Jump to content

Lepszy zasięg niż AC56U

Rate this topic

Guest house
Go to solution Solved by house,

Recommended Posts

Guest Student

Dzień dobry. Chciałbym zmienić router na coś o mocniejszym zasięgu. Dlaczego? Sytuacja wyglada tak:

- mieszkanie 64 m2

- router Asus ac56u w salonie

- po linii prostej do pomieszczenia gdzie zrywa mi połączenie mam ścianę nośną, następnie pion kominowy a następnie drzwi od pokoju (razem z 8 metrów)

- drugie miejsce jest po lini prostej za ściana z betonu komórkowego 15cm grubości i szafą ( razem 6 metrów)

Łącze mam 600mbit o tyle wyciąga bez problemu w salonie. Z racji łącza n raczej odpada choć w ciągu roku będę chciał zmienić je na 300mbit. Może warto n450 rozważyć? 

Wg mnie brak anten zewnętrznych mocno wpływa na duże spadki zasięgu. Budżet mam 250zl ale trochę już poczytałem i chyba będę musiał dołożyć do AC58u. Pytanie czy to dobry wybór? Z funkcji routera najbardziej zależy mi na stabilności i przepustowości internetu - nie korzystam z USB itp. Sieć gościna może być ale nie musi. Chciałbym sensowny qos ale ten na AC56u ucina 2/3 transferu wiec nie wiem czy tak po prostu jest czy sobie nie radzi - nie jest to natomiast czynnik decydujący. 

Proszę o radę jak sensownie ugryźć temat. 

Dzieki!

Edited by Student
Aktualizacja tagów
  • Administrator
3 godziny temu, Student napisał:

Budżet mam 250zl ale trochę już poczytałem i chyba będę musiał dołożyć do AC58u. Pytanie czy to dobry wybór?

poczytaj ten temat

3 godziny temu, Student napisał:

Może warto n450 rozważyć? 

szedłbym raczej w ac1900 z zewnętrznymi antenami...

Guest Student

Czytałem ale opinie są różne. Wydajnościowo dał by raczej radę. Zasięgowo tez. Sprawdzałem mój ac56u i za ściana i szafa mam -70db a to już duuuzy spadek. 

A co do Ac1900 to większe kwoty i nie wiem czy nie lepiej wciagnąć mikrotika a potem dokładać APki. Oczywiście stopniowo bo na raz za duży wydatek. 

A może netgear r6350? Za 329 można w xkom wciągnąć? 

Guest Student

Poczytałem trochę forum i jeszcze do mnie zaczyna przemawiać Fritz 4040 - budżet przekracza, ale opinie ma świetne i w miarę tanio można do niego repeater kupić AC w przyszłości, który będzie działał w "meshu". Ktoś coś podpowie?

• Administrator

@Student - Fritz 4040 to sprzętowo to samo co ac58u, różnica to brak zewnętrznych anten i więcej pamięci RAM. Jeżeli można go połączyć mesh'em z jakimś AP to zdecydowanie wart uwagi.

• Administrator

Odrobinę szybszy 2 rdzeniowy MediaTek, mało RAM tak jak w przypadku Asusa, nieodkręcane anteny i biedne FW - tak w skrócie ;) 

Guest Student

Nie no umiem przeczytać spec sheeta. Nie wiem natomiast jak to się ma do moich potrzeb, czyli większego zasięgu, i obsłuzenia: dwóch komputerów, dwóch telefonów na wifi. Chciałbym mieć pewność, że pełny transfer zostanie wykorzystany i nie będzie problemu jak będzie na tv leciał netflix, żona będzie sobie klikała coś na necie a ja w drugim pokoju odpalę skype z klientem pobierając obraz ubuntu w tle. Czy ten AC58U ładnie sobie z tym poradzi i nie klęknie mi to gdzieś np. strony nie zaczną ładować się 10 sekund zamiast 2ch? Takiego pro-tipa potrzebuję :D Fritza się trochę boję, bo nie wiem jak z zasięgiem i mi na infolinii mówią, że 500Mbit to maks po wifi (a moje poczciwe AC56U 600 bez problem, ale 2 metry od routera). Jak żyć?

• Administrator
23 minuty temu, Student napisał:

Jak żyć?

najlepiej z jakimikolwiek antenami w routerze nie zapominając o odpowiedniej karcie sieciowej ;) Netgear może okazać się takim pro-tipem, ze będzie działał podobnie do ac56u... 

• Administrator
  • Solution
W dniu 3.11.2019 o 12:21, Student napisał:

Wg mnie brak anten zewnętrznych mocno wpływa na duże spadki zasięgu. Budżet mam 250zl ale trochę już poczytałem i chyba będę musiał dołożyć do AC58u. Pytanie czy to dobry wybór?

Dzieki!

Mam tego jegomościa w 55 metrach. Najdalszy zakątek to 10 metrów i tam mam stacjonarke.

30MB/s wyciągam na 5GHz z 10 metrów w sieci wewnętrznej na Intelach AC 7265 M2 (płyta Asrock J4205)

Z drugiego pokoju 3 metry od ruterka idzie mi transfer na Synology 50MB/s z laptopa Lenovo z tą samą kartą - jestem zadowolony

Mam Vectre 150Mb/s i wszędzie tyle wyciągam na WIFI

Stabilnie mi działa i nie narzekam 

Edited by Guest
  • Administrator
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś odpowiedź". 

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Similar Content

• Lukas418
      By Lukas418
      Część, 

Poszukuje routera pod gry z funkcją kontroli rodzicielskiej, komputer i konsola podpięte będą pod kabel, do tego 12 urządzeń iot, kilka tv. Sieć 500mb. Priorytet to gry po kablu, wifi drugorzędną sprawa

Fajnie jakby posiadał dodatkowo:
      Geo-lokalizacje widziałem to w netgear: nighthawk xr300-100pes,
      Sterowanie z telefonu,
      Funkcje NAS ale nie jest koniecznie,
      I nie kosztowało więcej niż 1100 zł. 

Znacie coś takiego

Myślałem nad asus rt-ax86u

• lukaszp89
      By lukaszp89
      Witam wszystkich,

Proszę o doradztwo jaki router kupić do biura, powierzchnia ok 70 m2
      specyfikacja biura:
      - 10-16 podłączonych laptopów (jeśli wszyscy są to jest to 16, średnia 10 urządzeń)
      - biuro jest w kształcie litery L i mały fragment biura jest schowany za grubą ścianą - tutaj są 4 stanowiska
      - 1 drukarka podłączona kablem
      - z tego routera idzie kabel do innego pokoju(piętro wyżej), który łączy się z AP

Wszystkie laptopy/komputery są podłączone przez WIFI . Praca typowo biurowa, przesyłamy/pobieramy różne dokumenty . Uploadujemy zdjęcia na stronę www itp

To co na chwile obecną znalazłem:
      TP Link Archer AX50
      Synology RT2600ac

Budżet ok 1000 pln

• Guest astalads
      By Guest astalads
      Cześć,

Szukam routera w okolicach 1 tys zł. 70m^2 w bloku z wielkiej płyty. Najważniejsze dla mnie funkcje:
      - przekierowanie portów
      - przypisanie konkretnym urządzeniom stały IP
      - DMZ
      - stabilność i zasięg wifi
      - Qos
      - serwer VPN - abym np miał z np. telefonu  będąc poza mieszkaniem móc podłączyć się do sieci domowej
      - wbudowane funkcje zabezpieczające sieć domową - jakieś warto konkretnie? możliwie niezbyt skomplikowane w konfiguracji
      Czego nie potrzebuję: chyba kontroli rodzicielskiej (brak dzieci i takich planów).

Aktualnie mam internet z UPC 500Mb/s download i ok 30Mb/s upload. Ten ich router/modem można w tryb bridge ustawić (sprawdziłem). Umowa świeża na dwa lata więc nie planuję w najbliższym czasie zmiany.
      Zależy mi na możliwie najlepszym zasięgu WiFi oraz osiąganych prędkościach. Planowane urządzenia po WiFi: 3x laptopy (z tego jeden jeszcze 2.4GHz tylko a dwa 5GHz) , 2x telefony to najważniejsze. Reszta to pierdołki jak odkurzacz, pralka, lodówka, piekarnik (tak teraz wszędzie dają wifi), klimatyzator, lampka, drukarka.  Po kablu: 1 TV (netflix itd), 1 amplituner, 1 laptop, 1 dysk Nas, pewnie coś dojdzie. W przyszłym roku  może konsola.
      W mieszkaniu mam 8 gniazdek ethernetowych w ścianach wyprowadzonych (kat 6), więc docelowo niezbędny będzie switch. Na ten moment nie mam tylu urządzeń (kładzione na zapas). Natomiast zastanawiam się jak to mądrze ugryźć. Czy w tej cenie router + switch czy na switch (do szafy 10" lub niezbyt duży aby dać na półce w tej szafie) osobną gotówkę odłożyć.
      Tak czy inaczej proszę o doradzenie z wyborem routera. Natomiast zastanawiam się czy po sieci WiFi można zrobić vlan? Myślałem aby laptopy służbowe (teraz tylko praca zdalna) wyodrębnić od sieci domowej. Ewentualnie wykorzystać do tego sieć gościnną?

Pozdrawiam
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.