Jump to content

Ta sama sieć wifi Huawei B315 i Ubiquiti UniFi AP, AC Mesh

Rate this topic

OO OO

Recommended Posts

Witajcie,

wielka prośba o pomoc wyjaśniająca jasnym językiem jak nie dla fachowca od sieci czy i jak mogę skonfigurować sieć WiFi opartą na routerze Huawei B315 i Ubiquiti UniFi AP, AC Mesh.

Sieć z LTE na tą chwilę rozgłaszana jest po WiFi przez Huawei B315. Chciałbym tak ją rozszerzyć poprzez Ubiquiti aby sygnał z niego pojawił się pod tą samą nazwą jaką mam z B315, aby urządzenia mogły się automatycznie logować do obu routerów.  Połączenie pomiędzy B315 a Ubiquiti po kablu.

Wielkie dzięki za pomoc!

• Administrator

UAP nie potrafi działać jako extender i nie wspiera migrowania klientów pomiędzy jednym a drugim AP o ile pierwszy nie jest AP Ubiquiti. Albo 1 SSID i totolotek gdzie klient się podłączy, albo 2 takie same AP (1 SSID) i automatyczna migracja z jednego na drugi.

Czyli jeżeli dobrze zrozumiałem, jedynie dokładając następny Ubiquiti UniFi AP, AC Mesh to migracja automatyczna mogłaby sie odbywać ale tylko pomiędzy tymi dwoma Ubiquiti? UAP to w moim przypadku ten router LTE?

• Administrator
7 minut temu, robrog napisał:

Czyli jeżeli dobrze zrozumiałem, jedynie dokładając następny Ubiquiti UniFi AP

tak, nawet najprostszy UAP-AC-LITE

8 minut temu, robrog napisał:

migracja automatyczna mogłaby sie odbywać ale tylko pomiędzy tymi dwoma Ubiquiti?

tak

8 minut temu, robrog napisał:

UAP to w moim przypadku ten router LTE?

nie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• mollu
      By mollu
      Właśnie na dniach mam go otrzymać. 
      Moja sieć składa się obecnie z nanoHD + laptopy na Intel AX200 i jeden na AX210
      Sieć 5ghz ustawiona na kanał 36 i 160HT
      Nowy ap będzie umieszczony w małym pomieszczeniu i tylko w nim mają się łączyć sprzęty. Zależy mi na wydajności (szybkości) i niskich opóźnieniach.
      nanoHD będę chyba musiał zmienić na 80HT i jakie mu kanały ustawić - bo nadal chyba kanał 36 będzie zarezerwowany dla 160HT? 
    • Guest house
      By Guest house
      Witam, 
      chciałem zapytać czy jak macie w domu, biurach router i sieć to czy zmieniacie czy dodajecie Serwer WINS ? czy to wogóle jest potrzebne i wymagane ? 
      "Brak dostępu/uprawnień do używania zasobu sieciowego" dodatkowo mam taki komunikat na jednym kompie w sieci. wszystko niby ok i nie mogę wejść w pliki w sieci etc. Próbowałem wszystkiego z google i nici jak na razie. 

pozdrawiam 
    • house
      By house
      Lepiej późno niż wcale - zmiany w UniFi Network Controller 6.1.51 (na razie beta release) - WPA3 zawita do AP Ubiquti z FW 5.43 i wyższym.
      Lista obsługiwanych modeli :
      UAP-AC-Pro, UAP-AC-Lite, UAP-AC-LR, UAP-AC-EDU, UAP-AC-M, UAP-AC-M-Pro, UAP-AC-IW, UAP-AC-IW-Pro, UAP-AC-HD, UAP-AC-SHD, UAP-XG, UWB-XG, UAP-nanoHD, UAP-HD-IW, UAP-FlexHD, UAP-BeaconHD, U6-Lite, U6-LR  
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.