Jump to content

Router Huawei 4G Router 3 Prime (B818)

Rate this topic

Recommended Posts

Mateusz M

Witam, niebawem podpisuje umowę na internet mobilny z orange. Zależy mi na dobrym routrze gdyż mieszkam na wsi gdzie zasięg lte jest dosyć słaby. W Orange jest to wzięcia router Huawei 4G Router 3 Prime (B818) za 1000zł. Czy w tej cenie dostanę coś lepszego?
Nie jestem mocno zorientowany w sieciach i pasmach, pracuje zdalnie przez OpenVPN GUI, do routera będą podpięte 2 laptopy i smart tv - także tutaj dużego obciążenia nie ma. Więc kolejnym pytaniem jest czy potrzebuje aż tak dobrego routera? Czy lepiej zakupić tańszy + antenę w razie problemów z zasięgiem?
Dzięki za pomoc, pozdrawiam.

• Replies 11
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Mateusz M

6

• house

5

• gabrychu

1

Top Posters In This Topic

Popular Posts

okej, dzięki za fachową pomoc coś znajdę 🙂

Dużo, bo rozwiałeś moje wątpliwości czy opłaca się pchać w droższy router czy lepiej tańszy + antena. Dla Ciebie prosta odpowiedź, a ja tego nie wiedziałem 🙂 Pozdrawiam 🙂

Daj znać jak się to będzie sprawowało. Zawsze może się komuś przydać taka informacja na przyszłość 🙂

• Administrator
house

daleko masz do nadajnika ? sprawdzałeś okoliczne stacje i ich możliwości, np tutaj : http://beta.btsearch.pl/ ?

Mateusz M
Posted (edited)

Tak sprawdzałem, do nadajnika jest około 5km ale przez las.

"Orange ID: 94011 (N!)
Kruki 2A - maszt T-Mobile
GSM900 LTE1800 LTE2100 LTE2600 LTE800 UMTS2100 UMTS900 "

Edited by Mateusz M
  • Administrator
house
9 minut temu, Mateusz M napisał:

do nadajnika jest około 5km ale przez las

więc nie napinałbym się na tak drogi model, ale wziął huawei b525 + dobrą antenę i mocował to gdzieś na kominie... Router możesz mieć na strychu, lub gdzieś w domu - ważne aby dobry kabel pomiędzy nim a anteną położyć.

Mateusz M
1 minutę temu, house napisał:

więc nie napinałbym się na tak drogi model, ale wziął huawei b525 + dobrą antenę i mocował to gdzieś na kominie...

Dobrą antenę masz na myśli jakąś kierunkową? Czy twoim zdaniem jakaś dookulna wystarczy? Możesz coś polecić?

• Administrator
house

Nie mam konkretnej na myśli, jest tego trochę na rynku, ale na pewno kierunkową...

Mateusz M

Dużo, bo rozwiałeś moje wątpliwości czy opłaca się pchać w droższy router czy lepiej tańszy + antena. Dla Ciebie prosta odpowiedź, a ja tego nie wiedziałem 🙂

Pozdrawiam 🙂

• THX! 1
gabrychu

Daj znać jak się to będzie sprawowało.

Zawsze może się komuś przydać taka informacja na przyszłość 🙂

• Like it 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• konrad573
      By konrad573
      Witamj jest problem. Przepraszam że kolejny i kolejny temat. Nie mogę se poradzić. Mam internet multimedie na początku było ok a szczególnie jak był sam modem od nich technnicolor. Był technik to powiedział że tryb mostka jest włączony w zależności od jakiej mam umowy, że jeżeli mam bez usługi wifi w umowie to jest tryb mostka od początku włączony. A jak był montarz tego internetu to miałem pamiętam chyba ten router już i nie podłączył mi routera tylko sam modem do komputera kablem ethernet i konfigurował sieć wif(innny technik, ten co montował.) W umowie nie piszę nic że mam usługe z wifi. Porty działają jak trzeba. Problem jest Taki że od jakiegoś czasu Internet co ileś zrywa i piszę rozłączono lub nie znaleziono adresu dhcp twojego dostawcy. Mam dynamiczne ip z puli publicznej. Myślę że router nie może znaleźć ip w momencie zmiany. Resetowałem, przywracałem początkowe ustawienia a nawet wgrywałem na nowo firmware(oprogramowanie).
    • Rainman
      By Rainman
      Witam
      Chciałbym prosić o pomoc w wyborze routera do 500 max 650zł.
      Aktualnie posiadam już dość wysłużony RT-N66U, który delikatnie mówiąc nie domaga.
      Obecnie Router ogarnia około dziesięć urządzeń na powierzchni 70m^2 w bloku z wielkiej płyty takich jak:
      RJ45 -  TV, Konsola, HTPC i NAS na mailnce. 
      Wifi – 5GHz – trzy smartphony, tablet, laptop (głównie gry sieciowe)
      WiFi - 2,4 GHz – drukarka, oraz w (izolowanej) sieci gościnnej odkurzacz.
      Z drugiej strony znajduje się router UPC - aktualny pakiet 150Mbps (w niedalekiej przyszłości 300Mbps lub 500Mbps)
      W tym budżecie znalazłem RT-AC85P , RT-AC68U, R7000. Teraz pytanie, który z nich będzie najbardziej wydajny i z dłuższym wsparciem? 

• konrad573
      By konrad573
      Witam. Mam publiczne ip, router asus rapture ac 2900. Wszystko chyba ok działa. Jest problem jedynie że upnp mimo że jest włączone to nie znajduję: Port mapowania UPnP NAT:    Nieudane [MiniUPnP (http://miniupnp.free.fr/)]. Aktualizowałem oprogramowanie, nic chyba nie ruszałem. A włączone jest upnp ,ale ponowne włączanie nic nie daję. Wcześniej było tak żę było że znalazło i adres routera był i działało. Z portami przekierowywania nie ma problemu są otwarte. Na samym modemie technicolor też upnp nie działa. Dużo wcześniej było też że na samym modemie upnp nie działało a na routerze bez problemu. A teraz nawet na routerze nie działa.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.