Jump to content

ASUS RT-AC66U, zewn. dysk pod USB, bajzel w plikach

Rate this topic

Guest house

Recommended Posts

Mam router ASUS RT-AC66U, oryginalny firmware a na kompie Windows 10.

Zgrałem sobie pliki z komputera na dysk SSD w zewn. kieszeni.

Podłączam dysk SSD w zewn. kieszeni do portu USB w routerze.

W zakładce „This PC” pojawia mi się „Network locations (1)” i „RT-AC66U-…..”.

Fajnie. Sukces. Wchodzę w ww. lokalizację.

A tam „Browse Folders”, „Music”, „Pictures”, „Video” itd. Nie tworzyłem takich folderów na dysku.

No ale dobra, wchodzę w „Browse Folders”, wchodzę w mój dysk a tam połowy plików nie ma. ASUS sobie je poprzekładał do jakichś swoich potworzonych folderów i zrobił mi taki pierdolnik na dysku, że kompletnie nic nie mogę znaleźć.

Odłączam dysk SSD i podłączam do kompa. Wszystko w porządku. Pliki są ułożone tak jak powinny.

Podłączam z powrotem dysk SSD do routera i znowy pierdolnik. Nagle pokazuje mi więcej folderów niż wcześniej ale nie wszystkie. Niektóre pliki się pojawiają na miejscach ale nie wszystkie.

Wszedłem w ustawienia routera ale nigdzie nie widzę opcji zmiany tego. Czy da się to jakoś wyłączyć? Nie chcę żeby ten cały mój nieszczęsny router porządkował mi po swojemu MOJE pliki bez mojej zgody :(.

Edited by th4
  • Replies 3
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• house

2

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, house said:

wchodzisz na dysk za pomocą media servera, użyj smb : https://www.asus.com/pl/support/FAQ/1011279/

Powiem jeszcze o co mi chodziło. Mam w domu desktopa i 2 laptopy. Wszystkie łączą się przez ten sam router do netu. Chciałem mieć możliwość skorzystania z tych samych plików na każdym z tych sprzętów. Porobić sobie skróty na pulpicie, które by prowadziły do folderów/plików na zewn. dysku SSD podłączonym do routera.

Widzę na podłączonym do routera dysku foldery, widzę zdjęcia (jpg itd.), ale nie widzę dokumentów .doc/.xls. Więc to nie jest tak, że nie widzę nic, tylko nie widzę wszystkiego.

Szczerze mówiąc jestem totalnym laikiem i niewiele z tego zrozumiałem co mi napisałeś i co zobaczyłem w tym linku.

Ale coś tam zrobiłem. Włączyłem SMB 1.0 w windowsie. Włączyłem ten cały media server. I niestety nie widzę dysku podpiętego do routera w zakładce „Network”. Jest tylko w „This PC” ale jak tam wejdę to dalej jest stan jak przedtem. Restartowałem i nic to nie dało.

Moment, chyba coś widzę.

Edited by th4
  • Administrator
13 godzin temu, th4 napisał:

Powiem jeszcze o co mi chodziło. Mam w domu desktopa i 2 laptopy. Wszystkie łączą się przez ten sam router do netu. Chciałem mieć możliwość skorzystania z tych samych plików na każdym z tych sprzętów. Porobić sobie skróty na pulpicie, które by prowadziły do folderów/plików na zewn. dysku SSD podłączonym do routera.

Widzę na podłączonym do routera dysku foldery, widzę zdjęcia (jpg itd.), ale nie widzę dokumentów .doc/.xls. Więc to nie jest tak, że nie widzę nic, tylko nie widzę wszystkiego.

Szczerze mówiąc jestem totalnym laikiem i niewiele z tego zrozumiałem co mi napisałeś i co zobaczyłem w tym linku.

Ale coś tam zrobiłem. Włączyłem SMB 1.0 w windowsie. Włączyłem ten cały media server. I niestety nie widzę dysku podpiętego do routera w zakładce „Network”. Jest tylko w „This PC” ale jak tam wejdę to dalej jest stan jak przedtem. Restartowałem i nic to nie dało.

Moment, chyba coś widzę.

Kliknij przycisk start i wpisz: \\Twój adres Ip routera\ i poprosi o login i hasło. Wpisujesz login i hasło to routera i powinieneś zobaczyć folder dysku podpiętego na USB 

Bez tytułu.png