Jump to content

Synology RT2600ac - oprogramowanie SRM

Rate this topic

gabrychu

Recommended Posts

• 3 months later...
tonyaa

Nie zauważyłem czy ktoś wcześniej nie zaanonsował ale jest nowa wersja SRM z 25 grudnia 2020:

Zainstalowałem, hula OK, zmian na minus nie zaobserwowałem 😉 

Pozdrawiam,

Tony.

SRM.jpg

• Like it 1
  • Administrator
house
15 minut temu, tonyaa napisał:

Nie zauważyłem czy ktoś wcześniej nie zaanonsował

nikt nie zauważył 😉 

tonyaa

To mam nadzieję, że posiadacze routerów Synology skorzystają 😀

Pozdrawiam,

Tony.

• Like it 1
Asterion

Wrzucili poprawki 24 i 29 grudnia.

Niestety brak jakichkolwiek rozszerzeń funkcjonalności sprzętu tylko łatanie dziur w  zabezpieczeniach i poprawki błędów.

Version: 1.2.4-8081 Update 2

(2020-12-29)

Important Note

The update will be available for selected regions within the following weeks, although the release time in each region may vary slightly.

What's New

Added support for ISRG certificates adopted by Let's Encrypt.

Added support for IPTV services of Telfort, XS4ALL, and KPN in the Netherlands.

Added support for Wi-Fi channels permitted by the latest regulations in Israel.

Improved the flow of first-time installation.

Fixed Issues

Fixed the issue where SRM might fail to access the Internet when receiving multiple gateway IP addresses.

Fixed the issue where SRM might fail to access the Internet via iOS 14's USB tethering.

Fixed the hyperlink of the Synology Account web portal displayed in the DDNS setting window.

Fixed multiple security vulnerabilities (Synology-SA-20:29).

Version: 1.2.4-8081 Update 1

(2020-09-24)

Important Note

The update will be available for selected regions within the following weeks, although the release time in each region may vary slightly.

Fixed Issues

Fixed the issue where SRM might not work properly when values of QoS were close to those of Internet bandwidth.

Fixed the issue where users might fail to access devices within the same local network via Synology Router's public IP address.

Fixed the issue where SRM might not be updated to the latest version.

Fixed the issue where users might fail to access SRM via L2TP VPN.

Fixed the issue where the Guest Network settings might not be applied properly.

Fixed the issue where devices might fail to connect to Wi-Fi points when devices on the guest network were not allowed to access the local network.

Fixed the issue where the option of center alignment at the Login Style tab might not be available after SRM was updated to version 1.2.4.

Security Updates

Fixed a security vulnerability (Synology-SA-20:22).

Fixed a security vulnerability regarding Qualcomm's lbd service (CVE-2020-11

• Like it 1
  • Administrator
house
Teraz, Asterion napisał:

Niestety brak jakichkolwiek rozszerzeń funkcjonalności sprzętu tylko łatanie dziur w  zabezpieczeniach i poprawki błędów.

To chyba dobrze... Czasem takie coś jest lepsze niż nowe "ficzery" 

• Administrator
house
Godzinę temu, Asterion napisał:

Może być bez "wodotrysków" ale obsługę Vlan mogliby wreszcie dodać.

zaplanowane dla SRM 2.0, kiedy ? nie wiadomo 😞 

gabrychu
12 minut temu, house napisał:

zaplanowane dla SRM 2.0, kiedy ? nie wiadomo 😞 

Pewnie wezmą się za to, jak wydadzą finalną wersję DSM 7.0 - albo nie będzie żadnego SRM 2.0 i będą tylko same poprawki bezpieczeństwa :D

Dla tego ja robię przesiadkę na pfsense + zyxel + unifi a moje dwa RT2600ac idą na sprzedaż

Niestety mój mikro router z 5 portami lan i celeroenm j1800 trafił na cło ;-( .... ale mam nadzieje że jutro go odbiorę i z pomocą kolegi okiełznam 2 łącza + lan agregation ;> i uda się ogarnąć reguły ruchu dla urządzeń w sieci lan ;> 

• Wow 1
  • Administrator
house
2 minuty temu, mollu napisał:

robię przesiadkę na pfsense + zyxel + unifi

uuuu, ambitnie 👍

Kupiłem coś takiego:

https://pl.aliexpress.com/item/4001294052911.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.24575c0fnjv72s

do tego Zyxele GS1900 24p + GS1200 8p oraz UniFi nanoHD i kontener z Controllerem na DS920+ ;>

Od tygodnia ciągnę kable po domu ...
Początkowo chciałem ogarnąć ruter jakimś mikrotik - ale za namową znajomego poszedłem w pfsense w szczególności że mój klient korzysta z takiego rozwiązania i trzeba się tego nauczyć ;>

Przy takim rozwiązaniu vlany i link agregation będą jak najbardziej możliwe ;>

Edited by mollu
  • Like it 1
  • Administrator
house
14 minut temu, Asterion napisał:

Bardzo fajny koncept.

fajny, faktycznie ale switche połączyłbym z APekami w jednym kontrolerze, nawet ta małe usw-flexy-mini...

53 minuty temu, Asterion napisał:

@mollu
Bardzo fajny koncept.
Kable pod 1Gb czy już pod 10Gb ciągniesz?

Nie ma to ekonomicznego uzasadnienia. Poza tym ciągnołeś kiedyś kabel 6e? Zmieść 6x lan + 4x koncentryk i 3x2,5 i 2x 1,5 elektrycznego w korytku w domu (tfu mieszkaniu w bloku). Korytko musiało by być gigantyczne i dziury w ścianach też. Linki 2x 1gbit w zupełności starczą. Jak będę kiedyś w mieszkaniu docelowym robił sieć to zrobię na światłowodzie - cieniutkie kable - praktycznie bez ograniczenia transferu - ale teraz ekonomia też się liczy - na same kable i korytka wydałem ponad 1K

32 minuty temu, house napisał:

fajny, faktycznie ale switche połączyłbym z APekami w jednym kontrolerze, nawet ta małe usw-flexy-mini...

Chciałem @house kupić Edge ale są zbyt drogie do zastosowań domowo/biurowych. To co potrzeba mi świetnie realizują Zyxele - poza tym są kompaktowe i bezgłośne! I nie grzeją się jak EDGE/USW.
Byłem mile zaskoczony że jednym AP od UniFi jestem w stanie pokryć zasięgiem całe mieszkanie w żelbecie - wcześniej miałem aż 3 ap. 

Edited by mollu
  • Like it 2
Asterion

@mollu
Jeśli sieć ciągnąłeś razem z instalacją elektryczną + koncentryki to rzeczywiście korytko by musiało być potężne. Ostatnio znajomy kładł 6e ale samo bo elektryka już była nowa wkuta w ścianę i nie było koncentryków bo nie używa TV to nie było takiego problemu żeby to pomieścić. Bloki są niestety niewdzięczne do kładzenia instalacji.

• Administrator
house
18 minut temu, mollu napisał:

To co potrzeba mi świetnie realizują Zyxele

całkiem przyjemny sprzęt, mam GS2210-24HP i 2x GS2210-48. Od kilku lat się do nich nie logowałem i działają 24h/7 bez awarii.

7 minut temu, Asterion napisał:

Ostatnio znajomy kładł 6e ale samo bo elektryka już była nowa wkuta w ścianę i nie było koncentryków bo nie używa TV to nie było takiego problemu żeby to pomieścić. Bloki są niestety niewdzięczne do kładzenia instalacji.

to prawda, w bloku to mordęga, zwłaszcza w użytkowanym już mieszkaniu. U siebie kładłem cat 6A ale przed tynkami, więc wszystko poszło elegancko i tak jak chciałem.

18 minut temu, mollu napisał:

Zmieść 6x lan + 4x koncentryk i 3x2,5 i 2x 1,5 elektrycznego w korytku w domu (tfu mieszkaniu w bloku)

a bruzdowanie ścian? nie ma tego nie wiadomo jakich kilometrów a estetyczne zamaskowanie tynkiem (czy np Flugger easy filler) mogło by to załatwić

31 minut temu, house napisał:

całkiem przyjemny sprzęt, mam GS2210-24HP i 2x GS2210-48. Od kilku lat się do nich nie logowałem i działają 24h/7 bez awarii.

to prawda, w bloku to mordęga, zwłaszcza w użytkowanym już mieszkaniu. U siebie kładłem cat 6A ale przed tynkami, więc wszystko poszło elegancko i tak jak chciałem.

a bruzdowanie ścian? nie ma tego nie wiadomo jakich kilometrów a estetyczne zamaskowanie tynkiem (czy np Flugger easy filler) mogło by to załatwić

hym, blok z lat 70, mam "ameliniowe" kable a tynk odpada sam - jakbym generalny robił to bym bruzdował i wkuwał ale w tedy został bym chyba przez sąsiadów wytaczkowany i przykuty do najbliższego drzewa a młotowiertarkę oddali by na złom ... Trzeba wszystko dokładnie policzyć i zastanowić czy ma sens. Robię wszystko własnymi "ręcami" - no przerobienie skrzynki z bezpiecznikami zaproszę znajomego elektryka.
Na pewno opiszę cały projekt tu - jak go skończę ;> Na razie kończę zakładam maskownice i ostatnie końcowe korytka montuje ... W najbliższym tyg jak odbiorę z cła router instaluje pfsense zacznie się zabawa z konfiguracją ;>

• Like it 2