Jump to content

Asus router internet rozłącza.

Rate this topic

konrad573

Recommended Posts

konrad573
W dniu 31.08.2020 o 22:59, luky napisał:

Czy posiadasz Technicolor CGA4233 ?

Masz wykupioną opcję Internet do 600Mb ?

Czy możesz zrobić speedtest omijając Asusa (połączenie LAN technicolor->pc)?

To zrywanie Internetu, to długa przerwa, klika czy kilkanaście sekund ?

Technicolor MODEL EPC3949AD

mam wykupione 600 mb/s tyle że w multimedii pszytym pakiecie dają tylko 50 mb/s wysyłania ech 😕. Ale wynika na samym modemie takie same tylko chyba troszkę ping był niższy.

mogę. nie wiem czy będę tak testował bo na razie działa wszystko ok ,nie chce tego zepsuć i znowu się męczyć że zrywa.

różnie teraz z zrywaniem jest na razie ok. Chwilowo raz w nocy zerwało jak grałem w gre for honor bo przewróciłem modem przypadkowo albo coś u multimedii nie wiem bo unich zdarza się że raz w nocy zrywa. Na razie działa nie przerwanie. Nie wiem czemu ale pisze czasami nagle że rozłączono na stronce asusa a internet działa i wszystko jest.

W dniu 31.08.2020 o 21:21, konrad573 napisał:

Tak wyglądają ustawienia teraz

https://zapodaj.net/6f9781c3d6447.png.html

Na pewno automat? Bo jest legacy lub n/ac mixed. A wydaję mi się jak jest legacy to pasmo 20 mhz jest tylko używane 😕 i wtedy jest chyba tylko do 100 mb/s.

teraz dobrze ?:

Bez nazwy.png

Proszę o sprawdzenie.

Nie no. Zauważyłem że dzisiaj do tej godziny 3-4 razy odłączyło. A nie wiem czy okej wwszystko z antenami czy zasięgiem bo brakuję jednej kreski zasięgu w laptopie ale on jest za 3 ścianami 10 m. Tak ma być ? Brakuję jednej kreski. ten router ma zasięg normalnie chyba jak ten z t-mobile huawei b529a jest w innym pokoju i też brakuję mi jednej kreski w tel :/.

dzisiaj tyle razy rozłączało że to jest wkurzające. A było dobrze jakiś czas, nic nie ruszałem, powinno cały czas dobrze działać 😤😞.

No nie wiem o co chodzi. Dzisiaj drugi dzień od wieczora narazie działa internet cały czas i nie rozłączyło ani razu. Przełączyłem na 1 port(1lan) w modemie, oczywiście w wan router asusa. I Po tym się poprawiło, nie rozłączyło ani razu. Ciekawe na ile czasu. Dziwne bo multimedia mówiła o 4 porcie(4lan). Dobrze się gra w gry sieciowe. Szybkość internetu po wifi tragicznie jak za taki porządny i drogi router 😢.

Edited by konrad573
  • 2 weeks later...
  • Replies 35
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• konrad573

20

• house

13

• luky

2

• muzykcb

1

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ok to wepne i zobaczymy ile podziała. Ok już wpiołem w 4 lan i znalazło ip od razu. Teraz trzeba obserwować ile podziała.

Posted Images

konrad573

Ej jest ok nie rozłącza nadal. Ciekawe na ile czasu. Mam pytanie czy po tym można poznać że coś jest nie tak z routerem jak prędkość za 3 ścaniami 10 m brakuje jednej kreski i prędkość prawie 300 mb/s. W tym samym pokoju pod routerem prędkość do 300 mb/s. Internet przez kabel to 630 mb/s i uploadu 77 mb/s. Ping po wifi chyba wyższy tylko o 2ms. Testowałem antene każdą pokolei i każda tak samo. Z tym że pojedynczo było o jedną kreske więcej ale ta jedna kreska zasięgu mrugała. gdy są wszystkie to raz pełny zasięg a raz brakuje jednej kreski. Skonfigurowałem wifi po swojemu. N/AC Mixded, 80MHz i kanał 48(kanału 52 laptop chyba nie obsługuję). Na automatycznym było gorzej.

Edited by konrad573
  • Administrator

@konrad573 nie sugeruj się "kreskami" tylko zmierzoną wartością mocy sygnału. Zapal sobie inssider'a i posprawdzaj link score.

Speed pokazał dzisiaj z chwilowymi do 350 mb/s(po wifi.) twierdze że chyba ok prędkość. Jest problem ze streamowaniem, od razu internet zrywa chwila i nie ma całkowicie internetu. Tak na korzystaniu jest ok nie rozłącza ,ale wystarczy odpalić stream i niema internetu.

Edited by konrad573

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• Tracid
      By Tracid
      Firmware z odblokowaną funkcją repeatera. Nie mam jednak pewności czy funkcja ta działa poprawnie.
      RT-AC1200G+_3.0.0.4_382_52272-g73d3ea2-FIX.zip

• luky
      By luky
      Cześć,
      Jest parę podobnych tematów na forum, ale nie rozwiewają moich problemów i wątpliwości.

Planuję wykupić usługę Internetu na światłowodzie w Orange 1Gb lub Multimedii 1,2Gb, czy któregoś dostawcę odradzacie ?
      Czy do routerów w/w firm (a przede wszystkim Multimedii) można podpiąć inny sprzęt z agregacją łączy, aby wykorzystać pełną moc łącza (np. do  dwóch portów LAN routera multimedii podłączamy inny router i ustawiamy na nim link aggregation)? Sprzęt operatora jest mało wydajny, po blokowany (chyba wszędzie zablokowany tryb bridge mode) oraz z bardzo kiepskim WiFI w moim przypadku, doświadczenie z Funboxem 2.0.

W przypadku Orange wiem, że jest możliwość zastosowania ONT – terminalu światłowodowego i podpięcie bezpośrednio swojego sprzętu, ale w przyszłości jak by się zwiększyła prędkość łącza, to wtedy pozostaje mi tylko opcja router od dostawcy + mój sprzęt (aby go nie wymieniać co 2 lata) połączony przez link aggregation. Zależy mi na przyszłościowym rozwiązaniu. Wiem, że w elektronice są stale jakieś nowinki, ale bez przesady 🙂, nie wymieniam sprzętu co miesiąc 😄.

Potrzebuję rozsiać sygnał wifi (12 urządzeń) prawie po "całym" domu (3 piętra) + LAN 4 pokoje + przyszłościowo NAS Synology (agregacja).
      Router od dostawcy jest w rogu budynku na środkowym piętrze.
      Skrętka jest prawie w każdym pokoju, więc problemu z kablami nie ma.
      Dodatkowo przydała by się obsługa sprzętowa AES-NI do VPNa, nie wszystkie urządzenia by z tego korzystały i okazjonalnie.

Proszę o informacje co zmienić, co wybrać czy pójść w innym kierunku. 
      I wersja:
      router Orange/Multimedia -> Asus RT-AX88U (połączony przez link aggregation z routerem dostawcy), znajduje się na pierwszym piętrze + 2szt Asus ZenWiFi model AC lub AX (połączone przez LAN do RT-AX88U) ustawione na parterze i drugim piętrze
      Czy przy takiej konfiguracji, RT-AX88U nie będzie za podwójnym NATem ?
      Chciałbym zainstalować soft Merlina, aby ustawić routing oparty na zasadach dla VPN, ale problemem jest wtedy Mesh z tego co doczytałem ?

II wersja:
      router Orange/Multimedia -> Synology RT2600ac (link aggregation) + jakiś switch + 2szt Synology MR2200ac
      Tutaj nie pasuje mi brak AES-NI w RT2600ac i z chęcią poczekałbym na jakąś nowość, ale od dłuższego czasu brak info, a trochę czas naciska, bo używać sprzętu od operatora przez parę miesięcy to trochę lipa przy mojej konfiguracji 🙂 .
      Wyczytałem by postawić pfSense (najbardziej wydajna opcja) tylko do VPN dla kilku urządzeń (tylko ta konfiguracja i w którym miejscu to podłączyć przed czy za RT2600ac ?).

III wersja (nie bardzo orientuję się co jest potrzebne w Ubiquiti, ale podoba mi się zasilanie PoE - mniej kabli):
      router Orange/Multimedia -> UniFi Switch 16 PoE Gen2 (link aggregation) + 3szt UniFi nanoHD lub FlexHD
      + postawienie pfSense do VPN

Inne opcje, czekam na propozycje.
      Dzięki za pomoc.
    • wujaszekca
      By wujaszekca
      Szukam urządzenia ze stabilnie działającym DualBand . Cena do 500 zł. Fajnie, aby ogarną vpn oraz dlna. W niedalekiej przyszłości bezproblemowo miał możliwość podpięcia NAS. Obecnie działam na Ubee od UPC, niestety posiada tylko radio 2,4 ghz. Działa dość niestabilnie podczas pracy w ZOOM.
      Jak że jest (chyba) dużo pozytywnych dot. Asusa, wybrałem dwa modele AC 1200G oraz ax56u. Różnica w cenie 150 zł, pytanie czy warto dołożyć do wyższego modelu ? Chyba że coś innego?

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.