Jump to content

Asus ac1200g+ czy ac66u A1

Rate this topic

Guest house

Recommended Posts

Guest sprite8164

Dzień dobry,

zastanawiam się nad kupnem używanego routera do zastosowań czysto domowych.

Zastanawiam się nad ac1200g+ oraz ac66u w wersji z dwoma usb w wersji 2.0 czyli z jednym procesorem. Cenowo identycznie chociaż ac1200g+ posiada 3 lata gwarancji.

Pozdrawiam

Edited by sprite8164
  • Administrator

trudny temat ;) rt1200g+ ma połowę mniej pamięci RAM ale szybszy CPU. Wziąłbym jednak AC66U ze względu na odkręcane anteny i BCM4360 w 3x3:3 MIMO

• Administrator

lepszym układem radiowym, który zapewni lepsze działanie Wi-Fi.

• Administrator

W takim razie szybszy CPU w rt-ac1200gp+ będzie lepszym wyborem. 

• Administrator

Kiedyś był to flagowy model (aktualizacja flagowca rt-n66u o radio w standardzie ac) a tańszy kierowany był jako podstawowe i przystępne cenowo rozwiązanie.

Guest sprite8164

Dzięki, tak na marginesie chciałbym o coś jeszcze. Znajomy parę lat temu mówił że routery marki alfa są jednymi z najlepszych lecz teraz gdy próbowałem ich szukać są dosyć niszowe na rynku. Miał rację? Czym się różnią od innych i dlaczego są teraz niedostępne ?

Edited by sprite8164
  • Administrator
Godzinę temu, sprite8164 napisał:

Znajomy parę lat temu mówił że routery marki alfa są jednymi z najlepszych

alfa.com.tw ??? Mój kolega ma sąsiada, którego brat kolegi też tak mówił :) zapomnij...

Godzinę temu, sprite8164 napisał:

dlaczego są teraz niedostępne ?

może były aż tak dobre ? :)

• Administrator
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś odpowiedź". 

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Similar Content

• Borg
      By Borg
      Witam - 5 lat temu jeszcze na starym forum znalazłem recenzję @house Ausua RT-AC87U a ponieważ wcześniej miałem starszego RT z tomato więc 87 wylądowała u mnie. Minęło 5 lat, ostatnio podniosłem światełko do 600/60 Mbps i zonk. Na 10 pomiarów - 7 mam w granicach 450/60 (po kablu) przy czym w trakcie pomiaru za pomocą np. www.speedtest.net tracę sesję www z panelem administracyjnym routera na kilka sekund i po takim "restarcie" kolejny pomiar mam już 600/60. Do tej pory miałem łącze 200/50 więc nie wiem czy to wcześniej już występowało, czy AC87 już się powoli kończy (pracuje w dosyć trudnych warunkach, co prawda stoi na podstawce chłodzącej od laptopa ale w pawlaczu i w lato zdarzały się temperatury 80-90 stopni). Obecnie ma wgranego Merlina 384.13_10, obsługuje około 20 urządzeń (home office, szkoła, streaming 2k, gry online, reguły dla 11 latka 😉  ) - miejsce zbrodni mieszkanie w cegle z dość zaśmieconym wifi.
      Miałem ochotę spróbować  Synology RT2600AC ale po przejrzeniu tematów i ewentualnym niedługim porzuceniem wsparcia dałem spokój, na polu bitwy zostały : ASUS RT-AX88U bo znam ten ekosystem i ma wifi 6 na pokładzie oraz swego czasu chwalony przez @house UBIQUITI UniFi DM - jedno co w nim przeszkadza mi to brak wifi 6 no i ostatnie posty house że coś im się tam zaczyna psuć szlifowanie softu dla DM - tylko pytanie na jakim poziomie jest to "psucie" czy to jest na poziomie Asusa i czy jeszcze gorzej. 
      Idea jest taka chcę na kolejne 5 lat mieć spokój z tym łączem i szybszym przy mocno obciążającymi użyszkodnikami domowymi 🙂.  Raczej nie planuję dokładać dodatkowych AP więc zasięg na mieszkanie powinien być na poziomie obecnego RT-AC87U którego i tak muszę przycinać bo zdarza mi się 50 metrów od domu w samochodzie łapać swoje wifi :).  Pytanie jak to z tymi wifi 6 - w sumie na razie nie widzę na rynku szturmy w kartach sieciowych i urządzeniach mobilnych, bardziej zależałoby mi na bezpieczeństwie, nie śledziłem jak się w końcu z WPA3 czy innym szyfrowaniem tematy rozwinęły.
    • Guest house
      By Guest house
      ASUS prezentuje RT-AC58U, dwuzakresowy router Wi-Fi w standardzie 802.11ac osiągający łączną, równoległą prędkość klasy AC1300 do 1267 Mb/s. RT-AC58U odpowiada na częsty problem związany z występującymi w domu zatorami sieci Wi-Fi, które są spowodowane stale zwiększającą się liczbą połączonych urządzeń. Aby temu zaradzić wykorzystuje projekt pozwalający na poprawę osiągów i zasięgu obciążonych sieci domowych. Posiada cztery zewnętrzne anteny o dużej wydajności oraz wspiera rewolucyjną technologię multi-user MIMO (MU-MIMO), która współpracując z kompatybilnym sprzętem daje możliwość działania wielu urządzeniom jednocześnie, przy wykorzystaniu ich maksymalnej prędkości.

Potężny, czterordzeniowy procesor w połączeniu z 128 MB szybkiej pamięci RAM DDR3 sprawia, że RT-AC58U wyróżnia się ponadprzeciętną wielozadaniowością oraz gwarancją płynnego i szybko reagującego na potrzeby użytkownika działania, nawet gdy musi sprostać silnie obciążającym sieć zadaniom, takim jak strumieniowanie obrazu w jakości 4K UHD.

ASUS RT-AC58U to idealny wybór dla mocno obciążonych domowych sieci korzystających z wielu urządzeń jednocześnie. Łączy zaawansowaną technologię i potężne komponenty, zapewnia szybkie i niezawodne połączenie dla wszystkich urządzeń. Rewolucyjna technologia MU-MIMO wykorzystana w RT-AC58U, przy podłączaniu urządzeń kompatybilnych z MU-MIMO, pomaga zwiększyć ogólną wydajność sieci gwarantując, że urządzania te będą mogły działać jednocześnie ze swoją maksymalną prędkością, bez żadnych opóźnień. Co więcej, 128 MB pamięci flash i 128 MB pamięci RAM DDR3 pozwalają dodatkowo zwiększyć ilość urządzeń podłączonych w tym samym czasie. ASUS RT-AC58U daje użytkownikowi wygodę i szybkość dwuzakresowego Wi-Fi, mogącego osiągnąć prędkość do 400 Mb/s na częstotliwości 2.4 GHz oraz 867 Mb/s przy 5 GHz, co w sumie daje pasmo o szybkości 1267 Mb/s. Czterordzeniowy procesor A7 pozwala na ograniczenie ilości zatorów między Internetem a domową siecią, optymalizując połączenie internetowe i zapewniając jej wielozadaniowość. Do tego router posiada wystarczająco dużo mocy, aby z łatwością poradzić sobie z zadaniami silnie obciążającymi sieć, jak strumieniowanie obrazu w jakości 4K UHD. Dzięki czterem zewnętrznym antenom o wysokim zysku (5dBi) RT-AC58U oferuje doskonały zasięg sygnału, który minimalizuje w domu martwe strefy Wi-Fi. Dodatkowo, technologia kształtowania wiązki ASUS AiRadar skupia siłę sygnału Wi-Fi, zmniejszając ilość zakłóceń i poprawiając jakość odbioru. Port USB 3.0 daje użytkownikowi dostęp do plików przechowywanych na urządzeniach pamięci kompatybilnych z USB 3.0 dziesięciokrotnie szybciej niż w przypadku USB 2.0.
      ASUS RT-AC58U jest już dostępny w Polsce w orientacyjnej cenie 399 PLN. Więcej informacji : https://www.asus.com/pl/Networking/RT-AC58U/
    • Slashdub
      By Slashdub
      Ehh, kiedy w koncu zdecydowalem sie na zakup tego routera, rysuje sie mozliwy scenariusz wyjscia Synology ze sprzetu sieciowego.
      Mam nadzieje, ze tak sie nie stanie, nie wiem teraz czy kupowac ten router czy rozgladac sie za czyms innym...
      Jakies sugestie?
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.