Jump to content

Synology RT2600ac - oprogramowanie SRM

Rate this topic

Recommended Posts

gabrychu

Witam

Nowego oprogramowania nie ma i nie będzie? Minęło sporo czasu od ostatniej wersji i nic się nie dzieje.

Kupiłem ten sprzęt ze względu na wzorowe wsparcie, które już się chyba skończyło.

Ktoś coś wie, czy trzeba szukać coś innego 🙂

• Replies 21
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• house

10

• mollu

6

• gabrychu

6

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Version: 1.2.4-8081 (2020-06-18)    

Lepiej późno niż wcale 🙂 A sprawdziłem z nudów 😄 Nie jest to koniec miesiąca a wydali aktualizację i o dziwo trochę tych poprawek jest, a aniby nie było co poprawiać 😄 😄

UDM-PRO jest za duże, nie mam w domu szafki sieciowej i mało miejsca na "graty" sieciowe. Poza tym do mojej szybkości internetu to bardzo, bardzo duża przesada. Synology odpisało, że jeśli wszyst

Posted Images

• Administrator
house

ja bym szukał czegoś nowego o ile zależy Ci na wsparciu i aktualizacjach. Jeśli nie ma to znaczenia - zostań z tym co masz. Ogólnie też wybrałem kiedyś to rozwiązanie, ale potrzebowałem dodatkowych funkcji więc poszedłem w Unifi (mniej więcej w tym czasie skończyły się częste aktualizacje srm).

13 godzin temu, gabrychu napisał:

Nowego oprogramowania nie ma i nie będzie?

no, ma być, ale kiedy - nie wiadomo. Ogólnie wszystko w Synology wyhamowało, włącznie z betą DSM 7 i SRM 2.0.

gabrychu

Wyhamowało to lekko powiedziane - to już ponad 6 miesięcy nic się nie dzieje :(

Napisałem do nich, żeby się określili, czy będą aktualizacje, czy to była pomyłka z ich strony "produkując" routery :D

Zobaczymy co odpisze Synology, bo szkoda wydanej kasy. I znając moje "szczęście" pozbył bym się Synology a wtedy wyjdzie aktualizacja :D

Najciekawiej wypada UniFi Dream Machine + Flex HD, ale trochę kosztowne rozwiązanie. Poza tym pisałeś, że trochę głośne i tutaj byłby problem.

• Administrator
house

FlexHD to doskonały AP. Jestem z niego bardzo zadowolony. UDM również świetne, ale faktycznie dość mocno "słyszalne". Ale nie ma tragedii, da się z tym żyć 😉 

Ewentualnie weź UDM-PRO 😉 - piekielnie szybki CPU, bardzo szybkie Unifi i 4GB RAM robią robotę. IPS/IDS działa na tym idealnie i cicho.

Godzinę temu, gabrychu napisał:

znając moje "szczęście" pozbył bym się Synology a wtedy wyjdzie aktualizacja

nie sądzę aby powrócili do takiego cyklu wydawniczego jak kiedyś. Dość mocno poszli w sprzęt - ostatnio nawet dyski SSD. FW robią "o ile" sytuacja tego wymaga a nie, że "już" należy.  Zwróć uwagę na to, że nie było nawet żadnych wzmianek o następcy modelu RT2600ac, a WiFi6 jest już jakiś czas na rynku. 

gabrychu

UDM-PRO jest za duże, nie mam w domu szafki sieciowej i mało miejsca na "graty" sieciowe. Poza tym do mojej szybkości internetu to bardzo, bardzo duża przesada.

Synology odpisało, że jeśli wszystko chodzi to po co aktualizacje 😀 Niby planują wydać SRM 1.2.4 pod koniec czerwca, ale termin może ulec zmianie.

@House a Ty masz jeszcze tego swojego UDM do sprzedania?

PS>Czy można gdzieś ustawić z jakich komputerów łącze się z Forum, bo często dostaje powiadomienia (łącze się z 3 różnych miejsc) 😀

• Like it 1
  • Administrator
house
19 minut temu, gabrychu napisał:

Synology odpisało, że jeśli wszystko chodzi to po co aktualizacje 😀 Niby planują wydać SRM 1.2.4 pod koniec czerwca, ale termin może ulec zmianie.

21 godzin temu, house napisał:

nie sądzę aby powrócili do takiego cyklu wydawniczego jak kiedyś

🙂

19 minut temu, gabrychu napisał:

@House a Ty masz jeszcze tego swojego UDM do sprzedania?

niestety już sprzedany...

20 minut temu, gabrychu napisał:

PS>Czy można gdzieś ustawić z jakich komputerów łącze się z Forum, bo często dostaje powiadomienia (łącze się z 3 różnych miejsc) 😀

2020-06-17_080850.png.b412c26e0a32dace4f860d623f9abc36.png

gabrychu

Version: 1.2.4-8081 (2020-06-18)

Cytat

Version: 1.2.4-8081

(2020-06-18)

Important Note

1. The update will be available for selected regions within the following weeks, although the release time in each region may vary slightly.

What's New

1. Added support for adding Wi-Fi points to a mesh Wi-Fi system via Ethernet cables during the first-time deployment.

2. Allowed a mesh Wi-Fi system to have Wi-Fi points running different SRM's Update versions (with the same four-digit build number) so as to enhance update experience.

3. Added support to configure multicast translation and IGMP snooping in a mesh Wi-Fi system.

4. Added support for communication between client devices within the guest network.

5. Added support for broadcast storm prevention through MAC filtering, which prevents wireless devices from sending a large number of broadcast packets in a short time and affecting the normal usage of other devices.

6. Added support to apply the Default Policy of traffic control to each device connected to the guest/local area network.

7. Added support for delivery of traffic reports on the last day of every month.

8. Improved the startup speed of Synology Router after an SRM update.

9. Enhanced the performance of iPhone USB tethering.

10. Unified the behaviors of soft reset on RT1900ac, RT2600ac, and MR2200ac: the username of administrator's account can be customized during the reset.

11. Added support for LCP identification of PPPD settings during a PPPoE connection (required by some ISPs).

12. Added support for the IGMP querier timer for IPTV to enhance compatibility.

13. Added support for connection tests of DNS over HTTPS (DoH).

14. Adjusted the behaviors of data storing: system data will now be respectively stored in each external storage device connected to Synology Router.

15. Updated the valid period of default certificate to 398 days in response to the policy change of Apple.

16. Enhanced the compatibility of WPA2-EAP/WPA3-EAP with RADIUS servers in a mesh Wi-Fi system.

Fixed Issues

1. Fixed the issue where the performance of Synology Router might be reduced when a macOS device connects to it.

2. Fixed the issue where iPhone 11 running iOS 13.2.3 might fail to connect to the WPA3-Enterprise wireless network.

3. Fixed the issue where SRM might fail to send logs of Wi-Fi points to other log servers.

4. Fixed the issue where the wireless network might not work properly after an update of SRM on which configurations have been restored.

5. Fixed the issue where packages might not be downloaded properly from Package Center on RT2600ac.

6. Fixed the issue where interface failover cannot function properly when either of the WAN interfaces is disconnected.

7. Fixed the issue where devices on the guest network might fail to access the Internet when a policy routing rule that directs network traffic through the secondary WAN interface is in place.

8. Fixed the issue where users might not be able to select WAN interfaces upon configuring static routing if the IPTV uses 10 as its VLAN ID.

9. Fixed the issue where SRM might fail to access the Internet via PPPoE when IPTV is enabled.

10. Fixed the issue where IP addresses might not be obtained from ISPs (Internet Service Providers) after Synology Router restarts.

11. Fixed the issue where RT2600ac might fail to access certain HTTP IP addresses when it is in the wireless AP mode.

12. Fixed the issue where the links of traffic reports in notification emails might be invalid when the task names of reports contain special characters.

13. Fixed the issue where the device list on the Traffic Control page might incorrectly display the IP addresses of banned and disconnected devices.

14. Fixed the issue where the status of a user account might be shown as "disabled" immediately after it is scheduled to be disabled on a later date.

15. Fixed the issue where Synology Router in the wireless AP mode might fail to send packets to specified gateways when there are multiple routers and gateways within the local network.

16. Fixed the issue where port forwarding might not work properly with PPPoE connection after Synology Router restarts.

17. Fixed the issue where SRM might fail to send notification emails through mail servers with SSL/TLS settings.

18. Fixed the issue where SNMP messages might not contain correct SRM information.

19. Fixed the issue where SRM might fail to renew the Let's Encrypt certificate.

20. Adjusted the memory parameters for MR2200ac to prevent unexpected restart.

Security Updates

1. Fixed a security vulnerability regarding BSD (CVE-2019-20367).

2. Fixed a security vulnerability regarding hostapd (CVE-2019-16275).

3. Fixed multiple security vulnerabilities regarding Dnsmasq (CVE-2019-15107 and CVE-2019-14834).

4. Fixed a security vulnerability regarding Linux kernels (CVE-2017-13168).

5. Fixed a security vulnerability regarding CallStranger (Synology-SA-20:13).

6. Fixed multiple security vulnerabilities (Synology-SA-20:14).

Known Issues & Limitations

1. Due to security considerations, if configurations backed up from a mesh Wi-Fi system running SRM 1.2.3 or earlier are restored on the primary Wi-Fi point running SRM 1.2.4 or later, all Wi-Fi points (except the primary one) need to be reset and added to the mesh Wi-Fi system again.

2. Re-login to Synology mobile applications (DS cloud, DS file, DS get, DS router, and Synology VPN Plus) is required after SRM is updated to 1.2.4.

• Like it 2
  • Administrator
house
11 minut temu, gabrychu napisał:

Added support for adding Wi-Fi points to a mesh Wi-Fi system via Ethernet cables during the first-time deployment.

po takim czasie... 🤦‍♂️

W dniu 17.06.2020 o 07:51, gabrychu napisał:

że jeśli wszystko chodzi to po co aktualizacje 😀 Niby planują wydać SRM 1.2.4 pod koniec czerwca

wyniuchałeś, ze update brak to musieli coś wydać 🙂 

gabrychu
17 minut temu, house napisał:

po takim czasie... 🤦‍♂️

Lepiej późno niż wcale 🙂

18 minut temu, house napisał:

wyniuchałeś, ze update brak to musieli coś wydać 🙂 

A sprawdziłem z nudów 😄

Nie jest to koniec miesiąca a wydali aktualizację i o dziwo trochę tych poprawek jest, a aniby nie było co poprawiać 😄 😄

• Like it 1
  • Haha 1
  • Administrator
house
31 minut temu, gabrychu napisał:

a aniby nie było co poprawiać

no to do następnego... za pół roku 😉 

gabrychu
20 godzin temu, house napisał:

no to do następnego... za pół roku 😉 

Bardzo śmieszne 😛

• Haha 1
mollu

Czy w nowej wersji 1.2.4 można uruchomić w końcu MESH na 2 RT2600ac?

• Administrator
house
2 godziny temu, mollu napisał:

Czy w nowej wersji 1.2.4 można uruchomić w końcu MESH na 2 RT2600ac?

chyba nie, RT2600ac nie ma 3 radia...

mollu

@house jak zrozumieć te "nowości":

Cytat

Added support for adding Wi-Fi points to a mesh Wi-Fi system via Ethernet cables during the first-time deployment.

Allowed a mesh Wi-Fi system to have Wi-Fi points running different SRM's Update versions (with the same four-digit build number) so as to enhance update experience.

PS. dla czego otworzyłeś nową stronę a starą "opuściłeś"? Dopiero teraz natknołem się na nową 😉

• Administrator
house
3 minuty temu, mollu napisał:

jak zrozumieć te "nowości":

1. Dodano obsługę dodawania punktów Wi-Fi do systemu Wi-Fi typu mesh za pomocą kabli Ethernet podczas pierwszego wdrożenia.

2. Umożliwiono posiadanie przez system Wi-Fi typu mesh punktów Wi-Fi z różnymi wersjami aktualizacji SRM (z tym samym czterocyfrowym numerem kompilacji), aby poprawić wrażenia z aktualizacji.

w wolnym tłumaczeniu 😉 wcześniej pierwsza konfiguracja punktu mesh musiała być wykonana przez WiFi a następnie po restarcie można było "wetknąć" kabel.

6 minut temu, mollu napisał:

PS. dla czego otworzyłeś nową stronę a starą "opuściłeś"? Dopiero teraz natknołem się na nową 😉

tutaj "co nieco" na ten temat :

https://openitforum.pl/ jest przekierowane tutaj 😉 

mollu

Dziękuje jak zawsze za odp - łudziłem się że wprowadzili mesh na rt2600ac ... 

W tzw. między czasie miałem okazje pobawić się UniFi i powoli będę migrować w kierunku USG + AC Lite i AC HD - ten ostatni na razie jest mega drogi ;-( to tego 2 switche 8p zarządzane z PoE 😉

PS. Miło Cię znowu widzieć (tj słyszeć ;>)

• THX! 1
  • Administrator
house
8 godzin temu, mollu napisał:

będę migrować w kierunku USG

dobre rozwiązanie, ale przy włączonym ips/ids za mało wydajne - ca 200Mbits... 

8 godzin temu, mollu napisał:

+ AC Lite i AC HD - ten ostatni na razie jest mega drogi

lite fajny, ale dlaczego akurat AC HD ? 

mollu

To co zamiast USG na 600mbit?

Nie AC tylko AP HD ;> bo ma obsługę 1733 wave 2 ;>

• Administrator
house
7 minut temu, mollu napisał:

To co zamiast USG na 600mbit?

😉 nawet się pomyliłem, nie 200 a ca 80Mbits...

5a82e04d-7f9d-495e-acd9-8e1ef70f28ab

Wychodzi na to, ze jedynie UDM/UDM Pro. Chyba, że zrezygnujesz z IDS/IPS.

7 minut temu, mollu napisał:

Nie AC tylko AP HD ;> bo ma obsługę 1733 wave 2 ;>

napisałeś AC HD 😉 więc nanoHD lub FlexHD. Akurat tego drugiego mam, dobry AP.

• Administrator
house
37 minut temu, mollu napisał:

A USG Pro-4? kosztuje ok 1000 netto ...

ok 380-450Mbps ale oficjalnie 250Mbps. :

Cytat

Enabling IDS/IPS will affect maximum device throughput (USG Throughput: 85 Mbps, USG-Pro: 250 Mbps, UDM: 850 Mbps, UDM-Pro: 3.5 Gbps)

37 minut temu, mollu napisał:

A pisząc o UDM masz na myśli to:

tak

mollu

Dziękuje! Bym se przycisk do papieru kupił 😉

• Haha 1