Jump to content

Router do 500zł stabilne Wifi

Rate this topic

Recommended Posts

wujaszekca

Szukam urządzenia ze stabilnie działającym DualBand . Cena do 500 zł. Fajnie, aby ogarną vpn oraz dlna. W niedalekiej przyszłości bezproblemowo miał możliwość podpięcia NAS. Obecnie działam na Ubee od UPC, niestety posiada tylko radio 2,4 ghz. Działa dość niestabilnie podczas pracy w ZOOM.

Jak że jest (chyba) dużo pozytywnych dot. Asusa, wybrałem dwa modele AC 1200G oraz ax56u. Różnica w cenie 150 zł, pytanie czy warto dołożyć do wyższego modelu ? Chyba że coś innego?

• Administrator
house
2 godziny temu, wujaszekca napisał:

Asusa, wybrałem dwa modele AC 1200G oraz ax56u. Różnica w cenie 150 zł, pytanie czy warto dołożyć do wyższego modelu ? Chyba że coś innego

Zdecydowanie warto, lekko mocniejszy cpu i więcej pamięci RAM. 

2 godziny temu, wujaszekca napisał:

Szukam urządzenia ze stabilnie działającym DualBand

Każde będzie stabilne o ile poprawnie je ustawisz i będziesz łączył się dobrą kartą sieciową 

wujaszekca
Godzinę temu, house napisał:

Zdecydowanie warto, lekko mocniejszy cpu i więcej pamięci RAM. 

Każde będzie stabilne o ile poprawnie je ustawisz i będziesz łączył się dobrą kartą sieciową 

Dzięki. Wiem, że urządzenie dobrze skonfigurowane działa o tyle lepiej o ile będzie dobrze ustawione 🙂

Czy jakaś alternatywa do Ax56u, nieprzekraczająca 500 zł ? Czy to jest najlepsze rozwiązanie, na kolejne kilka lat ( tak wiem, w świecie technologii takie pojęcie nie istnieje)

• Administrator
house

alternatywą są starsze ale bardzo dobre Asus RT-AC68U i Netgear R7000. Przynajmniej w tych widełkach cenowych.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• Lukas418
      By Lukas418
      Część,

Jak w temacie czytaliście  co sądzicie? https://www.benchmark.pl/aktualnosci/qnap-qhora-301w-router-10gbe-wi-fi-6.html
    • Lukas418
      By Lukas418
      Część, 

Poszukuje routera pod gry z funkcją kontroli rodzicielskiej, komputer i konsola podpięte będą pod kabel, do tego 12 urządzeń iot, kilka tv. Sieć 500mb. Priorytet to gry po kablu, wifi drugorzędną sprawa

Fajnie jakby posiadał dodatkowo:
      Geo-lokalizacje widziałem to w netgear: nighthawk xr300-100pes,
      Sterowanie z telefonu,
      Funkcje NAS ale nie jest koniecznie,
      I nie kosztowało więcej niż 1100 zł. 

Znacie coś takiego

Myślałem nad asus rt-ax86u

• lukaszp89
      By lukaszp89
      Witam wszystkich,

Proszę o doradztwo jaki router kupić do biura, powierzchnia ok 70 m2
      specyfikacja biura:
      - 10-16 podłączonych laptopów (jeśli wszyscy są to jest to 16, średnia 10 urządzeń)
      - biuro jest w kształcie litery L i mały fragment biura jest schowany za grubą ścianą - tutaj są 4 stanowiska
      - 1 drukarka podłączona kablem
      - z tego routera idzie kabel do innego pokoju(piętro wyżej), który łączy się z AP

Wszystkie laptopy/komputery są podłączone przez WIFI . Praca typowo biurowa, przesyłamy/pobieramy różne dokumenty . Uploadujemy zdjęcia na stronę www itp

To co na chwile obecną znalazłem:
      TP Link Archer AX50
      Synology RT2600ac

Budżet ok 1000 pln

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.