Jump to content

asus rt68u porty na internecie mm

Rate this topic

konrad573

Recommended Posts

konrad573

Witam chciałbym jakoś ustawić żeby przekierowywało porty przekierowywania automatycznie żebym nie musiał sam konfigurować. Upnp mi nie działa a jest włączone. Ale zauważyłem że łatwo mogę otworzyć port z Game Open Nat. Czy może być kłódka pod adresem ip obok ddns które jest wyłączone ? To nie ma wpływu na porty czy na coś?.

• Replies 27
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• konrad573

15

• house

9

• mickarp

1

• tonyaa

1

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Co ty wiesz @house!  Czerwone paski na antenkach to +20 do mocy!   🤣🤣🤣 Pozdrawiam,  Tony.

odkręć anteny i sprawdź jaki masz wtedy sygnał, pozmieniaj kanały. Porty możesz mieć zablokowane przez dostawcę neta...

Ja bym tego nie kupił 🙂 nie ma czegoś takiego jak router gamingowy. Jest produkt i marketing wciskający kit, że lepiej działa w grach online lub posiada unikatową funkcję poprawiającą coś, co i tak dz

No, a jak ma jeszcze ledy na antenkach to transfer zwija kable sieciowe w ósemki 😉

No nie wiem... może go zwróć i kup coś gamingowego ? 😉 W czasach routerów N i AC Asus czasami miał reklamacje związane z radiem 5 GHz i zazwyczaj wymieniał sprzęt na nowy. 

na pewno nie w 5GHz a jeśli już to w 4x4:4 MU-MIMO przy odpowiedniej karcie sieciowej.  To pasmo jest bardziej podatne na zakłócenia od 2.4 GHz i słabiej propaguje swój sygnał przez przeszkody. 

Posted Images

• Administrator
house
5 godzin temu, konrad573 napisał:

Upnp mi nie działa a jest włączone

a powinno, do tego ten mechanizm służy...

Game Open Nat

to jakiś wymysł Asusa, nie znam...

konrad573
Posted (edited)

A wiadomo czy ma być HTTP czy HTTPS ,tylko nie mogę znaleźć ,gdzie to było. Jest na HTTP było już. Może być ta kłódka? Porty chyba działają tylko po kablu. Ip jest publiczne.

Zrzut ekranu (5).png

PROBLEM JEST. rozłącza b. często się wifi 5g! ,a 2.4 g działa normalnie i ethernet. A da się sprawdzić czy anteny działają w routerze asusie ? Trzymam blisko routera gorący kubek to mogło mieć wpływ ? Porty otwarte jak łącze się przez ethernet a jak na wifi to zamknięte. Upnp nie działa wcale ani przez wifi ani ethernet piszę w logach connection timeout i tak przy każdym. a porty działają jak się skonfiguruję ale tylko przez kabel a nie wifi 😞 RATUNKU.

Edited by konrad573
mickarp

odkręć anteny i sprawdź jaki masz wtedy sygnał, pozmieniaj kanały. Porty możesz mieć zablokowane przez dostawcę neta...

• Like it 1
konrad573
Posted (edited)

Porty działają na wifi już nwm jak to się stało. Wifi 5g rozłącza , a 2,4g nie rozłącza. Dziwne zauważyłem że porty działają ale tylko na 1 urządzeniu nie ważne czy po wifi czy po kablu ale tylko na jednym. Bo chciałem aby For honor działało na wifi 5g na laptopie i teraz tak jest oraz na pc po ethernet i nie działa.

Jest problem wifi 5g rozłącza co jakiś czas i sygnał znika i wifi 5g znika. A 2,4g jest cały czas.

Edited by konrad573
konrad573
Posted (edited)

Mimo że 5g na początku ma cały zasięg a chwile podziała i gasną kreski wszystkie i rozłącza.

Router do zwrotu na gwarancję ?. Szkoda a się cieszyłem że taki świetny i było 420 mb/s a teraz tylko 300 mb/s.

Testowałem anteny każdą pojedynczo i bez. Dziwne bardzo, w każdym wypadku czy byłą antena 1 czy inna lub bez anten to zasięg był cały czas taki sam i patrzyłem w różnych miejscach w każdym wypadku gubiło 1 kreskę.

Edited by konrad573
konrad573
Posted (edited)

Porty działają. jednak zostawię ten internet. Tylko jest chyba ograniczenie że na jednym ruterze w tym samym czasie może być przekieroawany port tylko dla 1 aplikacji na 1 urządzeniu w tym samym czasie. Połączyłęm wifi 5g i 2.4 ghz(smart connect.) teraz nie zanika. Pytanie bo mnie męczy. Mam rotuer rt 86u kupiony za 850zł na promocji myśle żeby zwrócić i kupić droższy mimo że mi b. szkoda kasy bo zbieram już długo na coś innego, wartościowego. Bo wyciąga tylko te 300 mb/s na wifi. Współdomownicy i że tyle im wystarczy. Ja jestem po kablu imam pełne 600 mb/s i porty na wifi są i na kablu jest ok teraz. Nie wiem czy zostawić te rt 86u czy zmienić oczywiście za większą sumę.(tylko szkoda kasy jak się zbiera.)

Edited by konrad573
  • Administrator
house
10 godzin temu, konrad573 napisał:

Nie wiem czy zostawić te rt 86u czy zmienić oczywiście za większą sumę

To pytanie chyba nie do nas 😉 jeśli zmienić to na co? W jakiej kwocie? Czego Ci brakuje w asusie co miałby inny model? 

10 godzin temu, konrad573 napisał:

Tylko jest chyba ograniczenie że na jednym ruterze w tym samym czasie może być przekieroawany port tylko dla 1 aplikacji na 1 urządzeniu w tym samym czasie. 

Możesz mieć jednocześnie kilkanaście otwartych portów dla różnych aplikacji na różnych hostach. Jeżeli chodzi o ten sam port, to tak - może być otwarty wyłącznie do 1 hosta. 

konrad573
Posted (edited)
7 godzin temu, house napisał:

Możesz mieć jednocześnie kilkanaście otwartych portów dla różnych aplikacji na różnych hostach. Jeżeli chodzi o ten sam port, to tak - może być otwarty wyłącznie do 1 hosta. 

Chodzi o te drugie. Bo chciałem żeby for honor działał w na 2 urządzeniach w tym samym czasie żeby z kimś grać. A tak to port otwarty tylko na jednym urządzeniu np na kablu a na wifi zamknięty lub kabel zamknięty a wifi otwarty port. Tak jest na każdym czy droższy router by rozwiązał sprawę?. Szkoda że tylko 300mb/s na wifi ale mówią że im to starczy.

Edited by konrad573
  • Administrator
house
2 godziny temu, konrad573 napisał:

Tak jest na każdym czy droższy router by rozwiązał sprawę?

na każdym

konrad573
Posted (edited)

Mimo że wifi jest w smart connect to pokazuję że urządzenia korzystają tylko z 2,4ghz a te 5g rzadko kiedy jakby zanikało. Chyba będzie trzeba wysłać na gwarancję czy zwrócić albo inny wziąć. Będę miał lapka za jakiś czas z Wfii 6 ale i tak chyba po kablu głównie będę korzystał.

Edited by konrad573
  • Administrator
house
13 minut temu, konrad573 napisał:

Chyba będzie trzeba wysłać na gwarancję czy zwrócić albo inny wziąć

kup moje UDM 

mi tam nic nie zanika 😉 

15 minut temu, konrad573 napisał:

Będę miał lapka za jakiś czas z Wfii 6 ale i tak chyba po kablu głównie będę korzystał

i słusznie, WiFi 6 to dłuuuga droga...

konrad573
Posted (edited)
  • Administrator
house

Ja bym tego nie kupił 🙂 nie ma czegoś takiego jak router gamingowy. Jest produkt i marketing wciskający kit, że lepiej działa w grach online lub posiada unikatową funkcję poprawiającą coś, co i tak działa poprawnie w każdym routerze. To jest tylko wyciąganie pieniędzy. Kup to na co masz ochotę, to i tak twoje PLN'y 😉

• Like it 1
tonyaa

Co ty wiesz @house!  Czerwone paski na antenkach to +20 do mocy!   🤣🤣🤣

Pozdrawiam, 

Tony.

• Haha 2
  • Administrator
house

No, a jak ma jeszcze ledy na antenkach to transfer zwija kable sieciowe w ósemki 😉

• Haha 1
  • Administrator
house

No nie wiem... może go zwróć i kup coś gamingowego ? 😉 W czasach routerów N i AC Asus czasami miał reklamacje związane z radiem 5 GHz i zazwyczaj wymieniał sprzęt na nowy. 

• Like it 1
konrad573
Posted (edited)

To co mam zrobić. Nie zostawię go tak. Nie wiem czy zwrócić czy prosić o wymianę na inny model. Czytałem test i ten router powinien byś super. Tylko nigdy nie wyciągnął więcej jak 400 mb/s a na test tak było. I początkowo chyba było ok 5g nie zanikało. A teraz zanika ,rozłącza, wifi 5g nie działa. Chyba lepszego nie ma. Nie ma na co wymieniać co? Żaden pełnego chyba 600 mb/s za 3 ścianami b. grubymi z odległością 10m nie wyciągnie. Teraz tylko 100 coś mb/s raz ,a raz do 220 mb/s - 300 mb/s b. słabo.

Edited by konrad573
  • Administrator
house
4 godziny temu, konrad573 napisał:

Żaden pełnego chyba 600 mb/s za 3 ścianami b. grubymi z odległością 10m nie wyciągnie.

na pewno nie w 5GHz a jeśli już to w 4x4:4 MU-MIMO przy odpowiedniej karcie sieciowej.  To pasmo jest bardziej podatne na zakłócenia od 2.4 GHz i słabiej propaguje swój sygnał przez przeszkody. 

To co mam zrobić. Nie zostawię go tak.

masz 14 dni na zwrot bez podania przyczyny przy zakupie online.

• THX! 1
konrad573

Wysłałem formularz zwrotu. Teraz Wifi 5G nie działa albo strasznie muli.

Piszę u nich że nie przyjmują z tytułu rękojmi. Mam nadzieję że przyjmą i że nie jest nic uszkodzone.

konrad573

Korekty 2 były. Czekam na zwrot jeszcze. Zasięg jest -90 DB i odległość 10 m, 3 b. grube betonowe ściany. Potrzebuję routera który ogarnie 600 mb/s na Wifi ale chyba takiego nie ma. :/.

• Administrator
house
6 godzin temu, konrad573 napisał:

Rozumiem z testu że będę miał 570 lub 530mb/s wow!

jak się zapniesz intelem ac200 to bardzo mozliwe. 

6 godzin temu, konrad573 napisał:

Test routera gt ax 11000

matko, jakie paskudztwo, a FW kłuje w oczy badziewiem 😉 

konrad573

Będę wymieniał kartę wifi w laptopie clevo p775dm3-g na intel ax 200. Nie mam pewności czy jest dopracowana i że nie będzie rozłączać. Nie wiem czy będzie pasować i w pełni działać do tego modelu.

konrad573

Chyba ten temat trzeba zamknąć i najlepiej rozpocząć nowy gdyż nie posiadam tamtego routera i sprawa zakończona i zwrot pieniędzy dostałem.

Openitbot

Temat został zamknięty jako rozwiązany.

Jeśli się z tym nie zgadzasz, zgłoś ten post, a moderator lub administrator rozpatrzy Twoje zgłoszenie.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Similar Content

• muzykcb
      By muzykcb
      Witam. 
      Posiada ktoś to cudo i może się wypowiedzieć jak sprawuje się w praktyce ? 
      - transfery z dysku podłączonego do routera,
      - stabilność systemu (czy trzeba robić częste restarty),
      - pobór prądu,
      - zasięg (w porównaniu do poprzednich modeli) 
      - temperatury (czy mocno się grzeje)
      itp
    • konrad573
      By konrad573
      Witam przyszedł do mnie dzisiaj router. Jest problem 5G wifi nie działa. A działa tylko 2.4 G i ma prędkość spada aż do 40 mb/s tylko :(.Maks było 99 mb/s. Testuję w tym samym pomieszczeniu. Jest to karta wifi w laptopie intel ac8265.
      Połączyło teraz ale zadziałało tylko na paśmie 20hz i prędkość 99 mb/s tylko w tym samym pomieszczeniu na 5G. Ratunku !.
      Jednak już dobrze działą. 500 mb/s chwilowo pokazało w tym samym pomieszczeniu końcowy wynik 420 mb/s. Za 3 ścianami 10m 330 mb/s. Nie jest źle. Szkoda że nie da rady osiągnąć lepszej prędkości na tej odległości :(. 
      Okej. Gry sieciowe działają i to bez konfiruacji od razu na wifi i po kablu. Jednocześnie nawet chyba może być otwarty port dla gry for honor na pc i laptopie i idzie razem grać sieciowo z kolegą. Co było nie możliwe na poprzednim routerze bo tylko na 1 urządzeniu w tym samym czasie był otwarty port NAT. Super :D. I nawet port upnp działa a nie działał na tamtym routerze. Oprogramowanie Rapture super! Błędów nie doświadczyłem a nawet lepsze mi się wydaję.
    • sachy
      By sachy
      Jak w temacie. Który router będzie lepszy pod względem zasięgu sieci, prędkości po wifi 2,4 i 5 oraz na porcie USB 3.0?
      Czy Asus posiada zdalną apkę do zarządzania?

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.