Jump to content

ASUS RT-AC86U wifi nie osiąga mi nawet połowy prędkości

Rate this topic

Guest house

Recommended Posts

Guest szuwar1978

Witajcie. Zakupiłem asusa w piątek ustawiłem a dziś po 2 dniach patrze i po wifi nie osiąga mi nawet połowy prędkości. Internet z mutlimedia 300 Mb/s. W piątek sprawdzałem na telefonie po wifi i na speed test szło bez problemu ponad 300 a dziś patrze ledwo 100 przekracza. Podłączyłem lapka po kablu i idzie OK ponad 300 także problem jest tylko z wifi. Router na fabrycznym firmware. Z góry bardzo dziękuje za wszelkie sugestie.

Kupiłem lepszy router żeby problemów nie było a tu proszę.... ech....

Teraz doszedlem ze na 2.4 nie uzyskuje pelnej predkosci na 5 działa OK. Telefon na którym sprawdzam to S10+

Pozdrawiam

Tomek

Edited by szuwar1978
  • Replies 7
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• house

4

Popular Days

Top Posters In This Topic

• Administrator

tylko telefonem ? a jakiś laptop via WiFi ? SmartConnect włączony?

Guest szuwar1978

Tak telefon bo w reszcie urządzenien nie mam szybkiej karty. SmartConnect był wyłączony.

Problem wystepuje tylko na 2.4 w dwóch telefonach jak zlapie 5 smiga az milo. Właczylem smartConnect zobacze czy pomogło.

Musze dokupić do lapka zewnętrzna szybka kartę bo tylko tego mu brakuje.

Edited by szuwar1978
  • Administrator
56 minut temu, szuwar1978 napisał:

Problem wystepuje tylko na 2.4 w dwóch telefonach jak zlapie 5 smiga az milo.

co sugerowałoby albo dużą ilość okolicznych sieci i wystarczy albo przesiąść się na inny kanał lub działać w 5GHz. Pokaż jak ustawiłeś pasmo 2,4 GHz i jakiś wykres z telefonu jak to u Ciebie wygląda.

Guest szuwar1978

tak to wygląda:

1551719924_Screenshot_20191006-191705_Wi2105826576_Screenshot_20191006-172030_Sa1948224899_Screenshot_20191006-172015_Sa20191006_202447.jpg.c977774f915493d8b2a91531278810_Screenshot_20191006-172437_Wi

Na 2.4 Ghz nawet do 100 nie dobija... jak włączyłem SmartConnect łączy od razu z 5Ghz i śmiaga.

Poprawiłem post #5.

Jak widać na 2.4 jest u mnie gęsto. 

• Administrator
23 godziny temu, szuwar1978 napisał:

Jak widać na 2.4 jest u mnie gęsto. 

i masz od razu odpowiedź, nawet trudno się wstrzelić w odpowiedni kanał...

• Administrator
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś odpowiedź". 

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Similar Content

• konrad573
      By konrad573
      Witamj jest problem. Przepraszam że kolejny i kolejny temat. Nie mogę se poradzić. Mam internet multimedie na początku było ok a szczególnie jak był sam modem od nich technnicolor. Był technik to powiedział że tryb mostka jest włączony w zależności od jakiej mam umowy, że jeżeli mam bez usługi wifi w umowie to jest tryb mostka od początku włączony. A jak był montarz tego internetu to miałem pamiętam chyba ten router już i nie podłączył mi routera tylko sam modem do komputera kablem ethernet i konfigurował sieć wif(innny technik, ten co montował.) W umowie nie piszę nic że mam usługe z wifi. Porty działają jak trzeba. Problem jest Taki że od jakiegoś czasu Internet co ileś zrywa i piszę rozłączono lub nie znaleziono adresu dhcp twojego dostawcy. Mam dynamiczne ip z puli publicznej. Myślę że router nie może znaleźć ip w momencie zmiany. Resetowałem, przywracałem początkowe ustawienia a nawet wgrywałem na nowo firmware(oprogramowanie).
    • konrad573
      By konrad573
      Witam. Mam publiczne ip, router asus rapture ac 2900. Wszystko chyba ok działa. Jest problem jedynie że upnp mimo że jest włączone to nie znajduję: Port mapowania UPnP NAT:    Nieudane [MiniUPnP (http://miniupnp.free.fr/)]. Aktualizowałem oprogramowanie, nic chyba nie ruszałem. A włączone jest upnp ,ale ponowne włączanie nic nie daję. Wcześniej było tak żę było że znalazło i adres routera był i działało. Z portami przekierowywania nie ma problemu są otwarte. Na samym modemie technicolor też upnp nie działa. Dużo wcześniej było też że na samym modemie upnp nie działało a na routerze bez problemu. A teraz nawet na routerze nie działa.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.