Jump to content

Router ASUS - dwukierunkowy system IPS - co blokuje ?

Rate this topic

muzykcb
Go to solution Solved by house,

Recommended Posts

Cześć.

Posiadam RT-AC68U z podłączonym dyskiem,

Dwukierunkowy system IPS (ang. Intrusion Prevention System) blokuje połączenie MAC: CC:E1:7F:83:F7:41

Nie mam żadnego urządzenia o takim numerze MAC, sprawdzałem wielokrotnie w logach i opcji dzierżawy DHCP – nie ma tam żadnej wzmianki o tym numerze MAC.  

Pytanie czy to jest numer urządzenia zewnętrznego które przeprowadza jakieś próby włamania i jest blokowane przez IPS czy to jednak jakieś urządzenie w moim pobliżu ( np. sąsiada który próbuje się połączyć) ?

• Replies 2
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• house

2

• muzykcb

1

Popular Days

Top Posters In This Topic

• Administrator
  • Solution

https://macvendors.com/ mówi o tym mac'u tyle. że to Juniper Networks, więc obstawiam urządzenie Twojego ISP. Za drogie i zbyt profesjonalne rozwiązanie dla zwykłych troli ? 

• Administrator

Temat został zamknięty jako rozwiązany.

Jeśli się z tym nie zgadzasz, zgłoś ten post, a moderator lub administrator rozpatrzy Twoje zgłoszenie.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Similar Content

• WInetu007
      By WInetu007
      Może ktoś wie czy powstanie ta aktualizacja? ew. jaki router o parametrach zbliżonych do Synology RT2600ac  kupić (żeby miał też własny darmowy DDNS) żeby obsługiwał vlany?
    • Beata Pietrzak
      By Beata Pietrzak
      Co jest lepsze jako zabezpieczenie domu? System alarmowy czy jednak bawić się w rolety antywłamaniowe? 
    • gabrychu
      By gabrychu
      Witam

Szukam system na dysk sieciowy NAS - OpenMediaVault, Xpenology FreeNAS. Co wybrać?
      Mam "stary" komputer w pracy, kilka dysków. Płyta Intel S3200SH, procesor Xeon X3220.
      Ma służyć tylko do przechowywania kopii z kopii. Ewentualnie dołoży mu się jakieś proste zadanie w razie potrzeby.

System Xpenology wygląda ciekawie, ale nie mam pojęcia jak się do tego zabrać.
      Im więcej czytam tym mniej wiem 🙂
      Może ktoś podpowie jak się za to zabrać.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.