Jump to content

Kupno routera który wyciśnie 600mb/s na wifi [2000+/-]

Rate this topic

Go to solution Solved by konrad573,

Recommended Posts

konrad573

Witam miałem router asus rt 86u, który musiałem zwrócić bo 5g wifi nie działało i rozłączało a później strasznie mulił internet na wifi. Szukam routera jak najlepszego, który wyciśnie 600 mb/s na wifi w odległości chyba 10m z 3 b. grubymi betowanymi ścianami z starego budownictwa. Wcześniej brakowało tylko jednej kreski wifi 5g a czasem wskakiwało na pełny zasięg wifi 5g. Zależy mi żeby brakowało tylko jednej kreski na 5g albo wcale. Najważniejsze prędkość prawie 600 mb/s, czy nawet pełna na wifi w tej odległości 10m z ścianami. Nie wiem czy jest sens wymienić kartę wifi bo tam jest intel ac 8265 na ax 200 intela. Da radę coś znaleźć ? Wykombinować ?

• Administrator
house
8 godzin temu, konrad573 napisał:

który wyciśnie 600 mb/s na wifi w odległości chyba 10m z 3 b. grubymi betowanymi ścianami z starego budownictwa.

good luck z tymi ścianami 😉 

Nie wiem czy jest sens wymienić kartę wifi bo tam jest intel ac 8265 na ax 200 intela

looknij sobie co nieco o WiFi6 https://antyweb.pl/standardy-wifi-4-5-6-czyli-802-11n-ac-ax-co-to-znaczy-czym-sie-rozni/

Szukam routera jak najlepszego

tzn, jakiego ?

• THX! 1
konrad573
Posted (edited)
12 minut temu, house napisał:

good luck z tymi ścianami 😉 

looknij sobie co nieco o WiFi6 https://antyweb.pl/standardy-wifi-4-5-6-czyli-802-11n-ac-ax-co-to-znaczy-czym-sie-rozni/

tzn, jakiego ?

ok poczytałem. Potrzebuję taki router co zasięg będzie dobry i prędkość z 600 mb/s ale rozumiem że w laptopie nie musi być karta wifi 6. Wystarczy w routerze żeby ją wykorzystać. Nie ma nic lepszego niż asus rt86u ?

Edited by konrad573
  • Administrator
house
16 minut temu, konrad573 napisał:

ale rozumiem że w laptopie nie musi być karta wifi 6

aby wykorzystać możliwości danego standardu to zarówno router jak i karta muszą być dobrane akurat do tego standardu. I to nie tylko pod względem klasyfikacji WiFi ale obsługiwanej modulacji czy szerokości kanału.

• Administrator
house

jeśli kupisz router WiFi 6 to nie tyle "trzeba" co "obowiązkowo". Skorzystasz wtedy z VHT160, a to ma bezpośrednie przełożenie na wydajność połączenia. Problem może być z tymi grubymi ścianami...

konrad573
Posted (edited)

Na asus rt86u był pełny zasięg czasami bez 1 kreski.

Edited by konrad573
  • Administrator
house
7 minut temu, konrad573 napisał:

Na asus rt86u był pełny zasięg czasami bez 1 kreski.

to chyba zakończyło sprawę tego ac86u 😉

konrad573
Posted (edited)

Musiałem zwrócić gdyż 5 g zrywało. Potem tak zamuliło na wifi że widać jak strony muliły. Nie ma nic o podobnym zasięgu ale szybszych transefach? Tak było z 200-300 coś mb/s. A mam łącze 600 mb/s i jak je wykorzystać ?.

Edited by konrad573
  • Administrator
house

nie jest tak źle z tym asusem :

asus_rt_ax58u_3.pngasus_rt_ax58u_23.png  

• Like it 2
Mariusz_Sz
9 godzin temu, house napisał:

nie jest tak źle z tym asusem :

Też tak uważam. Moim skromnym zdaniem wyciągniesz z niego tyle na ile wyciągną Twoje karty WI-FI.

Z siecią Internet nie będziesz mieć problemu. Schody zaczną się podczas kopiowania plików. WI-FI nie działa liniowo tak jak kabel.

Ale też tak mam, że nie musiałbym rozkopać całe mieszkanie aby wszędzie pociągnąć LAN. A to nie jest takie proste. 

Życie jest sztuką kompromisu. Uważam, że musisz się pogodzić z tym, że idealnie nie będzie... mówimy o WI-FI

• THX! 1
konrad573
Posted (edited)
11 godzin temu, house napisał:

Ten pierwszy wynik był by super to wtedy warto a ten drugi to coś słabo. A ten pierwszy test to jest obok routera czy jak ? Umnie chyba asus rt 68 miał i-60dB..Ten Livinig room to ten sam pokój gdzie stoi raotuer a u mnie będzie chyba wynik z secondary bathroom. A tu tylko 350 mb/s. Dobra chciałbym tak chociaż 400 mb/s mimo że wymagam więcej ale zależy mi na wifi też tyle wykorzystać :(.

Według testu Archer ax600 super by wypadał. A czytałem o nim że ma problemy z zasięgiem bo te antenki są do niczego a jakoś w tych testach na tej strone i super wypada więc nwm. Patrze ciągle różne testy i bardzo dziwne na każdym teście każdy router inaczej wypada i nie wiadomo jaki byłby dobry bo każdy test co innego pokazuję.

Edited by konrad573
konrad573
Posted (edited)

Witam sprawdzałem testy różne nawet porównujący asus rt86u vs ax58u. https://www.mbreviews.com/asus-rt-ax58u-vs-rt-ac86u/2/. Wygląda na to że wygrywa znacznie na dłuższej odległość czyli 30 ft (10M) asus rt86u i to sporo. Więc ax58u to chyba nie jest dobry wybór 😞. Nie no! Nie mam co kupić 😭.

Edited by konrad573
  • Haha 1
  • Administrator
house
24 minuty temu, konrad573 napisał:

Nie no! Nie mam co kupić

a może ubiquiti gateway + AP ? masz jak położyć kabel pomiędzy pomieszczeniami ? 

• Like it 1
konrad573

Chyba nie mam możliwości. Nie ma nic lepszego od asus rt86u ? Bo ten ax58u jest znacznie gorszy na dłuższej odległości(30ft).

• Administrator
house

Może Nighthawk X10 od Netgear ? Szczycą się swoimi aktywnymi antenami...

konrad573
Posted (edited)

Szczerze to najbardziej odpowiadał by mi Asus. No i nwm czy to sprawcą był modem z multimedii technicolor bo nie można go przestawić w trybie mostka. A mówiłem im wyraźnie przez telefon że przyjmę modem tylko bez wifi a oni że "Pan wyłączy wifi to nie będzie miał pan wifi'. A jak przyszedł technik to powiedział że innych modemów nie mają tylko są z wifi i taki musi być. Żeby porty działały to musi być zamówione publiczne ip i wtedy na pewno wszystko będzie działać a tryb mostka żebym se przełączył w własnym routerze ,że modemie nic się nie ustawia. Początkowo nie działały porty. Pojechałem, tam zamówiłem publiczne ip i porty działy. Tylko dziwne piszę że port zamknięty np a jakoś jest na zielono czy jest haczyk że działa. Obecnie nie mam żadnego routera, tylko mam ten modem z multimedii. Więc nwm, bo czytałem tu psoty i chyba jest tak że jak nie jest w trybie mostka to wydajność spada.

Edited by konrad573
Mariusz_Sz
6 godzin temu, konrad573 napisał:

Szczerze to najbardziej odpowiadał by mi Asus. No i nwm czy to sprawcą był modem z multimedii technicolor bo nie można go przestawić w trybie mostka. A mówiłem im wyraźnie przez telefon że przyjmę modem tylko bez wifi a oni że "Pan wyłączy wifi to nie będzie miał pan wifi'. A jak przyszedł technik to powiedział że innych modemów nie mają tylko są z wifi i taki musi być. Żeby porty działały to musi być zamówione publiczne ip i wtedy na pewno wszystko będzie działać a tryb mostka żebym se przełączył w własnym routerze ,że modemie nic się nie ustawia. Początkowo nie działały porty. Pojechałem, tam zamówiłem publiczne ip i porty działy. Tylko dziwne piszę że port zamknięty np a jakoś jest na zielono czy jest haczyk że działa. Obecnie nie mam żadnego routera, tylko mam ten modem z multimedii. Więc nwm, bo czytałem tu psoty i chyba jest tak że jak nie jest w trybie mostka to wydajność spada.

Nie wiem co to multimedia technicolor, ale może to rozwiązanie podobne do Vectry. Tam też jest router Cisco, ale wszedłem przez stronę Vectry i sam przełączyłem w tryb bridge. Tutaj też musi być taka opcja

Pamiętaj, że możemy CI doradzić co kupić , ale nikt nie powie Ci w 100% czy określane rozwiązanie będzie działać, bo nikt nie wejdzie w Twoje ściany 🙂

A tak jak Ci pisałem, to po WI-FI NICZEGO nie można zagwarantować 😄 (Tym bardziej, że w UE masz ograniczoną moc)

Najlepszym rozwiązaniem, będzie zakup 3 urządzeń przez Internet, wypróbujesz każde z nich, a te które będzie działać najlepiej w Twoich warunkach zostawisz, a pozostałe odeślesz do 14 dni 

To jest najlepsza opcja

• Like it 2
konrad573
Posted (edited)
11 godzin temu, Mariusz_Sz napisał:

Nie wiem co to multimedia technicolor, ale może to rozwiązanie podobne do Vectry. Tam też jest router Cisco, ale wszedłem przez stronę Vectry i sam przełączyłem w tryb bridge. Tutaj też musi być taka opcja

Pamiętaj, że możemy CI doradzić co kupić , ale nikt nie powie Ci w 100% czy określane rozwiązanie będzie działać, bo nikt nie wejdzie w Twoje ściany 🙂

A tak jak Ci pisałem, to po WI-FI NICZEGO nie można zagwarantować 😄 (Tym bardziej, że w UE masz ograniczoną moc)

Najlepszym rozwiązaniem, będzie zakup 3 urządzeń przez Internet, wypróbujesz każde z nich, a te które będzie działać najlepiej w Twoich warunkach zostawisz, a pozostałe odeślesz do 14 dni 

To jest najlepsza opcja

Próbowałem wejść na stronę tego modemu ale nie znajduję, a jak znajdę to żadne dane logowania nie wchodzą ani "admin admin' czy samo "password'. Próbowałem różnych kombinacji nic nie wchodziło a do wiedziałem się że multimedia zmienia co chwile te hasła do strony żeby nikt z klientów u nich nic nie ruszył bo na to nie pozwalają.

Edited by konrad573
konrad573
Posted (edited)

Tyle że ja obecnie routera żadnego nie mam. Czytam i nie mogę tak zrobić bo umnie usługa bezprzewodowa sieć nie była nawet zamówiona a jakoś dali mi modem z wifi. W multimedii nie dają chyba z tego co wiem dostępu do nich modemu. A rozmawiałem z nimi zanim podpisałem umowę o internet. Mieli dać modem Arris a przyszedł Technicolor. Wifi to po prostu według nich mam nie włączać i będzie praca modemu. Są zdania że w modemie nic się nie ustawia.

Zrzut ekranu (8).png

Edited by konrad573
Mariusz_Sz

Kliknij porozmawiaj z konsultantem i niech Ci go przełączą w tryb bridge i tyle w temacie

konrad573
Posted (edited)

No nwm na razie żadnego routera nie mam. Nwm może spróbóje z Asusem ax85u, Rapture GT-AC2900 czy asus Rapture GT-AC5300 lub nawet nowy asus gt ax11000. Nie wiem... Wielka szkoda że ten Rapture GT-AC2900 nie ma Wifi 6 ax200 😞. Wtedy prawie pewny myślę że był by zakup. Niedługo może stać się powszechne wifi 6 i co ja zarobie jak tylko będę miał wifi 5 :(.

Edited by konrad573
  • Administrator
house
9 godzin temu, konrad573 napisał:

Niedługo może stać się powszechne wifi 6 i co ja zarobie jak tylko będę miał wifi 5 :(.

będziesz się cieszył, ze nie rzuciłeś się jak szczerbaty na suchary i trochę grosza w kieszeni zostało 😉 nie rozumiem tego parcia na WiFi6, skoro na rynku są jedynie 2 karty sieciowe pasujące jedynie do nowszych modeli laptopów i prawie w ogóle nie występują rozwiązania na usb 🤔

• Like it 1
Mariusz_Sz
12 godzin temu, konrad573 napisał:

No nwm na razie żadnego routera nie mam. Nwm może spróbóje z Asusem ax85u, Rapture GT-AC2900 czy asus Rapture GT-AC5300 lub nawet nowy asus gt ax11000. Nie wiem... Wielka szkoda że ten Rapture GT-AC2900 nie ma Wifi 6 ax200 😞. Wtedy prawie pewny myślę że był by zakup. Niedługo może stać się powszechne wifi 6 i co ja zarobie jak tylko będę miał wifi 5 :(.

Jeżeli uważasz, że dzięki WI-FI 6 sygnał będzie przechodził przez ściany jak nóż w masło to jesteś w błędzie.

TESTY w laboratoriach to jedno, a życie i praktyka to drugie.

Zamów 3 routery - testuj i daj znać dopiero po testach. Bo od gdybania dziecko się nie urodzi.

Pozdrawiam

konrad573
Posted (edited)

Myślicie że mnie stać naraz 3 routery zamówić ?. Chyba wezmę Rapture GT-AC2900, Dobry wybór? Przejrzałem wszystkie testy i ten najlepiej wypadł nawet od ac5300 na dłuższym dystansie.

Edited by konrad573
mickarp

Spróbuj, kup..najwyżej oddasz. Z doświadczenia wiem, że szybki router to nie wszystko, wystarczy że do takiego "szybkiego routera" podłączysz po WiFi kilka badziewnych urządzeń ze słabym sygnałem i jakość połączenia spada co za tym idzie prędkość. Też kiedyś próbowałem mieć tylko jeden "wypasiony router".. ale znudziło mi się siedzieć do kilku metrów bez ścian w promieniu routera żeby mieć fajny ping i transfery. 600tka nie poleci przez ściany 😶

• Like it 2
  • THX! 1
konrad573
Posted (edited)

Dziękuję. A wiadomo za nim kupie czy ma być jakiś następca ac86u ale z wfii 6 lub  zupełnie nowe inne nowe modele ?

1 godzinę temu, mickarp napisał:

Spróbuj, kup..najwyżej oddasz. Z doświadczenia wiem, że szybki router to nie wszystko, wystarczy że do takiego "szybkiego routera" podłączysz po WiFi kilka badziewnych urządzeń ze słabym sygnałem i jakość połączenia spada co za tym idzie prędkość. Też kiedyś próbowałem mieć tylko jeden "wypasiony router".. ale znudziło mi się siedzieć do kilku metrów bez ścian w promieniu routera żeby mieć fajny ping i transfery. 600tka nie poleci przez ściany 😶

karta wifi w laptopie z odległości 10m 3 ściany a tylko w 2 pokojach ma być szybki internet laptop za 3 ścianami 10m. Karta wifi to intel chyba(sprawdzałem ale zapomniałem.) Laptop to clevo p775dm3-g z 2016 roku a kupiony 2017 roku. Jak sprawdzałem kartę to pamiętam że na pewno był to intel z 2015 roku.

Edited by konrad573
konrad573
Posted (edited)

Okej kupuję. A wiecie czym różni się ASUS ROG GT-AC2900 od ROG Rapture GT-AC2900? Kusi mnie bardziej rapture bo chciałbym te oprogramowanie mieć z tych rapture routerów asusa.

Edited by konrad573
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Similar Content

• jacekb1
      By jacekb1
      Stworzyłem dwie sieci WiFi, zrobiłem vlan dla gości i logowanie przez captive portal i w zasadzie wszystko działa ale...
      Niech mi to ktos wyjasni bo nie rozumiem:

Podlaczonych 4 klientow, 2 user i 2 guest, czemu wszyscy sa guest ?
      Jeszcze inaczej jest w dashboard'ie, ilu bym klientow nie podlaczyl to zawsze sa pokazywani i tu i tu. Nie powinno byc Clients 4, Guests 2 ?

Chyba nie tak to powinno wyglądać ?
    • luky
      By luky
      Cześć,
      Jest parę podobnych tematów na forum, ale nie rozwiewają moich problemów i wątpliwości.

Planuję wykupić usługę Internetu na światłowodzie w Orange 1Gb lub Multimedii 1,2Gb, czy któregoś dostawcę odradzacie ?
      Czy do routerów w/w firm (a przede wszystkim Multimedii) można podpiąć inny sprzęt z agregacją łączy, aby wykorzystać pełną moc łącza (np. do  dwóch portów LAN routera multimedii podłączamy inny router i ustawiamy na nim link aggregation)? Sprzęt operatora jest mało wydajny, po blokowany (chyba wszędzie zablokowany tryb bridge mode) oraz z bardzo kiepskim WiFI w moim przypadku, doświadczenie z Funboxem 2.0.

W przypadku Orange wiem, że jest możliwość zastosowania ONT – terminalu światłowodowego i podpięcie bezpośrednio swojego sprzętu, ale w przyszłości jak by się zwiększyła prędkość łącza, to wtedy pozostaje mi tylko opcja router od dostawcy + mój sprzęt (aby go nie wymieniać co 2 lata) połączony przez link aggregation. Zależy mi na przyszłościowym rozwiązaniu. Wiem, że w elektronice są stale jakieś nowinki, ale bez przesady 🙂, nie wymieniam sprzętu co miesiąc 😄.

Potrzebuję rozsiać sygnał wifi (12 urządzeń) prawie po "całym" domu (3 piętra) + LAN 4 pokoje + przyszłościowo NAS Synology (agregacja).
      Router od dostawcy jest w rogu budynku na środkowym piętrze.
      Skrętka jest prawie w każdym pokoju, więc problemu z kablami nie ma.
      Dodatkowo przydała by się obsługa sprzętowa AES-NI do VPNa, nie wszystkie urządzenia by z tego korzystały i okazjonalnie.

Proszę o informacje co zmienić, co wybrać czy pójść w innym kierunku. 
      I wersja:
      router Orange/Multimedia -> Asus RT-AX88U (połączony przez link aggregation z routerem dostawcy), znajduje się na pierwszym piętrze + 2szt Asus ZenWiFi model AC lub AX (połączone przez LAN do RT-AX88U) ustawione na parterze i drugim piętrze
      Czy przy takiej konfiguracji, RT-AX88U nie będzie za podwójnym NATem ?
      Chciałbym zainstalować soft Merlina, aby ustawić routing oparty na zasadach dla VPN, ale problemem jest wtedy Mesh z tego co doczytałem ?

II wersja:
      router Orange/Multimedia -> Synology RT2600ac (link aggregation) + jakiś switch + 2szt Synology MR2200ac
      Tutaj nie pasuje mi brak AES-NI w RT2600ac i z chęcią poczekałbym na jakąś nowość, ale od dłuższego czasu brak info, a trochę czas naciska, bo używać sprzętu od operatora przez parę miesięcy to trochę lipa przy mojej konfiguracji 🙂 .
      Wyczytałem by postawić pfSense (najbardziej wydajna opcja) tylko do VPN dla kilku urządzeń (tylko ta konfiguracja i w którym miejscu to podłączyć przed czy za RT2600ac ?).

III wersja (nie bardzo orientuję się co jest potrzebne w Ubiquiti, ale podoba mi się zasilanie PoE - mniej kabli):
      router Orange/Multimedia -> UniFi Switch 16 PoE Gen2 (link aggregation) + 3szt UniFi nanoHD lub FlexHD
      + postawienie pfSense do VPN

Inne opcje, czekam na propozycje.
      Dzięki za pomoc.
    • wujaszekca
      By wujaszekca
      Szukam urządzenia ze stabilnie działającym DualBand . Cena do 500 zł. Fajnie, aby ogarną vpn oraz dlna. W niedalekiej przyszłości bezproblemowo miał możliwość podpięcia NAS. Obecnie działam na Ubee od UPC, niestety posiada tylko radio 2,4 ghz. Działa dość niestabilnie podczas pracy w ZOOM.
      Jak że jest (chyba) dużo pozytywnych dot. Asusa, wybrałem dwa modele AC 1200G oraz ax56u. Różnica w cenie 150 zł, pytanie czy warto dołożyć do wyższego modelu ? Chyba że coś innego?

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.