy się nie gryzie.

Zdarzyło mi się używać jakichś dwóch VPNów, które się gryzły. Bodaj OpenVPN i... GlobalProtect?

• 2 weeks later...
glorifyday

Takie pytanie...

Czy adresy ip6 przyznawane przez serwer dhcp są nadawane według jakiegoś wzorca?

Otóż wlazłem na ten ruter i w ustawieniach dhcp mogłem dla interesującego mnie kompa zarezerwować adres, ale tylko ip4.

Z kolei wszedłem potem w fitrowanie portów i przekierować port mogę tylko dla adresu ip6. Którego nie mogę zarezerwować, więc miałoby to sens tylko, gdyby ip6 był niezmienny dla danego urządzenia.

Zresztą, ustawiłem nawet to przekierowanie, ale nie działa i nie wiem jeszcze dlaczego.

W domu mam Orange FunBoxa 3, tam jest rezerwacja ip4, ale porty też się przekierowuje dla adresów ip4 i gra i buczy. Natomiast na tym Compalu jakoś mi się na razie nie udało.

I jeszcze jedna rzecz... a może również adres zewnętrzny ip6, jaki uzyskuje modem przy połączeniu, jest uzyskiwany za pomocą jakiejś reguły przypisanej np. do MACa i w związku z tym zewnętrzny adres ip6 się nie zmienia - nie potrzeba używać ddns?

Edited by glorifyday
  • Administrator
12 godzin temu, glorifyday napisał:

Czy adresy ip6 przyznawane przez serwer dhcp są nadawane według jakiegoś wzorca?

dokładnie tak samo jak ipv4. braku statycznych rezerwacji to ułomność FW

12 godzin temu, glorifyday napisał:

I jeszcze jedna rzecz... a może również adres zewnętrzny ip6, jaki uzyskuje modem przy połączeniu, jest uzyskiwany za pomocą jakiejś reguły przypisanej np. do MACa i w związku z tym zewnętrzny adres ip6 się nie zmienia - nie potrzeba używać ddns?

potrzeba 😉 czy się zmienia czy nie to polityka ISP.