Jump to content

Synology RT2600ac jak skonfigurowac VPN

Rate this topic

kros881

Recommended Posts

Witam wszystkich

Jestem nowy na tym forum wiec należy się przywitać.

Panowie mam ten router Synology RT2600ac od kilku dni , dostałem go w prezencie od dziewczyny , a już od jakiegoś czasu mam wykupioną usługę VPN u dostawcy NordVPN.

Moje pytanie czy na tym routerze da się tak ustawić żeby wszystko szło przez ten NordVPN ? żeby wszystkie urządzenia w domu po Wifi i Lan łączyły się w tym routerze przez ten właśnie  VPN.

Wiem ze na stronie NordVPN pokazane jest to na kilu routerach ale nie ma tego synology i nie wiem jak i czy w ogóle można to zrobić na tym routerze - a ja nie jestem dobry w tym temacie , jeśli można , to czy ktoś może mi to opisać krok po kroku , będę bardzo wdzięczny ?

Pozdrawiam

• Replies 17
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• kros881

10

• house

8

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeszcze raz bardzo dziękuje koledze @house za pomoc ? Na razie wszystko działa ? Pozdrawiam wszystkich

Posted Images

• Administrator
1 godzinę temu, kros881 napisał:

Moje pytanie czy na tym routerze da się tak ustawić żeby wszystko szło przez ten NordVPN ?

jak najbardziej, looknij tutaj https://www.synology.com/en-global/knowledgebase/SRM/help/SRM/RouterApp/internet_connection#t2a

Dziękuje bardzo za wskazówki kolego @house

Wszystko niby opisane ale ja jestem zielony w tych sprawach ,

wszedłem w te ustawienia :

centrum sieciowe > internet> Ustawienia vpn .

w tych ustawieniach vpn , mam kilka opcji :

1. PPTP

2. OpenVPN

3. OpenVPN ( poprzez importowanie pliku .ovpn )

4. L2TP/IPSec

Wybrałem opcje 3.OpenVPN ( poprzez importowanie pliku .ovpn )  gdzie jest tam:

1. Nazwa profilu  - wpisałem własną nazwe

2. nazwa użytkownika  - wpisałem login do nordvpn

3. hasło  - wpisalem haslo do nordvpn

4. importuj plik.ovpn :  -  gdzie zaimportowałem ze strony nordvpn jeden z plików OpenVPN UDP z daną lokalizacją . ale jest tez czasami  do pobrania plik config  z nazwą OpenVPN TCP - czy ten plik wybierać tez , czy tylko sam OpenVPN  UDP ?? - jest jakaś różnica miedzy tymi plikami  ?

5.  CA certificate: ale nie wiem co tam wgrać więc zostawiłem to puste pole.

W następnej zakładce mam dwa pola do zaznaczenia i nie wiem czy je zaznaczyć ?

1. Używaj domyślnej bramy w sieci zdalnej .   ( nie wiem co to znaczy z tą bramą )

2. Połącz ponownie po utracie połączenia VPN

Na wszelki wypadek zaznaczyłem te dwie opcje 1 i 2 ale nie wiem czy maja być zaznaczone , ale połączyłem się i teraz mam inne IP takie jak wybrałem  w pliku danego kraju w OpenVPN UDP .

Czy tak może zostać i jest to poprawnie -bezpiecznie , czy powinienem coś zmienić w tych ustawieniach ??

Pozdrawiam

vpn 1.jpg

vpn 2.jpg

vpn 3.jpg

• Administrator
13 godzin temu, kros881 napisał:

ale jest tez czasami  do pobrania plik config  z nazwą OpenVPN TCP - czy ten plik wybierać tez

nie ma potrzeby...

jest jakaś różnica miedzy tymi plikami  ?

https://pl.if-koubou.com/articles/how-to/whats-the-difference-between-tcp-and-udp.html

W następnej zakładce mam dwa pola do zaznaczenia i nie wiem czy je zaznaczyć ?

zaznaczyć

Czy tak może zostać i jest to poprawnie -bezpiecznie , czy powinienem coś zmienić w tych ustawieniach ??

jest ok...

• 3 weeks later...

Panowie wracam znowu z pomocą robiłem test  DNS Leak test i nie wyszedł dobrze podało mi 2 IP jedno z nordvpn i drugie od mojego dostawcy.

Napisałem do nordvpn kazali mi zrobić zrzuty ze strony ipleaknet. i to im wysłałem kazali mi jeszcze zrobic wpisac linijke:  log-append /var/log/NordVPN.log  - do pliku .ovpn i pokazali w którym miejscu.

Nastepnie kazali mi polaczyc sie z routerem za pomocą SSH sesion i wpisac komende /var/log/NordVPN.log   , i tera jak to zrobic??

Loguje sie do routera za pomaca puTTy wpisuje login i hasło z mojego routera , potem wpisuje ta komende i pokazuje:  -ash: /var/log/NordVPN.log: Permission denied

Rozumiem ze to jest zablokowane ? to jak mam im wysłac logi zeby mogli je  sprawdzic ?

Pozdrawiam

1i.jpg

Edited by kros881

Posiłkowałem się tym opisem wcześniej ale on nie pomaga

na rys 1. włączam w routerze SSH

rys 2. loguje się jako admin

rys 3. wpisuje hasło

rys 4 . wyskakuje jakiś opis

rys 5 wpisuje sudo -i , i nie znalazło tej komendy i na tym się kończy

chyba robię coś źle albo jeszcze trzeba coś uaktywnić

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

• Administrator

zaloguj się na konto root z hasłem swojego usera SRM.

• Administrator

zmień login którym się logujesz  (np admin itp) na "root" i to samo hasło

Niestety nie mogę zmienić nazwy.

rys 11. Okno nazwy admin  jest  nie aktywne

rys 22 .kiedy  chce dopisać nowego użytkownika jako root to mam informacje:

Nazwa użytkownika już istnieje albo jest zarezerwowana do użytku systemowego.Wprowadź inna nazwę .

11.jpg

22.jpg

• Administrator

tutaj :

2020-03-25_200905.png.e7e1ef58bf07216da95347e95be959d2.png

Ja sam widzisz na zdjęciu loguje się  jako root a dalej nie mam dostępu żeby wykonać ta komendę:

/var/log/NordVPN.log

------------

Aktualizacja 01.04.2020

Skontaktowałem się z synology niestety nie są w stanie pomóc , to jest odpowiedz od nich:

------------

Thank you for the reply.

I can confirm that you do indeed have root permission, this is likely another issue as you can receive this message for a number of reasons. 
I'm afraid we are not able to assist with command line commands due to the risk of damage and the advanced nature of the functions. 

If you are having issues with this I would suggest to try asking for assistance on the user forums for example - https://community.synology.com/enu

------------

Wiec zostaje mi tylko korzystanie bezpośrednio z programu na komputer od NordVPN gdzie wszystko działa prawidłowo i nie ma wycieku danych DNS Leak Test

Edited by kros881