Jump to content

RT-AC87U rozłączanie z ONT

KarolA

Recommended Posts

Witajcie.
Od niedawna jestem posiadaczem neta na światełku z Orange,
Mam ONT i podpięty do tego mój router RT-AC87U. Od 10-ciu dni mam ten net i w tym czasie dwukrotnie Router stracił komunikację z ONT. Objawia się to oczywiście utratą neta oraz zmienionym kolorem kontrolki informującej o pracy portu wan ( kolor czerwony za miast niebieskiego ). Po lokalnym IP można się zalogować do routera. Mam zainstalowane oprogramowanie Asus-Merlin wersja 384_13_2. 
Próbowałem zrobić update na 384_13_4 ale coś nie poszło. Nie wiem co jest powodem. 
Zależy mi na stabilnej pracy Routera ponieważ mam ustawiony serwer VPN na tym sprzęcie i podpięty dysk.
Wszystko fajnie działa dopuki się nie zwiesi.
Podpowiedzcie proszę gdzie mam szukać stabilności.

• Replies 6
  • Created
  • Last Reply
  • Administrator

a to nie jest cecha tego łącza a nie usterka routera? Router gubi adres na WAN? 

15 minut temu, house napisał:

a to nie jest cecha tego łącza a nie usterka routera? Router gubi adres na WAN? 

Nie wiem czy usterka łącza. Router mam od kilku lat i nic się z nim nie działo. Wiec raczej usterkę routera wykluczam.
Tak gubi adres na WAN. Restart przywraca. Teraz działa zobaczymy jak długo.

• Administrator
4 godziny temu, Karol Adamski napisał:

Próbowałem zrobić update na 384_13_4 ale coś nie poszło. Nie wiem co jest powodem. 

spróbuj wgrać ten plik

You do not have the required permissions to view links attached to this post.

i obserwuj. Jak nie pomoże to wróc do OFW i od nowa. Jeśli to nie router, zapytaj w orange jaki jest ustawiony lease time dla WAN. Tam chyba jeszcze tagowało się vlan?

Tak jak pisalem wyzej, z jakiegos powodu nie wgral mi sie ten firmware. Może powinienem to zrobic po kablu a nie po wi-fi i na odlaczonym dysku. 

Zawsze wgrywalem po wi-fi i nigdy nie mialem z tym problemu. Obecny FW wgralem kilka dni przed instalacja neta. Ten wspomniany wyzej pojawil sie kilka dni po instalacji. Jak będę miał możliwość to postaram się wgrać tym razem po kablu. 

• Administrator
6 minut temu, Karol Adamski napisał:

Może powinienem to zrobic po kablu

?

a nie po wi-fi

?

i na odlaczonym dysku

nie ma znaczenia

• 3 weeks later...

W opisie firmware merlina jest info mówiące, że jeśli masz problemy z updatem należy zrobić update z odłączonym dyskiem.
Tak też zrobiłem i na kablu. Poszło bez najmniejszego problemu zobaczymy jak będzie teraz.
Ostatnio działał bez zwiechy ponad tydzień - ale jak długo by działał nie wiem - przerwałem tą dobrą passę up'em.
Dam znać czy pomogło.

Poza tym jestem b. zadowolony. Mój vpn działa odpowiednio i transfer jest dość szybki. dostęp do mojego dysku po necie jest ok. no i dostęp do GUI Asusa jest spoko mimo zmiennego adresu IP.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.