Jump to content

Kupno routera który wyciśnie 600mb/s na wifi [2000+/-]

Rate this topic

Go to solution Solved by konrad573,

Recommended Posts

• Replies 42
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• konrad573

22

• Mariusz_Sz

11

• house

8

• mickarp

1

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Spróbuj, kup..najwyżej oddasz. Z doświadczenia wiem, że szybki router to nie wszystko, wystarczy że do takiego "szybkiego routera" podłączysz po WiFi kilka badziewnych urządzeń ze słabym sygnałem i ja

nie jest tak źle z tym asusem :   

Nie wiem co to multimedia technicolor, ale może to rozwiązanie podobne do Vectry. Tam też jest router Cisco, ale wszedłem przez stronę Vectry i sam przełączyłem w tryb bridge. Tutaj też musi być taka

Posted Images

Mariusz_Sz
3 minuty temu, konrad573 napisał:

ale mi chodzi o  ASUS ROG GT-AC2900 od ROG Rapture GT-AC2900?

Wpisz w Google, otwórz jednego i drugiego i sobie porównaj 🙂

Edited by Mariusz_Sz
konrad573
Posted (edited)
4 minuty temu, Mariusz_Sz napisał:

To wejdź na stronę https://www.asus.com/pl/ i porównaj sobie

Ok, ale nie mogę znaleźć 😕. Jest tylko jeden. Czyli to jest to samo. Jak widze te porównanie to już się rozmyślam i myśle czy lepiej 5300 model alb ax11000 😕. Za dużo pieniędzy, jak bym nie zbierał to bym mógł wydać nawet na najdroższy a teraz to muszę uważać :/.

Edited by konrad573
Mariusz_Sz
1 minutę temu, konrad573 napisał:

Ok ,ale nie mogę znaleźć 😕. Jest tylko jeden. Czyli to jest to samo.

Czyli tak jak mówił @house  Słowo Gaming rozwala system hahahaha i burzy ściany 😄

• Haha 1
konrad573
1 minutę temu, Mariusz_Sz napisał:

Czyli tak jak mówił @house  Słowo Gaming rozwala system hahahaha i burzy ściany 😄

Niby prawie to samo. ale mi chodzi bo są w sklepach 2 wersje ASUS ROG GT-AC2900 .i ROG Rapture GT-AC2900. Wi-Fi 5 (802.11a/b/g/n/ac) a Wi-Fi 5, 802.3 ad. Nie rozumiem czymś się różni ale czym ?.

Mariusz_Sz
1 minutę temu, konrad573 napisał:

Niby prawie to samo. ale mi chodzi bo są w sklepach 2 wersje ASUS ROG GT-AC2900 .i ROG Rapture GT-AC2900. Wi-Fi 5 (802.11a/b/g/n/ac) a Wi-Fi 5, 802.3 ad. Nie rozumiem czymś się różni ale czym ?.

Za dużo myślisz. Każdy z nich obojętnie czy za 1000 zł czy za 2000 zł będzie robił to samo. Będzie DAWAŁ

Mam wrażenie, że nie czytasz uważnie naszych postów

Edited by Mariusz_Sz
  • THX! 1
Mariusz_Sz
Teraz, konrad573 napisał:

Ok kupuję. Och żeby była możliwość zwrotu w razie czego. Kusi mnie wersja Rapture bo zależy mi na firmware co jest w tych drogich routerach RAPTURE.

Weź takiego abyś w przyszłości wgrał mu firmware Merlin, który będzie miał 1000% więcej ustawień niż coś co jest jakimś Rapture "kreature" i nie wiadomo czemu ma służyć

https://www.asuswrt-merlin.net/about

konrad573
Posted (edited)
11 minut temu, Mariusz_Sz napisał:

Weź takiego abyś w przyszłości wgrał mu firmware Merlin, który będzie miał 1000% więcej ustawień niż coś co jest jakimś Rapture "kreature" i nie wiadomo czemu ma służyć

https://www.asuswrt-merlin.net/about

Nie potrzebuję innego oprogramowania. Nie będę korzystał z innych opcji. Naprawdę podoba mi się b. te Rapture firmware. O ile można w nim przełączyć na HTTPS i żeby obsługiwał porty po wifi.

Edited by konrad573
Mariusz_Sz

Skoro już wiesz co kupić to bierz i pochwal się jak już będzie u Ciebie 😄

• Haha 1
  • THX! 1
Openitbot

Temat został zamknięty jako rozwiązany.

Jeśli się z tym nie zgadzasz, zgłoś ten post, a moderator lub administrator rozpatrzy Twoje zgłoszenie.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Similar Content

• Guest house
      By Guest house
      Google na wczorajszej konferencji poza całym "emejzingiem" związanym z ekosystemem Android zaprezentował również nową wersję swojego routera. Urządzenie określone po prostu jako Google WiFi jest routerem bezprzewodowym działającym w technologi MESH.

MESH jest strukturą, wykorzystującą jedno lub więcej połączeń w celu stworzenia topologii sieci kratowej. Jest to sieć wielu połączeń pomiędzy użytkownikami, będąca w stanie dynamicznie aktualizować i optymalizować te połączenia. Takie rozwiązanie zapewnia pokrycie zasięgiem na dużym obszarze, a także pozwala na dużą automatyzację konfiguracji. Dodatkowym atutem jest niska awaryjność. Rozbudowanie struktury sieci polega na dodawaniu kolejnych węzłów (urządzeń) do istniejących, rozszerzając zasięg na nowy obszar lub optymalizując go w już istniejącym. Producent zapewnia odpowiednią aplikację pozwalająca na konfigurację nowych urządzeń i optymalizację zasięgu sieci bezprzewodowej.
      Warto dodać, że Google WiFi jest puzzlem w układance określonej jako Google Home - sterowanego głosem i podłączonego online asystenta. Rozwiązanie pozwala na sterowanie urządzeniami będącymi częścią inteligentnego domu lub IFTTT, streamowaniem muzyki i wyszukiwaniem informacji za pomocą Google Search. 
      Producent planuje rozpocząć sprzedaż pod koniec roku w cenie 129 $ za jedno urządzenie lub 299 $ za pakiet 3 szt. Więcej informacji : https://madeby.google.com/wifi/
      Teraz należy tylko czekać kiedy ten skynet/system posiądzie samoświadomość
    • Guest house
      By Guest house
      Witajcie, mam pytanie który router AC z przedziału cenowego 500-1000 na stockowym FW udostępni bez problemu drukarkę wpiętą do niego poprzez USB komputerom w sieci pracujących pod kontrolą systemów linux, jak i windows jednocześnie.
      Drukarka jest już co prawda dość starawa, lecz nadal w pełni sprawna, a mianowicie jest to OKI B410d bez print serwera.
      Na razie mam na oku asusy RT-AC68U, RT-AC87U i synology RT2600ac.
    • Guest house
      By Guest house
      Witam,

Mam pytanie do Was bo mam nadzieję, że znacie się lepiej niż ja ::)

Otóż mam kilka urządzeń sieciowych w domu, które co prawda działają ale nie wiem czy ich ustawienia są najbardziej optymalne.

Ale do rzeczy.  Internet po kablu dostarczany jest do routera Asus RT-AC750, do niego zaś po kablu podłączony jest jeden z nadajników systemu mesh - Tenda Nova MW3 oraz również po kablu nadajnik do przesłania internetu z domu do budynków gospodarskich - NanoStation 5AC loco.

Pytanie 1 - czy mam włączyć sieć bezprzewodową również w Asusie czy zostawić rozsyłanie bezprzewodowe tylko urządzeniom Tenda? Teraz mam w Asusie wyłączone "rozsiewanie" internetu po Wi-Fi - tylko Tenda.

Pytanie 2 - ustawienia adresów IP - Router Asus przydziela adresy z puli 192.168.2, zaś Tenda z puli - 192.168.5. Oznacza to, że z urządzeń podłączonych do Tendy (bezprzewodowo) nie widzę urządzeń podłączanych do sieci w tym drugim budynku gospodarskim, gdzie poprzez NanoStation urządzenia mają również adresy z zakresu 192.168.2. Czy powinienem ujednolicić zakres adresów IP i ustawić jeden z zakresów zarówno dla Asusa jak i dla Tendy?

Wiem, że speców mogą śmieszyć te pytania ale ja nie jestem expertem od urządzeń sieciowych, zatem proszę Was o pomoc :)

Pozdrawiam

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.