Jump to content

OpenVPN - RSA Encryption 1024 bit czy 2048 bit (wydajność)

Rate this topic

Smolisty

Recommended Posts

Smolisty

OpenVPN - RSA Encryption 1024 bit czy 2048 bit

Cześć.

Wiem że szyfrowanie 2048 bit jest silniejsze od 1024 bit ale czy możecie mi powiedzieć jak wpływa jedno i drugie szyfrowanie na wydajność i obciążenie samego routera lub np. komputera - czy ma to jakiś wpływ, jeżeli tak to jaki ?

• Replies 5
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Smolisty

3

• house

3

Top Posters In This Topic

• Administrator
house

zdecydowanie i przedewszystkim wpływa na wydajność CPU. Pierwszy zauważalny wpływ to szybkość transferów z USB, drugi - oczywiste - wydajność sieciowa połączenia z internetem.

Smolisty
18 minut temu, house napisał:

zdecydowanie i przedewszystkim wpływa na wydajność CPU. Pierwszy zauważalny wpływ to szybkość transferów z USB, drugi - oczywiste - wydajność sieciowa połączenia z internetem.

wydajność CPU - komputera czy routera ?

posiadam RT-AC68U

• Administrator
house
13 minut temu, Smolisty napisał:

wydajność CPU - komputera czy routera ?

a w jakim trybie ten vpn - klient czy serwer?

14 minut temu, Smolisty napisał:

posiadam RT-AC68U

stary czy nowszy ? 800 MHz czy 1GHz CPU ?

Smolisty
54 minuty temu, house napisał:

a w jakim trybie ten vpn - klient czy serwer?

stary czy nowszy ? 800 MHz czy 1GHz CPU ?

1) starszy model: 800 MHz

2) RT-AC68U ustawiony jako Serwer VPN i podłączony do niego dysk

• Administrator
house
9 godzin temu, Smolisty napisał:

2) RT-AC68U ustawiony jako Serwer VPN i podłączony do niego dysk

Czyli w trakcie połączenia spadnie Ci wydajność WAN i dość znacznie transfer z dysku. O ile nikt nie korzysta wtedy z usb - będzie ok. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• bl4ck
      By bl4ck
      Witam, podpowie mi ktoś czy na UAP-AC-LR uzyskasz podobne szybkości jak na AC86U wifi 5Ghz karta w lapku Intel 7265?
      W tej chwili w teście iperf3 dwa metry od router ~60-70MB między komputerem stacjonarnym a notebookiem.
    • sachy
      By sachy
      Jak w temacie. Który router będzie lepszy pod względem zasięgu sieci, prędkości po wifi 2,4 i 5 oraz na porcie USB 3.0?
      Czy Asus posiada zdalną apkę do zarządzania?

• Guest house
      By Guest house
      To mój pierwszy post na forum także wypada się przywitać, a zatem - witam Panów i być może Panie
      Ale do rzeczy. Zwracam się do Was z prośbą o radę. Przy okazji remontu mieszkania planuję stworzyć sobie taką małą sieć multimedialną Jednak wybór konkretnych rozwiązań nie jest już tak prosty jako, że na rynku istnieje co najmniej kilka konkurencyjnych rozwiązań i produktów, a żaden z nich nie jest wyraźnie gorszy lub lepszy od pozostałych.
      Co chcę zrobić? Z grubsza następującą rzecz:
      Zakupić dobry router obsługujący standard AC: tutaj mam wielki dylemat pomiędzy Netgearem R7000 a Asusem RT-AC68U; Dostarczyć do sieci magazyn danych. Miałby służyć przechowywaniu multimediów (głównie filmy), przechowywaniu kopii zapasowych z komputerów znajdujących się w sieci, dostarczać powierzchni dyskowej pod serwer HTTP. Tutaj waham się pomiędzy dyskiem NAS a DAS; Zakupić do laptopa kartę mini pci obsługującą standard AC. Co do tego jestem niemal zdecydowany na Dell™ Wireless 1550 WLAN/BT jako że posiadam laptopa Dell Inspiron 17r SE 7720, mam zaufanie do tej marki, mogę kupić tą kartę w Polsce (w przeciwieństwie do intelowskiej 7260AC która w dodatku jak pisał chyba @House może sprawiać wiele problemów). Podłączyć do sieci Raspberry Pi i postawić na nim domowy serwer LAMP do pracy deweloperskiej i testów. Wymagania jakie postawiłem przed tą siecią:
      Dobra, płynna obsługa DLNA; Obsługa protokołu SAMBA oraz FTP; Obsługa torrentów bez konieczności włączania komputera; Możliwość utworzenia serwera VPN (na chwilę obecną zapewne nie wykorzystam go od razu, ale chcę mieć tą możliwość); Bezpieczeństwo danych; Niezawodność; Rozsądna szybkość wystarczająca do streamowania multimediów wewnątrz podsieci po WIFI; Skalowalność przestrzeni dyskowej; I tu pojawiają się znaki zapytania których nie mogę rozstrzygnąć sam. Dlatego zwracam się do Was z następującymi pytaniami:
      Biorąc pod uwagę moje wymagania który z routerów będzie lepszy: Netgear R7000 czy Asus RT-AC68U? Niestety co test, również na tym forum, to inne wyniki i opinie… Jak magazynować dane? Inwestycja w NAS wydaje mi się bezsensowna jako, że powyższe routery oferują właściwie wszystko czego potrzebuje, a NAS tylko duplikowałby te funkcje (po co płacić 2 razy za to samo?). Dlatego skłaniam się do zakupu RaidSonic IB-RD3640SU3 (http://www.raidsonic.de/data/products/icybox/IB-3640SU3/datasheet_ib-RD3640_serie_E.pdf) – połączenie USB 3.0, 4 kieszenie, gama RAID (w razie potrzeby) oraz ważny dla mnie tryb Single. Do środka poszłyby dyski WD Red. Tylko tu pojawia się kwestia wydajności USB 3.0, czy byłaby ona wystarczająca do moich zastosowań? Czytając testy na forum widzę, że często na płaszczyźnie WIFI-USB 3.0 pojawiają się problemy… Dodatkowo ponieważ na początku chcę zamontować jedynie 2 dyski które częściowo byłyby mirrorowane programowo pomiędzy sobą (nie chcę RAID ze względów i ekonomicznych i bezpieczeństwa – tak nie przesłyszeliście się – będą w trybie Single) to pojawia się kwestia czy routery będą poprawnie widziały te dyski jako oddzielne? Mogą się tu pojawić problemy? Czy dobrze wybrałem chcąc kupić minipci Della? Czy wiecie może jak z jej kompatybilnością z Dell Inspiron 7720? Jako, że i tak rozpisałem się ponad miarę to już kończę i liczę na Waszą wiedzę i rady
      ps. Nie bardzo wiedziałem w którym dziale umieścić temat. Jeżeli wybrałem źle to przepraszam i proszę o przeniesienie.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.