Jump to content

Router z Wan failover(backup) nie zmieniajacy adresacji podsieci

Rate this topic

Go to solution Solved by BartD,

Recommended Posts

BartD

Witajcie Mam problem z przełączeniem się wan'ów.
Firma - 10 komputerów (stacjonarki) - router TP-Link W8970 v3 (neostrada) i modem USB LTE Huawei E3372HiLink (orange).
Standardowo DHCP i adresacja 192.168.0.1 routera oraz 192.168.1.1 modemu LTE (ip przypisany niestety na stale).
Przy braku neostrada router ladnie przelacza sie na modem LTE ale niestety adresacja sie zmienia i komputery dostaja adresy z sieci 192.168.1.0 a co najwazniejsze 'gina' drukarki ze stalym ip z sieci 192.168.0.1.
Kupilem na testy Huawei B535 ale tutaj tez przelaczanie sie sieci powoduje zmiane adresów.

Czy któryś  z modemów-routerów Asusa z dual wan potrafi przelaczac wan'y a jednoczesnie z dhcpa rozdawac adresy z jednej wyznaczonej sieci ?

• Like it 1
  • Replies 7
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• BartD

4

• house

4

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Witajcie Mam problem z przełączeniem się wan'ów. Firma - 10 komputerów (stacjonarki) - router TP-Link W8970 v3 (neostrada) i modem USB LTE Huawei E3372HiLink (orange). Standardowo DHCP i adresacja

co zrobilem nie tak ?

Wszystko działa poprawnie - w sensie przełączania sieci w przypadku braku netu - DSL-AC55U + E3372s-153 HiLink polecam.

• Administrator
house
8 godzin temu, BartD napisał:

Czy któryś  z modemów-routerów Asusa z dual wan potrafi przelaczac wan'y a jednoczesnie z dhcpa rozdawac adresy z jednej wyznaczonej sieci ?

praktycznie każdy 😉 o ile nie ma problemów z adresacją (asuswrt zmienia automatycznie adresację puli jeśli wykryje konflikt na innym interfejsie) - tak z dualwan bywa różnie. Dobry SmartWan posiada Synology https://www.synology.com/pl-pl/knowledgebase/SRM/help/SRM/RouterApp/internet_smartwan#t1a w RT2600ac, ale lista obsługiwanych modemów nie jest zbyt długa : https://www.synology.com/pl-pl/compatibility?search_by=products&model=RT2600ac&category=usb_3g_4g_dongles&p=1

BartD

wlasnie rozmawialem z infolinia techniczna asus i odpowiedz jest ze (rozmawialismy o modelu dsl-ac68u i podlaczeniu neostrada plus modem lte na usb) adresacja bedzie zmienna 😕

• Administrator
house

dsl 🤦‍♂️

• Administrator
house

@BartD, nic 😉 to ja pomyliłem interfejsy Twojego sprzętu. Nie zauważyłem modemu do neostrady w routerze...

• Solution
BartD

Wszystko działa poprawnie - w sensie przełączania sieci w przypadku braku netu - DSL-AC55U + E3372s-153 HiLink polecam.

• Like it 1
  • Administrator
house

Temat został zamknięty jako rozwiązany.

Jeśli się z tym nie zgadzasz, zgłoś ten post, a moderator lub administrator rozpatrzy Twoje zgłoszenie.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Similar Content

• Mateusz M
      By Mateusz M
      Witam, niebawem podpisuje umowę na internet mobilny z orange. Zależy mi na dobrym routrze gdyż mieszkam na wsi gdzie zasięg lte jest dosyć słaby. W Orange jest to wzięcia router Huawei 4G Router 3 Prime (B818) za 1000zł. Czy w tej cenie dostanę coś lepszego?
      Nie jestem mocno zorientowany w sieciach i pasmach, pracuje zdalnie przez OpenVPN GUI, do routera będą podpięte 2 laptopy i smart tv - także tutaj dużego obciążenia nie ma. Więc kolejnym pytaniem jest czy potrzebuje aż tak dobrego routera? Czy lepiej zakupić tańszy + antenę w razie problemów z zasięgiem?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Guest house
      By Guest house
      Witajcie, mam pytanie który router AC z przedziału cenowego 500-1000 na stockowym FW udostępni bez problemu drukarkę wpiętą do niego poprzez USB komputerom w sieci pracujących pod kontrolą systemów linux, jak i windows jednocześnie.
      Drukarka jest już co prawda dość starawa, lecz nadal w pełni sprawna, a mianowicie jest to OKI B410d bez print serwera.
      Na razie mam na oku asusy RT-AC68U, RT-AC87U i synology RT2600ac.
    • Guest house
      By Guest house
      House, a co myślisz o zbudowaniu routera i zainstalowaniu pfsense. 
      Probowales kiedyś?
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.