Jump to content

Asus rapture ac2900 problem z 5g (naprawiony) [Opinia]

Rate this topic

konrad573

Recommended Posts

konrad573

Witam przyszedł do mnie dzisiaj router. Jest problem 5G wifi nie działa. A działa tylko 2.4 G i ma prędkość spada aż do 40 mb/s tylko :(.Maks było 99 mb/s. Testuję w tym samym pomieszczeniu. Jest to karta wifi w laptopie intel ac8265.

Połączyło teraz ale zadziałało tylko na paśmie 20hz i prędkość 99 mb/s tylko w tym samym pomieszczeniu na 5G. Ratunku !.

Jednak już dobrze działą. 500 mb/s chwilowo pokazało w tym samym pomieszczeniu końcowy wynik 420 mb/s. Za 3 ścianami 10m 330 mb/s. Nie jest źle. Szkoda że nie da rady osiągnąć lepszej prędkości na tej odległości :(. 

Okej. Gry sieciowe działają i to bez konfiruacji od razu na wifi i po kablu. Jednocześnie nawet chyba może być otwarty port dla gry for honor na pc i laptopie i idzie razem grać sieciowo z kolegą. Co było nie możliwe na poprzednim routerze bo tylko na 1 urządzeniu w tym samym czasie był otwarty port NAT. Super :D. I nawet port upnp działa a nie działał na tamtym routerze. Oprogramowanie Rapture super! Błędów nie doświadczyłem a nawet lepsze mi się wydaję.

• Replies 18
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• konrad573

9

• house

5

• Mariusz_Sz

2

• gabrychu

2

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Wiadomo:   +20 do mocy, +10 do zasięgu  i +50 do ogólnego amaizingu 😂😂 Pozdrawiam, Tony.

A czego Ty się spodziewałeś po WI-FI? Stabilności?    Nie uprzedzał Cię nikt wcześniej, że tak będzie?     

Czy tylko ja mam problem ze zrozumieniem o co chodzi autorowi??   Napisz jasno z którym urządzeniem masz problem, z komputerem stacjonarnym, telefonem czy laptopem. Bo jak mamy Ci pomóc jak

• Administrator
house

kupiłeś to ? 

konrad573
11 godzin temu, house napisał:

kupiłeś to ? 

Tak to :). Dziwne niby to samo a jest znacznie lepiej.

• Administrator
house
14 minut temu, konrad573 napisał:

Dziwne niby to samo a jest znacznie lepiej.

no więc właśnie - to samo co poprzedni, który zwróciłeś 😉 pewnie te ledy robią robotę 😉 

Mariusz_Sz
2 godziny temu, house napisał:

pewnie te ledy robią robotę 😉 

😁😂

tonyaa
3 godziny temu, house napisał:

no więc właśnie - to samo co poprzedni, który zwróciłeś 😉 pewnie te ledy robią robotę 😉 

Wiadomo:   +20 do mocy, +10 do zasięgu  i +50 do ogólnego amaizingu 😂😂

Pozdrawiam,

Tony.

• Haha 3
konrad573

Jak zalecicie ? Zostawić ten router czy wymienić na bardziej przyszłościowy z 2.5 złączem co najmniej. Teraz widzę że wchodzi wszędzie Wifi 6 g i wejście 2.5 G Ethernet. :/.

• Wow 1
  • Administrator
house
34 minuty temu, konrad573 napisał:

Zostawić ten router czy wymienić

nie kupiłeś go przypadkiem niedawno ? już chcesz zmienić ?

35 minut temu, konrad573 napisał:

przyszłościowy z 2.5 złączem co najmniej. Teraz widzę że wchodzi wszędzie Wifi 6 g i wejście 2.5 G Ethernet. :/.

ja bym poszedł dalej i wziął coś z 10G @SFP

konrad573
5 godzin temu, house napisał:

nie kupiłeś go przypadkiem niedawno ? już chcesz zmienić ?

ja bym poszedł dalej i wziął coś z 10G @SFP

Światłowodu nie mam i nie będzie chyba. Internet to kablówka(stacjonarny) 600 mb/. Chyba zostawię ten router i się pogodzę że pełnego 600 mb/s nie będzie na żadnym routerze za 3 ścanami 10 m. Teraz jest od 400 - 500 mb/s wynik super.  Mam ciężki kontakt z multimedia i nic załatwić nie idzie. Nie dało się załatwić żeby przełączyli w trybie mostka ale może to sami zrobili nwm. Mimo to jestem zadowolony a przynajmniej muszę być bo lepiej nie będzie.

• Haha 1
konrad573
Posted (edited)

Ma być to włączone w przypadku 5G ?: Automatyczny wybór kanału z kanałami pasma DFS". Zależy mi aby automatycznie zmieniał kanał. No i coś nwm nie tak czy coś się stało bo Wifi 5G rozłączyło i nie działało. Nwm coś tak robiłem i nwm coś zrobiłem i już działa. Problem jest taki że spadła mocno prędkość 200-300 mb/s tylko pod samym routerem i 10m dalej też. Załamka :/. Ustawione na NC/AC Mixed. Pasma wszystkie razem 20/40/80. Jutro po testuję między wszystkimi razem 20/40/80 a samą 80MHz. Zaktualizowałem router do najnowszej wersji 3.0.0.4.384_81930 i Fabryczna ustawienia.

Edited by konrad573
  • Dislike 1
Mariusz_Sz
W dniu 21.06.2020 o 02:12, konrad573 napisał:

Ma być to włączone w przypadku 5G ?: Automatyczny wybór kanału z kanałami pasma DFS". Zależy mi aby automatycznie zmieniał kanał. No i coś nwm nie tak czy coś się stało bo Wifi 5G rozłączyło i nie działało. Nwm coś tak robiłem i nwm coś zrobiłem i już działa. Problem jest taki że spadła mocno prędkość 200-300 mb/s tylko pod samym routerem i 10m dalej też. Załamka :/. Ustawione na NC/AC Mixed. Pasma wszystkie razem 20/40/80. Jutro po testuję między wszystkimi razem 20/40/80 a samą 80MHz. Zaktualizowałem router do najnowszej wersji 3.0.0.4.384_81930 i Fabryczna ustawienia.

A czego Ty się spodziewałeś po WI-FI? Stabilności? 

Nie uprzedzał Cię nikt wcześniej, że tak będzie? 

• Like it 2
  • Haha 1
konrad573
Posted (edited)

Przestawiłęm pasmo tylko na 80MHz. Prędkości się poprawiły chwilowo 500 mb/s speed test pokazał: 420-30 mb/s. Jest ok lepiej nie będzie. Tylko że jest problem z rozłączaniem Wifi 5G, co ileś godzin rozłącza. A tak to jest sieć.

Edited by konrad573
  • house changed the title to Asus rapture ac2900 problem z 5g (naprawiony) [Opinia]
  • Administrator
house
11 godzin temu, konrad573 napisał:

Tylko że jest problem z rozłączaniem Wifi 5G, co ileś godzin rozłącza

dokładnie jak poprzedni, który zwróciłeś ? to nie jest czasem problem z kartą ?

konrad573
Posted (edited)
5 godzin temu, house napisał:

dokładnie jak poprzedni, który zwróciłeś ? to nie jest czasem problem z kartą ?

Nwm może. Nie mam jak sprawdzić ja mam stacjonarkę która nie ma Wifi(karty bezprzewodowej). Korzystam tylko na kablu. Na moim telefonie Sony xperia z5 rozłącza, ale ten telefon miał już problemy z siecią nie raz. Laptop 10 m dalej za 3 ścianami ze starego budownictwa,

Edited by konrad573
gabrychu

Czy tylko ja mam problem ze zrozumieniem o co chodzi autorowi??

Napisz jasno z którym urządzeniem masz problem, z komputerem stacjonarnym, telefonem czy laptopem. Bo jak mamy Ci pomóc jak nie idzie Cię zrozumieć.

PS.I przestań pisać jakieś skróty typu "nwm" 😄

• Haha 2
  • Administrator
house
2 godziny temu, gabrychu napisał:

PS.I przestań pisać jakieś skróty typu "nwm"

😄

2 godziny temu, gabrychu napisał:

Czy tylko ja mam problem ze zrozumieniem o co chodzi autorowi??

ciężko mi idzie, ale jako tako ogarniam język, "nwm" jedynie "ocb" 😉 

konrad573
Posted (edited)

Mam komputer PC Bez Wfi po kablu i laptop ktoś z rodziny korzysta. 10m 3 grube śćiany ze starego budownictwa. O Laptop. A w stacjonarce nie mam jak sprawdzać bo Wifi nie mam.

Edited by konrad573
gabrychu
14 godzin temu, house napisał:
17 godzin temu, gabrychu napisał:

PS.I przestań pisać jakieś skróty typu "nwm"

😄

Mamy taki ładny język, więc po co go skracać i pisać bezsensownymi skrótami :D

14 godzin temu, konrad573 napisał:

Mam komputer PC Bez Wfi po kablu i laptop ktoś z rodziny korzysta. 10m 3 grube śćiany ze starego budownictwa. O Laptop. A w stacjonarce nie mam jak sprawdzać bo Wifi nie mam.

Edytowane 13 godzin temu przez konrad573

Jak dla mnie to problem masz z samym laptopem, skoro masz drugi router i dalej problemy z siecią wifi.

To samo dzieje się z telefonem?

Może zrób ustawienia fabryczne i poustawiaj wszystko od nowa na spokojnie. I sprawdzaj czy problem jest w laptopie i w telefonie.

• Haha 1
konrad573
Posted (edited)

W telefonie też rozłącza. Ale ten telefon już miał nie raz takie problemy z siecią. Dobra chyba ok jest, nie wiem. Speed test za 3 ścianami 10m pokazał 380 z chwilowymi do 420 mb/s. Szkoda że nie możliwe jest te 600 mb/s ,ale trudno tyle starczy moim spół domownikom.

Edited by konrad573
  • Like it 1