Jump to content

Asus router internet rozłącza.

Rate this topic

konrad573

Recommended Posts

konrad573

Witamj jest problem. Przepraszam że kolejny i kolejny temat. Nie mogę se poradzić. Mam internet multimedie na początku było ok a szczególnie jak był sam modem od nich technnicolor. Był technik to powiedział że tryb mostka jest włączony w zależności od jakiej mam umowy, że jeżeli mam bez usługi wifi w umowie to jest tryb mostka od początku włączony. A jak był montarz tego internetu to miałem pamiętam chyba ten router już i nie podłączył mi routera tylko sam modem do komputera kablem ethernet i konfigurował sieć wif(innny technik, ten co montował.) W umowie nie piszę nic że mam usługe z wifi. Porty działają jak trzeba. Problem jest Taki że od jakiegoś czasu Internet co ileś zrywa i piszę rozłączono lub nie znaleziono adresu dhcp twojego dostawcy. Mam dynamiczne ip z puli publicznej. Myślę że router nie może znaleźć ip w momencie zmiany. Resetowałem, przywracałem początkowe ustawienia a nawet wgrywałem na nowo firmware(oprogramowanie).

Edited by konrad573
  • Replies 35
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• konrad573

20

• house

13

• luky

2

• muzykcb

1

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ok to wepne i zobaczymy ile podziała. Ok już wpiołem w 4 lan i znalazło ip od razu. Teraz trzeba obserwować ile podziała.

Posted Images

konrad573
Posted (edited)
3 godziny temu, house napisał:

Niestety nie. Wolałbym customowych nie używać nie potrzebuję innej fukcjonalności niż w tym podstawowym. Wgrałem na nowo te najnowsze zobaczę jak będzie działać ,dopiero wczoraj. Może być problem że modem może nie być w trybie mostka ? I nie wiem w ,które wejście Lan podłączyć modem z routera. Podłączyłem na 1 bo mi się wydaję że pierwsze to zawsza wan/lan. Technik mówił o 4 wtedy będzie tryb mostka jeżeli jest to w mojej umowie.

Edited by konrad573
  • Administrator
14 minut temu, konrad573 napisał:

Może być problem że modem może nie być w trybie mostka ?

może, poza tym łatwo to sprawdzić - z jakiej klasy masz IP na WAN (publicznej/prywatnej) ?

14 minut temu, konrad573 napisał:

I nie wiem w ,które wejście Lan podłączyć modem z routera.

modem podłączasz do WAN routera zazwyczaj z 1 portu lan modemu.

15 minut temu, konrad573 napisał:

Technik mówił o 4 wtedy będzie tryb mostka jeżeli jest to w mojej umowie.

to tak zrób...

konrad573
Posted (edited)

Ok pisałem z technikiem na ten temat

Ok pisałem z technikiem na ten temat. Tryb mostka jest włączony bo mam usługe publiczne ip z dynamicznej puli. i Dhcp u nich działa poprawnie powiedział że mam router źle skonfigurowany i mogę zobaczyć pod 4 portem.

Edit: Teraz mi internet rozłączyło.

A tego komputer mam podłączony do 1 lan wejścia to coś zmienia ? Bo to wejście gamingowe z niższym pingiem ,a nie raz tymi trybami w tym routerze np g-accelator to ip nie zmieniało tylko było statyczne.

Edited by konrad573
  • Administrator
24 minuty temu, konrad573 napisał:

Bo to wejście gamingowe z niższym pingiem

wierzysz w to ? że masz niższy ping bo uzywasz dedykowanego portu ? poważnie ? 😄

25 minut temu, konrad573 napisał:

Ok pisałem z technikiem na ten temat

niech Pan technik Ci powie gdzie masz podłaczyć w modemie port WAN swojego routera....

25 minut temu, konrad573 napisał:

A tego komputer mam podłączony do 1 lan wejścia to coś zmienia ?

nie ? 😉 

• Administrator

jaki masz router ? bo "Asus router internet rozłącza." to już wiem 😉 

2 minuty temu, konrad573 napisał:

Nie ma Wan same lany.

chodzi o router asusa, nie modem ISP, pisałem :

29 minut temu, house napisał:

modem podłączasz do WAN routera zazwyczaj z 1 portu lan modemu.

konrad573
Posted (edited)

Asus Rog rapture gt-ac2900. mam zrobić zdjęcie pudełka ?

A mi chodzi że modem nie ma portu wan a Same Lan 4x. A o czywiście modem podłączony 1 i w routerze do Wanu.

Edited by konrad573
  • Administrator

A mi chodzi że modem nie ma portu wan a Same Lan 4x.

tak zazwyczaj mają 🙂 WAN'em jest kabel operatora idący do modemu z zewnątrz lokalu...

z tego co dotychczas skumałem to port 4 lan z modemu musisz wpiąć w WAN tego rapture asusa 😉 

konrad573

Ok to wepne i zobaczymy ile podziała.

Ok już wpiołem w 4 lan i znalazło ip od razu. Teraz trzeba obserwować ile podziała.

• Administrator

Teraz trzeba obserwować ile podziała.

i na jakim ip - 192.x.x.x. lub 10.x.x.x czy coś publicznego...

konrad573
Posted (edited)

Sprawdzałem każde wejscie lan w modemie od 1-4 z modemu do routera Wan. Na każdym rozłącza co jakiś czas. Mam wrażenie że ten router się wiesza. Bo nieraz nie idzie nic zrobić na stronce routera bo się ona wiesza. Na 3-4 nie ma błędu dhcp ale też rozłącza że jest adres ip i rozłączono. W poprzednich wejściach 1-2 jest dhcp twojego dostawcy nie działa prawidłowo. Na aplikacji asusa z telefonu konfigurowałem i jest diagnostyka sieci oraz sprawdzałem każde wejście w modemie robiąc test diagnostyki i przy każdym jest X przy modemie że nie jest połączony. Na tel pokazuję że ip jest 192.*** w apce,  a przez ethernet na stronie routera w Wan że jest 89.***

Dostawca internetu to Multimedia S.A. Innego u mnie nie ma tylko LTE.

Zresetowałem router ale pierw wgrałem najstarsze firmware jakie znalazłem u asusa potem reset. Teraz po obsejwuje sieć. Bo wcześniej robiłem tak że wgrywałem od razu najnowsze za każdym razem a teraz zobaczę bez aktulizacji.

Edited by konrad573

Spróbuj zestawić połączenie statyczne nie jak teraz masz automatyczne. 

Kiedyś miałem problem z rozłączaniem się internetu co jakiś czas na RT-ac68u , po ustawieniu połączenia WAN - statycznego problem ustał. 

konrad573

Chyba jak statyczne ustawie to tym bardziej będzie znikał co jakiś czas przy zmianie Ip. Mam internet od ISP dostawcy dynamiczne.

Obserwuje od iluś dni i jest dobrze wcale nie rozłączyło. Router Wan i w modiemie 4 lan wejście wpięty. Wgrywane starsze oprogromowanie 3.0.0.4.384_82072. Raz tylko się zdarzyło ale przez multimedie bo światełka zgasły z modemu. Wiecie co? Nie mogę zrobić tak żeby znowu duże prędkości były przez Wifi. Raz jeden dzień pokaząło nawet 570 mb/s a teraz tylko do 300 mb/s czy lekko ponad. Jest na 80mhz, przestawiałem kanały pomiędzy 44 a 48 a wynik taki sam albo bardzo podobny. Z tego co pamiętam to myślałem że na kanale 48 był taki wynik więc tak zostawiłem. Chwilowo pokazywało powyżej 400 mb/s speed test .pl ale to jak karte wifi zresetowałem. A po aktualizacji niej spadło do 300 mb/s. W sumie nie wiem czy z antenkami wszystko ok bo zasięg skacze że raz pełny ,a raz że brakuję jednej kreski.

• Administrator

nie masz innych sieci w okolicy ?

konrad573
Posted (edited)

Sprawdzałem na routerze w radar wifi: Wykrywanie sieci wifi, Statystyki dot. kanału bezprzewodowego. Jaki kanał bym nie wybrał to żadnej sieci nie pokazuję tylko tą moją na https://zapodaj.net/d098a5e617669.png.html. Ustawione wifi  wireless na kanał 48 a ciągle jest wifi radar na 44/42. W tym wifi radar nigdy jeszcze nie widziałem żeby inne sieci pokazało.

Edited by konrad573
konrad573
Posted (edited)

Przechwaliłem ten router i internet. Przed chwilą rozłączyło wersja 3.0.0.4.384_82072. Port wejście 4 w modemie lan i do routera w Wan. Mam wrażenie że działał by cały czas tylko router się chyba zawiesił i przez to neta chwilowo nie było bo na stronce konfiguracyjnej nie szło nic zrobić. Tylko podejrzewam nie wiem jaka przyczyna. Modem cały czas się paliły wszystkie diody światełka.

Edit: Znowu rozłączyło godzina 16:30.

Edited by konrad573
  • Administrator

a może to wina sprzętu ISP a nie Asusa po prostu ?

konrad573
Posted (edited)

Wie co co? Obserwuje jest na razie okej. nie rozłączyło wcale a nawet router się nie zawiesił. Tylko że jest moim zdaniem tragiczna prędkość po wifi bo do 300 mb/s a było jeden dzień kiedyś 570 mb/s nawet :(. Ok obserwuję dalej. Lepiej ustawiać jakiś kanał? Mam na 48 ,czy lepiej po prostu zostawić na automatycznym ?.

Edited by konrad573
  • Administrator
6 godzin temu, konrad573 napisał:

Lepiej ustawiać jakiś kanał? Mam na 48 ,czy lepiej po prostu zostawić na automatycznym ?.

zostaw auto jeśli nie ma innych sieci w okolicy. 44 na sztywno też może być a najlepiej sprawdź wszystkie poniżej 100 i sprawdź na którym działa najlepiej...

konrad573
Posted (edited)

z tego co pamiętam to powyżej od 52 to wifi nie wykrywało w laptopie. Było też 570 mb/s jeden dzień i to chyba na 48.

30 minut temu, house napisał:

zostaw auto jeśli nie ma innych sieci w okolicy. 44 na sztywno też może być a najlepiej sprawdź wszystkie poniżej 100 i sprawdź na którym działa najlepiej...

Na wszystkich podobnie 😕, nie wiele szybciej na 48. Zaktualizowałem router do najnowszej wersji 3.0.0.4.384_82072. Bo zauważyłem że jest nowsza niż wcześnie było, to chyba ok będzie. Pokazuję tylko w tel że jest obce wifi w poblizu ale brakuje 1 kreski w miejscu laptopa. A w routerze w wifi radar nie pokazuję żadnej sieci tylko tą moją. Czy li co!? Automatyczne ale na 80MHz ? Szkoda trochę, wydaję mi się że powinna być pełna prędkość bo jeden dzień tak było te 570mb/s po wifi aż.

Edited by konrad573
  • Administrator
27 minut temu, konrad573 napisał:

Czy li co!? Automatyczne ale na 80MHz ?

zdecydowanie, im szerszy kanał tym lepsza wydajność...

konrad573
Posted (edited)
W dniu 29.08.2020 o 18:44, house napisał:

Tyle że ja miałem już na 80MHz. Dobra zobaczę na automatycznym kanale ileś dni.

A czy to normalne że nie mogę streamować? Co chwile jak odpale stream to internet zrywa :/.

W dniu 29.08.2020 o 18:44, house napisał:

Jak sądzić ustawić N/AC Mixed czy Automat ?

https://zapodaj.net/8364a48a0e1a8.png.html

W pewnym programie mam taki status upnp : Port mapowania UPnP NAT:    Dodane [MiniUPnP (http://miniupnp.free.fr/)]?

Może być czy resetować router? Bo wtedy bedzię normalne UPNP anie te mini.

Załącznik z logów :

syslog.txt

Edited by konrad573
  • Administrator
2 godziny temu, konrad573 napisał:

Jak sądzić ustawić N/AC Mixed czy Automat ?

automat

Czy rozwiązałeś już problem rozłączającego się Internetu?

Czy jak podłączysz ponownie komputer bezpośrednio do routera od multimedii (przez kabel LAN) to czy tracisz połączenie z Internetem, czy jest OK, tak jak było przed podłączeniem routera Asus? Czy możesz to przetestować przez kilka dni?

konrad573
Posted (edited)
35 minut temu, luky napisał:

Czy rozwiązałeś już problem rozłączającego się Internetu?

Czy jak podłączysz ponownie komputer bezpośrednio do routera od multimedii (przez kabel LAN) to czy tracisz połączenie z Internetem, czy jest OK, tak jak było przed podłączeniem routera Asus? Czy możesz to przetestować przez kilka dni?

Na samym urządzeniu od multimedii Modem technicolor jest internet cały czas ale zrywa raz dziennie koło północy ale to norma bo to problem u multimedii. Raz przełączam te wejścia lan raz 1 a 4 z modemu do routera asusa(asus  rapture gt-ac2900) wan. I nie wiem, raz rozłącza co chwile, raz co godzinę ,a nie raz jest dobrze ileś dni i znowu problem. Obecnie zostałem przy lan 4 w modemie do routera wan i jest ok ale nie wiadomo na ile czasu. Różnie bywa. Na samym, modemie jest Ok. Też chciałbym osiągnąć dobre wyniki po wifi. Raz miałem 570 mb/s tylko jeden dzień nawet a teraz obecnie jest tylko do 300 mb/s. Na samym modemie dziwne, mam niższy ping niż w routerze asusa, ale to nie przeszkadza w grach sieciowych. W grze Forhonor jest od 30-40 lekko coś pingu.

Dzisiejszy speed test Ping zawsze jest w speed teście przeważnie 25 (modem technicolor + router asus):

Zrzut ekranu (60).png

Edited by konrad573

Czy posiadasz Technicolor CGA4233 ?

Masz wykupioną opcję Internet do 600Mb ?

Czy możesz zrobić speedtest omijając Asusa (połączenie LAN technicolor->pc)?

To zrywanie Internetu, to długa przerwa, klika czy kilkanaście sekund ?

Edited by luky