Jump to content

Ruter do internetu multimedia 600mb/s[1000+/-]

Rate this topic

Go to solution Solved by konrad573,

Recommended Posts

konrad573

Witam nie długo będę zmieniał internet. Będzie to 600 mb/s od multimedii. Potrzebuję rutera który udźwignie te 600 mb/s najlepiej na 2,4g + 5g z mocnym zasięgiem oraz Wifi 6. Koniecznie musi być dostęp do strony rutera i dowolnego skonfigurowania. Musi mieć możliwość konfiguracji portów przekierowywania TCP/UDPD i musi działać. Zależy mi żeby nie przepłacić ale musi wykorzystać w pełni ten internet po wifi i mieć b. dobry zasięg.

Edited by konrad573
  • Administrator
house
18 minut temu, konrad573 napisał:

Koniecznie musi być dostęp do strony rutera i dowolnego skonfigurowania.

a wyobrażasz to sobie jakoś inaczej ? 😉 

18 minut temu, konrad573 napisał:

Musi mieć możliwość konfiguracji portów przekierowywania TCP/UDPD

to podstawowa funkcjonalność, którą posiadają najtańsze tp-linki 😉 

19 minut temu, konrad573 napisał:

z mocnym zasięgiem (...) i mieć b. dobry zasięg.

wspomniałeś o tym dwukrotnie, ale powiedz czym tam będziesz się podłączał... 

20 minut temu, konrad573 napisał:

oraz Wifi 6

w celu ?

konrad573
Posted (edited)
1 godzinę temu, house napisał:

a wyobrażasz to sobie jakoś inaczej ? 😉 

to podstawowa funkcjonalność, którą posiadają najtańsze tp-linki 😉 

wspomniałeś o tym dwukrotnie, ale powiedz czym tam będziesz się podłączał... 

w celu ?

Dzięki :). Ja będę podłączał się przez kabel ethernet a inni przez wifi. Na Wifi potrzebuję dobrego zasięgu bo troszkę daleko jest ten laptop w innym pokoju. Będzie grane w gry sieciowe u mnie przy stacjonarce przez ethernet i przez wifi inny laptop. Niski ping(Wiem że to od dostawcy też zależy.) w miarę by się przydał, Będą grane wymagające gry sieciowe i na wifi i inne urządzenie po klablu. Komputery są nowoczesne. Porty potrzebne do starszych gier sieciowych jak Twierdza krzyżowieć np. czy inne sprawy co wymagąją konfiguracji. Kiedyś miałem starego TL-WR340G i mimo konfiguracji portów nadal był zablokowane i nie szło.

Edited by konrad573
  • Administrator
house
1 godzinę temu, konrad573 napisał:

Kiedyś miałem starego TL-WR340G i mimo konfiguracji portów nadal był zablokowane i nie szło

przekierowany (otwarty) port wymaga jeszcze publicznego adresu IP od ISP. W innym przypadku nie zadziała i będziesz "siedział" za podwójnym NAT'em. 

1 godzinę temu, konrad573 napisał:

Na Wifi potrzebuję dobrego zasięgu bo troszkę daleko jest ten laptop w innym pokoju

jak daleko i za czym ?

konrad573
Posted (edited)

Obecnie jest ruter t-mobile b529-23a i 5ghz zanika w tamtym pokoju. nwm Może przesadziłem że tak bardzo daleko ale chodzi że przy obecnych ruterach już zanika. Nwm z 300- 500m. Od dostawcy dostane publiczne ip ale u nich jest ruter na sieci i nwm jak to załatwić. Ja ten ruter widziałęm kiedyś na mapie sieciowej u nich a obecnie żadnego nie mam w domu ,ale może być u nich. Jeszcze nie wziąłem(Tylko mam ten tp link i t-mobile). Myślałem żeby wziąc modem Arris tylko na jedno urządzenie przez kabel i po prostu własny ruter i dopłacić do publicznego adresu ip i chyba ok będzie. Problem jest że obecnie jestem w t-mobile i jest ok porty może nie działają ,publiczne ip jest ,ale działa UPNP a jak robię serwer czy coś innego ustawiam to nie działa tylko przez UPNP włączonym. Nie mam żadnego wyboru u mnie jest tylko możliwe LTE i Multimedia nie ma nic innego. Ja nie będę się podłączał na WIFI ,tylko przez ethernet ,ale moja rodzina tak i laptop przez WIFI w innym pokoju gejmingowy jest i grane tam będą gry sieciowe i musi też wyciągnąć tą prędkość. Internet będę miał tylko jeden. Ruter nie musi być na kartę sim to się chyba nie przyda.Wstaw inne media

Edited by konrad573
  • Wow 1
  • Administrator
house
11 minut temu, konrad573 napisał:

obecnie jest ruter t-mobile b529-23a i 5ghz zanika w tamtym pokoju

w sumie nie dziwię się, to "pudełeczko" ma wbudowane anteny WiFi. Nie lepiej dokupić switch kilkuportowy (nawet najtańszy) i postawić zamiast routera z 1-2 AP skoro to internet mobilny?

13 minut temu, konrad573 napisał:

Nwm z 300- 500m

300-500 metrów ? pomiędzy klientem a routerem ?

konrad573
Posted (edited)

Zmieniam na Multimedie. W t-mobile nie zostaję bo pakiet mi nie będzie starczył(Spokojnie zużywane więcej jak 500 G danych.). Kończy się umowa i przenoszę się do multimedii. Proszę jak może mi ktoś odpowiedzieć bo Wezme np. publiczne ip w multimedii ale u nich będzie jakiś ruter, będzie widoczny w mapie sieciowej że u nich jest jakieś urządzenie. ( Nie umnie w domu, tylko arris sam modem bez wifi.)To będzie działać te przekierowywanie ??

Kurczę pomyliłem się na pewno to nie będzie 300 m. nwm ile. Ale sygnał zanika. A zmienię internet na multimedie.

Edited by konrad573
  • Administrator
house
10 godzin temu, konrad573 napisał:

Proszę jak może mi ktoś odpowiedzieć bo Wezme np. publiczne ip w multimedii ale u nich będzie jakiś ruter, będzie widoczny w mapie sieciowej że u nich jest jakieś urządzenie. ( Nie umnie w domu, tylko arris sam modem bez wifi.)To będzie działać te przekierowywanie ??

??? rozwiń myśl...

konrad573
Posted (edited)

Zamówiłem Internet. Będzie u nich modem z wifi. Powiedzieli że jak będę miał własny ruter to będzie dostęp do strony konfiguracyjnej. Jaki ruter polecasz ? A adres publiczny ip to muszę u nich osobno zamówić po montażu powiedzieli. W środę będą robić to potrzebuję własny ruter na środę.

Będzie ich modem z wifi i będę podłączał własny ruter(Powiedzieli że mogę mieć.) Co kupię to będzie wszystko działać z publicznym adresem IP ?

Już wiem odległość laptopa po wifi od rutera będzie 10m i 3 b. grube ściany.

Proszę o pomoc. Chce dzisiaj zamówić.

https://www.komputronik.pl/product/677963/netgear-nighthawk-rax20-100pes.html Co sądzisz o tym ? Lub https://www.komputronik.pl/product/666908/asus-rt-ax58u.html 

Chciałbym żeby był dobry do gier sieciowych nawet po wifi i wykorzystał tą prędkość 600 mb/s(najlepiej 2.4gz 600 bo chyba lepszy zasięg będzie i do tego 5ghz.)

Edited by konrad573
  • Administrator
house

Synology RT2600ac i Asus RT-AC86U. Unikaj wszelkiej maści TP-Link'ów i Netgear'ów a wspomniany RT-AX58U jest nieco słabszy od RT-AC86U. WiFi 6 (ax) to pieśń przyszłości, która nie przyniesie Ci na razie wymiernych korzyści bez odpowiedniej karty sieciowej. 

• Administrator
house

Dokładnie o ten 

• THX! 1
konrad573
Posted (edited)

Byli u mnie sprawdzić instalacje. Powiedzieli że musi być ich sprzęt i koniec. Dadzą modem kablowy Arris z wifi. Nwm czy będę mógł mieć własny ruter :/. A publiczny adres ip mam zamówić telefonicznie po montażu.

Edited by konrad573
  • Administrator
house
22 minuty temu, konrad573 napisał:

Nwm czy będę mógł mieć własny ruter 😕

jeżeli WiFi to nie będziesz mógł - ich Arris musiałby dzialać w trybie bridge - dopytaj o to. Jeśli nie ma takiej możliwości - zwróć Asusa i kup switch + AP.

konrad573
Posted (edited)

Tylko że ruter jeszcze nie przyszedł i nwm czy zdąży przyjść :/. Piszę na stronie proline że zrealizowane kurier otrzymał paczkę. A na śledzeniu(GLS) że nadawca nadal ma paczkę :/.

Wiadomo może jak dadzą ten modem arris z wifi ale nie będzie te wifi konfigurowane i włączane oraz podłącze swój ruter to będzie działać ?

Edited by konrad573
  • Administrator
house
18 godzin temu, konrad573 napisał:

z wifi ale nie będzie te wifi konfigurowane i włączane

to właśnie nazywa się tryb pracy "bridge". 

19 godzin temu, house napisał:

dopytaj o to

😉

18 godzin temu, konrad573 napisał:

oraz podłącze swój ruter to będzie działać

internet jako taki będzie działać, ale za podwójnym NAT'em więc z otwierania portów nici - chyba, że przesuniesz go do DMZ na tym ich arris'ie

konrad573

Ok już dostałem swój ruter. Rozumiem że jeżeli będzie bez wifi to przekierowywanie będzie działać jeżeli będzie publiczne ip. A jeżeli ma wifi to muszę zrobić tryb mostka Bridge i będzie ok ?.

• Administrator
house

@konrad573 dokładnie tak. Z tym, że nie wiem czy w ogóle to urządzenie "umie" w tym trybie pracować i czy ISP celowo nie ogranicza tego trybu. Ostatnio zrobiła się jakaś moda na blokowanie stawiania urządzeń klientów bezpośrednio w internecie (w myśl zasady, że to user jest "gupi").

konrad573
Posted (edited)

Był technik z multimedi. Mówił że muszę zamówić osobno publiczne ip i ich prosić o przekierowywanie portu i wtedy będzie działać. Dostałem modem Technicolor MODEL EPC3949AD. Powiedział że w tym modemie się nic nie konfiguruję i nie ustawia tylko on działa jako zwykły modem mimo że obsługuję WIFI. I powiedział że tryb mostka to mam ustawić sobie w ruterze.

Działa mi internet z routerem i ten modem od nich Technicolor MODEL EPC3949AD.

Edited by konrad573
  • Administrator
house
58 minut temu, konrad573 napisał:

Działa mi internet z routerem i ten modem od nich Technicolor MODEL EPC394AD.

internet tak czy siak by działał... sprawdź z jaki masz IP na interfejsie WAN swojego routera (publiczny czy prywatny).

konrad573
Posted (edited)

Nwm jak. Na dziale DDSN piszę że prywatny ale tak samo pisało jak był internet t-mobile.

tutaj skrin.

W For Honor pokazuję że Nat na czerwono że zamknięty a w :censored: też nie szło połączyć że zamknięty a po jakimś czasie jest port półotwarty. Więc nwm co zrobić.

Edited by konrad573
Zdjęcie zawierało adres ip.
  • Administrator
house

w takim razie skontaktuj się z ISP i zapytaj co musisz zrobic aby mieć publiczny adres na interfejsie WAN swojego routera.

konrad573
Posted (edited)

Próbowałem się dostać na stronę konfiguracji tego modemu i wiem że jest ale nie wiem jaki dokładnie prawidłowy adres. A jak wszedłem to hasła nie znałem, admin admin nie wchodzi i samo admin jako hasło też a resetowałem ten modem żeby przywrócić domyślne bo gościu zmienił hasło i chwile internetu tylko nie było. To nadal nic. Jutro jadę do multimedii napisać podanie o publiczne ip. Mam coś powiedzieć, spytać? Domagać się wymiany modemu ? Czy wystarczy jak ten technik mówił że po prostu będę miał publika i ok bo jego niby nie trzeba konfigurować.

na tym modemie technicolor piszę : gateway with embedded oraz digital voice adapter. Co to znaczy? O co chodzi ?

Edited by konrad573
konrad573
Posted (edited)

Byłem. Zamówiłęm publiczne ip, jutro ma być. Zapomniałem spytać czy jest możliwa wymiana modemu i co mam zrobić żeby był publiczne ip na ruterze. Może będzie od razu kto wie. Jutro do mnie technicy zadzwonią między 17-18.

Laptop w innym pokoju wyciąga tylko 300 mb/s na sieci 5g a na 2.4 g 100 coś.

Edited by konrad573
  • Administrator
house
4 godziny temu, konrad573 napisał:

Laptop w innym pokoju wyciąga tylko 300 mb/s na sieci 5g a na 2.4 g 100 coś.

to znaczy, że ... (???)

4 godziny temu, konrad573 napisał:

Może będzie od razu kto wie

😉 

konrad573
Posted (edited)

nie powinno na Wifi też tyle ?Na komputerze stacjonarnym test : https://www.speedtest.net/result/9401897876.A na laptopie prawie 300 mb/s , który jest dalej w innym pokoju. Nie była sieć obciążona testy w innym czasie. Tam jest karta sieciowa Intel® Dual Band Wireless-AC 8260.

Edited by konrad573
  • Administrator
house

600 mbits via WiFi w 5Ghz może jeszcze by poszło, ale na pewno nie przez ścianę. Spróbuj ustawić sztywno 80 MHz szerokość kanału i popstrykaj ustawieniami kanałów (wyłącz tryb auto). Dla pasma 2.4 GHz ustaw 40 MHz i reszta analogicznie jak dla 5 GHz. Intel 8260 to nie jest zła karta, ale nie jest też najszybsza. 

konrad573

zrobiłem test koło rutera w pokoju i wyszło 420 mb/s tylko na wifi 5g.

• Administrator
house

Pokaż screeny jak ustawiłeś każde pasmo, pamiętaj aby ukryć hasło do WiFi. 

11 minut temu, konrad573 napisał:

wyszło 420 mb/s tylko na wifi 5g.

Czyli jest progres... 😉

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Similar Content

• luky
      By luky
      Cześć,
      Jest parę podobnych tematów na forum, ale nie rozwiewają moich problemów i wątpliwości.

Planuję wykupić usługę Internetu na światłowodzie w Orange 1Gb lub Multimedii 1,2Gb, czy któregoś dostawcę odradzacie ?
      Czy do routerów w/w firm (a przede wszystkim Multimedii) można podpiąć inny sprzęt z agregacją łączy, aby wykorzystać pełną moc łącza (np. do  dwóch portów LAN routera multimedii podłączamy inny router i ustawiamy na nim link aggregation)? Sprzęt operatora jest mało wydajny, po blokowany (chyba wszędzie zablokowany tryb bridge mode) oraz z bardzo kiepskim WiFI w moim przypadku, doświadczenie z Funboxem 2.0.

W przypadku Orange wiem, że jest możliwość zastosowania ONT – terminalu światłowodowego i podpięcie bezpośrednio swojego sprzętu, ale w przyszłości jak by się zwiększyła prędkość łącza, to wtedy pozostaje mi tylko opcja router od dostawcy + mój sprzęt (aby go nie wymieniać co 2 lata) połączony przez link aggregation. Zależy mi na przyszłościowym rozwiązaniu. Wiem, że w elektronice są stale jakieś nowinki, ale bez przesady 🙂, nie wymieniam sprzętu co miesiąc 😄.

Potrzebuję rozsiać sygnał wifi (12 urządzeń) prawie po "całym" domu (3 piętra) + LAN 4 pokoje + przyszłościowo NAS Synology (agregacja).
      Router od dostawcy jest w rogu budynku na środkowym piętrze.
      Skrętka jest prawie w każdym pokoju, więc problemu z kablami nie ma.
      Dodatkowo przydała by się obsługa sprzętowa AES-NI do VPNa, nie wszystkie urządzenia by z tego korzystały i okazjonalnie.

Proszę o informacje co zmienić, co wybrać czy pójść w innym kierunku. 
      I wersja:
      router Orange/Multimedia -> Asus RT-AX88U (połączony przez link aggregation z routerem dostawcy), znajduje się na pierwszym piętrze + 2szt Asus ZenWiFi model AC lub AX (połączone przez LAN do RT-AX88U) ustawione na parterze i drugim piętrze
      Czy przy takiej konfiguracji, RT-AX88U nie będzie za podwójnym NATem ?
      Chciałbym zainstalować soft Merlina, aby ustawić routing oparty na zasadach dla VPN, ale problemem jest wtedy Mesh z tego co doczytałem ?

II wersja:
      router Orange/Multimedia -> Synology RT2600ac (link aggregation) + jakiś switch + 2szt Synology MR2200ac
      Tutaj nie pasuje mi brak AES-NI w RT2600ac i z chęcią poczekałbym na jakąś nowość, ale od dłuższego czasu brak info, a trochę czas naciska, bo używać sprzętu od operatora przez parę miesięcy to trochę lipa przy mojej konfiguracji 🙂 .
      Wyczytałem by postawić pfSense (najbardziej wydajna opcja) tylko do VPN dla kilku urządzeń (tylko ta konfiguracja i w którym miejscu to podłączyć przed czy za RT2600ac ?).

III wersja (nie bardzo orientuję się co jest potrzebne w Ubiquiti, ale podoba mi się zasilanie PoE - mniej kabli):
      router Orange/Multimedia -> UniFi Switch 16 PoE Gen2 (link aggregation) + 3szt UniFi nanoHD lub FlexHD
      + postawienie pfSense do VPN

Inne opcje, czekam na propozycje.
      Dzięki za pomoc.
    • Guest house
      By Guest house
      Firmware od CIA infekowało rutery Wi-Fi przez całe lata. Zarażone były rutery od 10 producentów, w tym Linksys, DLink czy Belkin. Wszystkie mogły być zamienione w urządzenia, które pozwalały CIA na monitorowanie i manipulowanie ruchem. O wszystkim poinformowała kilka dni temu WikiLeaks przez wyciek kolejnych tajnych dokumentów. Implant od CIA został nazwany CherryBlossom. Może on być szczególnie niebezpieczny, gdy użytkownik korzysta z modeli DLinka oraz Linksys. Mogą być one zdalnie zainfekowane nawet wtedy, gdy zabezpieczone są silnym hasłem. Staje się to możliwe dzięki exploitowi, który wyciąga owe hasła. CherryBlossom według dokumentów ujawnionych przez WikiLeaks działa na 25 modelach ruterów, zaś modyfikacje tego kodu pozwoliłyby w teorii na uruchomienie go na ponad setce różnych modeli ruterów. CherryBlossom po zainstalowaniu zamienia ruter w serwer kontrolowany przez CIA (CherryTree).  Przezeń może uruchamiać różne misje - te sprowadzają się do ataków na użytkowników na bazie ich numeru IP, adresu e-mail, adresu MAC, pseudonimu na chacie czy numeru VoIP. Podczas misji owa "wisienka" może kopiować część bądź całość ruchu, adresy e-mail, nazwy użytkowników w chatach oraz numery VoIP. Według serwisu ArsTechnica CherryBlossom nie różni się zbytnio od innych ruterowych malware. Co jednak wyróżnia produkt CIA, to zestaw narzędzi do obsługi programu - interfejs użytkownika, wsparcie serwerowe i długa lista potencjalnych misji, które można wykonywać przy pomocy CherryBlossom/Tree. Co ciekawe, ujawniona dokumentacja zaczyna się w roku 2007, co oznacza, że CIA korzystało z tego malware od zamierzchłych  czasów.
      Lista routerów : https://goo.gl/FYjUyU
      Więcej informacji : https://niebezpiecznik.pl/post/cia-od-10-lat-hackowala-setki-routerow-i-wikileaks-ma-na-to-dowody/
    • pajur
      By pajur
      Witam. Dość niedawno wprowadziłam się do nowego domu i szukam routera z wyższej półki, który ogarnie taki metraż domu. Za wszystkie propozycje bardzo dziękuje.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.