Jump to content

2X RT-AC68U aimesh słaba prędkość wifi

Rate this topic

Fate

Recommended Posts

Witam po krotće opisze po kolei by jak najwiecej wyjasnic pierwszy raz robilem siec aimesh na poczatek zrobilem

wgrany soft asusa ze strony najnowszy jak i ustawienia fabryczne wgrane na asusie ktory pracuje jako router skonfigurowana siec wszystko domyslne jedynie w zakladce profesional wylaczane Airtime Fairness oraz Universal Beamforming

2,4 ustawiona na 20mhz i 13 kanal 

5 ustawiona na 20/40/80 kanal 48

reszta opcji domyslne

w drugim routerze tak samo ustawienia domyslne a po uruchomieniu konfiguratora ustawiony jako mesh dodatkowo w 1 routerze w zakladce aimesh wyszukal i dodal do sieci router jak mowilem robilem to pierwszy raz ale chyba nic nie skopalem

routery sa ustawione jeden u mnie w pokoju w odleglosci 1 metra od komputera a drugi gdzies w lini prostej 5 metrow dalej w drugim pokoju w ustawieniach pokazuje 2 kreski zasiegu w zakladce mesh routery dzialaja po wifi bez kabla

i teraz przechodzac do mojego pytania to po wifi mam w moim odczuciu jakies slabe te predkosci mianowicie internet swiatlowodowy 500mb a np na telefonie siec 5g telefon na biurku predkosci mam 120/140 mb download a u siebie w komputerze maksymalnie mialem 220mb teraz okolo 200bm w porywach jak mowilem metr od routera ,w drugim pokoju sprawa wyglada tak tv sony podlaczony do 5g w przegladarce pokazalo 60mb  stoi gdzies metr od drugiego routera a na laptopie w tym samym pokoju 150/170mb

pokaze moze na koniec w routerze co mi przy sieci 5g pokazuje 

idx MAC          Associated Authorized   RSSI  PHY PSM SGI STBC Tx rate  Rx rate  Connect Time
D8:8Fxxxxxxxxxxx Yes        Yes         -45dBm ac  Yes Yes No   6M       866.7M   00:14:49
D0:xxxxxxxxxxxxx Yes        Yes         -40dBm ac  No  Yes Yes  866.7M   866.7M   04:22:33
B0:xxxxxxxxxxxxx Yes        Yes         -66dBm ac  No  Yes Yes  585M     526.5M   05:47:33
10:xxxxxxxxxxxxx Yes        Yes         -58dBm ac  Yes Yes Yes  6M       24M      06:07:43

1 to telefon na biurku 

2 moj komputer

3 i 4 laptop i tv

nie wiem nie znam sie wiem ze to wifi nie kabel lecz spodziewalem sie wiekszych predkosci 

Nie bardzo rozumiem powyzsze pytanie ? jako ze mam jeden identyfikator sieci czy nie tak dziala siec mesh ze jest jedna siec ?

co do podlinkowanego to mam routery na tej samej wysokosci u mnie na parapecie w drugim pokoju na komodzie a zasieg sieci co na powyzszym obrazku u mnie jest 3 kreski czyli chyba dobry 

• Administrator
4 godziny temu, Fate napisał:

jako ze mam jeden identyfikator sieci czy nie tak dziala siec mesh ze jest jedna siec ?

tak, ale fizyczne punkty dostępowe są 2 - pytanie czy problem występuje blisko routera czy gdzieś za ścianą. pamiętaj, że link pomiędzy urządzeniami również jest przez WiFi, więc może tutaj coś kuleje. 

ok a czy u mnie w pokoju gdzie stoi glowny router nie powinienem miec jednak prawie maksymalnych transferow a nie taka polowe jak by ? , gdzies na koncu domu to bym zrozumial ale praktycznie komp przy routerze telefonem sprawdzone tak samo wyszlo , ne wiem moze tragizuje nie ma co narzekac masa ludu nie ma nawet takiego internetu wiec nie ma co plakac a cieszyc sie z tego co jest chociaz 

tak na szybko telefonem sprawdzone siec 5g

u mnie na koncu pokoju 200mb

2 metry dalej od powyzszego testu w drugim pokoju gdzie stoi drugi router juz tylko 100mb

3 pokoj 100mb

no nic myslalem ze bedzie wiecej ale grunt ze sie kabla pozbylem 

Edited by Fate
  • Like it 1
  • Administrator

Może to jest max tego telefonu ? Mój jakbym go nie testował maksymalnie wyciągnie 320 Mbits, gdzie laptop w tym samym miejscu wyciąga ponad 500 Mbits.

to bylo sprawdzane samsung s9 ,jeszcze sprawdzilem swoim iphon x u siebie w pokoju 90mb w drugim pokoju 24 mb strasznie skacze ta predkosc

no nic pewnie to jest max , kiedys mielismy po 1mb albo i mniej i sie zylo ?

jesli nic nie mozna zrobic to Dziekuje za zainteresowanie tematem 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• jacekb1
      By jacekb1
      Stworzyłem dwie sieci WiFi, zrobiłem vlan dla gości i logowanie przez captive portal i w zasadzie wszystko działa ale...
      Niech mi to ktos wyjasni bo nie rozumiem:

Podlaczonych 4 klientow, 2 user i 2 guest, czemu wszyscy sa guest ?
      Jeszcze inaczej jest w dashboard'ie, ilu bym klientow nie podlaczyl to zawsze sa pokazywani i tu i tu. Nie powinno byc Clients 4, Guests 2 ?

Chyba nie tak to powinno wyglądać ?
    • luky
      By luky
      Cześć,
      Jest parę podobnych tematów na forum, ale nie rozwiewają moich problemów i wątpliwości.

Planuję wykupić usługę Internetu na światłowodzie w Orange 1Gb lub Multimedii 1,2Gb, czy któregoś dostawcę odradzacie ?
      Czy do routerów w/w firm (a przede wszystkim Multimedii) można podpiąć inny sprzęt z agregacją łączy, aby wykorzystać pełną moc łącza (np. do  dwóch portów LAN routera multimedii podłączamy inny router i ustawiamy na nim link aggregation)? Sprzęt operatora jest mało wydajny, po blokowany (chyba wszędzie zablokowany tryb bridge mode) oraz z bardzo kiepskim WiFI w moim przypadku, doświadczenie z Funboxem 2.0.

W przypadku Orange wiem, że jest możliwość zastosowania ONT – terminalu światłowodowego i podpięcie bezpośrednio swojego sprzętu, ale w przyszłości jak by się zwiększyła prędkość łącza, to wtedy pozostaje mi tylko opcja router od dostawcy + mój sprzęt (aby go nie wymieniać co 2 lata) połączony przez link aggregation. Zależy mi na przyszłościowym rozwiązaniu. Wiem, że w elektronice są stale jakieś nowinki, ale bez przesady ?, nie wymieniam sprzętu co miesiąc ?.

Potrzebuję rozsiać sygnał wifi (12 urządzeń) prawie po "całym" domu (3 piętra) + LAN 4 pokoje + przyszłościowo NAS Synology (agregacja).
      Router od dostawcy jest w rogu budynku na środkowym piętrze.
      Skrętka jest prawie w każdym pokoju, więc problemu z kablami nie ma.
      Dodatkowo przydała by się obsługa sprzętowa AES-NI do VPNa, nie wszystkie urządzenia by z tego korzystały i okazjonalnie.

Proszę o informacje co zmienić, co wybrać czy pójść w innym kierunku. 
      I wersja:
      router Orange/Multimedia -> Asus RT-AX88U (połączony przez link aggregation z routerem dostawcy), znajduje się na pierwszym piętrze + 2szt Asus ZenWiFi model AC lub AX (połączone przez LAN do RT-AX88U) ustawione na parterze i drugim piętrze
      Czy przy takiej konfiguracji, RT-AX88U nie będzie za podwójnym NATem ?
      Chciałbym zainstalować soft Merlina, aby ustawić routing oparty na zasadach dla VPN, ale problemem jest wtedy Mesh z tego co doczytałem ?

II wersja:
      router Orange/Multimedia -> Synology RT2600ac (link aggregation) + jakiś switch + 2szt Synology MR2200ac
      Tutaj nie pasuje mi brak AES-NI w RT2600ac i z chęcią poczekałbym na jakąś nowość, ale od dłuższego czasu brak info, a trochę czas naciska, bo używać sprzętu od operatora przez parę miesięcy to trochę lipa przy mojej konfiguracji ? .
      Wyczytałem by postawić pfSense (najbardziej wydajna opcja) tylko do VPN dla kilku urządzeń (tylko ta konfiguracja i w którym miejscu to podłączyć przed czy za RT2600ac ?).

III wersja (nie bardzo orientuję się co jest potrzebne w Ubiquiti, ale podoba mi się zasilanie PoE - mniej kabli):
      router Orange/Multimedia -> UniFi Switch 16 PoE Gen2 (link aggregation) + 3szt UniFi nanoHD lub FlexHD
      + postawienie pfSense do VPN

Inne opcje, czekam na propozycje.
      Dzięki za pomoc.
    • wujaszekca
      By wujaszekca
      Szukam urządzenia ze stabilnie działającym DualBand . Cena do 500 zł. Fajnie, aby ogarną vpn oraz dlna. W niedalekiej przyszłości bezproblemowo miał możliwość podpięcia NAS. Obecnie działam na Ubee od UPC, niestety posiada tylko radio 2,4 ghz. Działa dość niestabilnie podczas pracy w ZOOM.
      Jak że jest (chyba) dużo pozytywnych dot. Asusa, wybrałem dwa modele AC 1200G oraz ax56u. Różnica w cenie 150 zł, pytanie czy warto dołożyć do wyższego modelu ? Chyba że coś innego?

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.