Jump to content

Ruter do internetu multimedia 600mb/s[1000+/-]

Rate this topic

Go to solution Solved by konrad573,

Recommended Posts

konrad573
Posted (edited)

Nic nie ustawiałem, Bo niby nie ma potrzeby na 5g. Zasięg w laptopie wszystkie kreski dla 5g i 2,4g.

Zrzut ekranu (53).png

Zmienili mi Ip. jak sprawdzić czy mam publiczne ?.

JEST !!!!!!! SUPER DZIAŁA WSZYSTKO. chyba jest publiczne i porty prawie wszystkie ale ok !!!. DZIĘKI WOW !.

Nie umiem skonfigurować VPN a by się przydał. No i jak polepszyć tą prędkość po wifi jaki channel czy co tam?.

Zrzut ekranu (54).png

Nie wiem o co chodzi jest ta kłódka ze słońcem ? Wyłączyłem ddns i vpn a to zostało. Gry sieciowe działają.

Zrzut ekranu (56).png

Edited by konrad573
inne zdjęcie
  • Haha 1
  • Administrator
house
8 godzin temu, konrad573 napisał:

No i jak polepszyć tą prędkość po wifi jaki channel czy co tam?.

pasmo kanału zmień ręcznie na 80MHz.

JEST !!!!!!! SUPER DZIAŁA WSZYSTKO

🙂 👍

Nie umiem skonfigurować VPN a by się przydał

https://www.asus.com/pl/support/FAQ/113805/

konrad573
Posted (edited)

I tak nie działa te vpn tworzę się konto ale pisze nie połączono i w miejscu hasła jest "-'.

chyba nic nie zmieniło na paśmie 80mhz. To się wyświetla jak chce z systemie połączyć.

Zrzut ekranu (54).png

Wydaję się taka sama prędkość albo nawet trochę wolniej bo wcześniej obok routera 420 mb a teraz 300 mb/s. Chyba wróce na 20/40/80 nwm.

Ustawiałem pasmo ponownie i testowałem 20/40/80 mhz a samo 80mhz wypadało bardzo podobnie , raz jedno większe albo raz drugie. Nwm zostawiłem 20/40/80 bo mi się wydaję te 20/40/80 to połączone pasma i będzie chyba lepiej nwm.

Edited by konrad573
konrad573
Posted (edited)

Jest 300 mb/s koło na wifi na 5g. 

Mam problem bo mam dynamiczny publiczny adres ip. Widać że robią to ręcznie. Problem jest taki że w momencie zmiany adresu ip internet przestają działać, rozłącza. Problem jest taki że muszę resetować te WAN żeby działał ,a wolałbym żeby samo znajdowało te ip.

Edited by konrad573
  • Administrator
house
W dniu 9.05.2020 o 00:15, konrad573 napisał:

Problem jest taki że muszę resetować te WAN żeby działał ,a wolałbym żeby samo znajdowało te ip.

Tak powinno to działać, jeśli nie działa to zgłoś problem do ISP

• Solution
konrad573

Chyba ok już będzie. Wydaje mi się że problem był po włączeniu Gear Accelerator a bez tego chyba jest ok.

• Like it 1
Openitbot

Temat został zamknięty jako rozwiązany.

Jeśli się z tym nie zgadzasz, zgłoś ten post, a moderator lub administrator rozpatrzy Twoje zgłoszenie.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Similar Content

• luky
      By luky
      Cześć,
      Jest parę podobnych tematów na forum, ale nie rozwiewają moich problemów i wątpliwości.

Planuję wykupić usługę Internetu na światłowodzie w Orange 1Gb lub Multimedii 1,2Gb, czy któregoś dostawcę odradzacie ?
      Czy do routerów w/w firm (a przede wszystkim Multimedii) można podpiąć inny sprzęt z agregacją łączy, aby wykorzystać pełną moc łącza (np. do  dwóch portów LAN routera multimedii podłączamy inny router i ustawiamy na nim link aggregation)? Sprzęt operatora jest mało wydajny, po blokowany (chyba wszędzie zablokowany tryb bridge mode) oraz z bardzo kiepskim WiFI w moim przypadku, doświadczenie z Funboxem 2.0.

W przypadku Orange wiem, że jest możliwość zastosowania ONT – terminalu światłowodowego i podpięcie bezpośrednio swojego sprzętu, ale w przyszłości jak by się zwiększyła prędkość łącza, to wtedy pozostaje mi tylko opcja router od dostawcy + mój sprzęt (aby go nie wymieniać co 2 lata) połączony przez link aggregation. Zależy mi na przyszłościowym rozwiązaniu. Wiem, że w elektronice są stale jakieś nowinki, ale bez przesady 🙂, nie wymieniam sprzętu co miesiąc 😄.

Potrzebuję rozsiać sygnał wifi (12 urządzeń) prawie po "całym" domu (3 piętra) + LAN 4 pokoje + przyszłościowo NAS Synology (agregacja).
      Router od dostawcy jest w rogu budynku na środkowym piętrze.
      Skrętka jest prawie w każdym pokoju, więc problemu z kablami nie ma.
      Dodatkowo przydała by się obsługa sprzętowa AES-NI do VPNa, nie wszystkie urządzenia by z tego korzystały i okazjonalnie.

Proszę o informacje co zmienić, co wybrać czy pójść w innym kierunku. 
      I wersja:
      router Orange/Multimedia -> Asus RT-AX88U (połączony przez link aggregation z routerem dostawcy), znajduje się na pierwszym piętrze + 2szt Asus ZenWiFi model AC lub AX (połączone przez LAN do RT-AX88U) ustawione na parterze i drugim piętrze
      Czy przy takiej konfiguracji, RT-AX88U nie będzie za podwójnym NATem ?
      Chciałbym zainstalować soft Merlina, aby ustawić routing oparty na zasadach dla VPN, ale problemem jest wtedy Mesh z tego co doczytałem ?

II wersja:
      router Orange/Multimedia -> Synology RT2600ac (link aggregation) + jakiś switch + 2szt Synology MR2200ac
      Tutaj nie pasuje mi brak AES-NI w RT2600ac i z chęcią poczekałbym na jakąś nowość, ale od dłuższego czasu brak info, a trochę czas naciska, bo używać sprzętu od operatora przez parę miesięcy to trochę lipa przy mojej konfiguracji 🙂 .
      Wyczytałem by postawić pfSense (najbardziej wydajna opcja) tylko do VPN dla kilku urządzeń (tylko ta konfiguracja i w którym miejscu to podłączyć przed czy za RT2600ac ?).

III wersja (nie bardzo orientuję się co jest potrzebne w Ubiquiti, ale podoba mi się zasilanie PoE - mniej kabli):
      router Orange/Multimedia -> UniFi Switch 16 PoE Gen2 (link aggregation) + 3szt UniFi nanoHD lub FlexHD
      + postawienie pfSense do VPN

Inne opcje, czekam na propozycje.
      Dzięki za pomoc.
    • Guest house
      By Guest house
      Firmware od CIA infekowało rutery Wi-Fi przez całe lata. Zarażone były rutery od 10 producentów, w tym Linksys, DLink czy Belkin. Wszystkie mogły być zamienione w urządzenia, które pozwalały CIA na monitorowanie i manipulowanie ruchem. O wszystkim poinformowała kilka dni temu WikiLeaks przez wyciek kolejnych tajnych dokumentów. Implant od CIA został nazwany CherryBlossom. Może on być szczególnie niebezpieczny, gdy użytkownik korzysta z modeli DLinka oraz Linksys. Mogą być one zdalnie zainfekowane nawet wtedy, gdy zabezpieczone są silnym hasłem. Staje się to możliwe dzięki exploitowi, który wyciąga owe hasła. CherryBlossom według dokumentów ujawnionych przez WikiLeaks działa na 25 modelach ruterów, zaś modyfikacje tego kodu pozwoliłyby w teorii na uruchomienie go na ponad setce różnych modeli ruterów. CherryBlossom po zainstalowaniu zamienia ruter w serwer kontrolowany przez CIA (CherryTree).  Przezeń może uruchamiać różne misje - te sprowadzają się do ataków na użytkowników na bazie ich numeru IP, adresu e-mail, adresu MAC, pseudonimu na chacie czy numeru VoIP. Podczas misji owa "wisienka" może kopiować część bądź całość ruchu, adresy e-mail, nazwy użytkowników w chatach oraz numery VoIP. Według serwisu ArsTechnica CherryBlossom nie różni się zbytnio od innych ruterowych malware. Co jednak wyróżnia produkt CIA, to zestaw narzędzi do obsługi programu - interfejs użytkownika, wsparcie serwerowe i długa lista potencjalnych misji, które można wykonywać przy pomocy CherryBlossom/Tree. Co ciekawe, ujawniona dokumentacja zaczyna się w roku 2007, co oznacza, że CIA korzystało z tego malware od zamierzchłych  czasów.
      Lista routerów : https://goo.gl/FYjUyU
      Więcej informacji : https://niebezpiecznik.pl/post/cia-od-10-lat-hackowala-setki-routerow-i-wikileaks-ma-na-to-dowody/
    • pajur
      By pajur
      Witam. Dość niedawno wprowadziłam się do nowego domu i szukam routera z wyższej półki, który ogarnie taki metraż domu. Za wszystkie propozycje bardzo dziękuje.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.