Jump to content

Router - pomoc w wyborze

Rate this topic

Guest house

Recommended Posts

Guest Marcin Goc

Witam serdecznie,

Chcę zakupić drugi router do domu dwu piętrowego. Obecnie router jest na piętrze, a na dole nie ma zasięgu. Jako, że jestem zielony chciałem sie poradzic jakie drugie urzadzenie kupic, żeby podłaczyć go do routera u góry, jakie informacje jeszcze musze podać?

• Administrator

na początek model routera jaki posiadasz i budżet jaki przewidujesz wydać...

• 3 weeks later...

Dokupujesz drugi , przełączasz w tryb Access Point tego drugiego  i po problemie .

Cytat

Mogę zaproponować , aktualnie mam na sprzedaż Netgear R6400v2  prawie nowy 250zł (bardzo dobre pokrycie wifi dual band ac1750 )  Lub Netgear R7000p  300zł ( prawie to samo - ac1900 ) 

Pisz na PW

• Administrator
3 godziny temu, mosfit napisał:

Pisz na PW

a może wprowadzić Wam aplikację do sprzedaży używanego sprzętu ? nie trzeba byłoby kombinować kontekstem :) 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• Lukas418
      By Lukas418
      Część, 

Poszukuje routera pod gry z funkcją kontroli rodzicielskiej, komputer i konsola podpięte będą pod kabel, do tego 12 urządzeń iot, kilka tv. Sieć 500mb. Priorytet to gry po kablu, wifi drugorzędną sprawa

Fajnie jakby posiadał dodatkowo:
      Geo-lokalizacje widziałem to w netgear: nighthawk xr300-100pes,
      Sterowanie z telefonu,
      Funkcje NAS ale nie jest koniecznie,
      I nie kosztowało więcej niż 1100 zł. 

Znacie coś takiego

Myślałem nad asus rt-ax86u

• lukaszp89
      By lukaszp89
      Witam wszystkich,

Proszę o doradztwo jaki router kupić do biura, powierzchnia ok 70 m2
      specyfikacja biura:
      - 10-16 podłączonych laptopów (jeśli wszyscy są to jest to 16, średnia 10 urządzeń)
      - biuro jest w kształcie litery L i mały fragment biura jest schowany za grubą ścianą - tutaj są 4 stanowiska
      - 1 drukarka podłączona kablem
      - z tego routera idzie kabel do innego pokoju(piętro wyżej), który łączy się z AP

Wszystkie laptopy/komputery są podłączone przez WIFI . Praca typowo biurowa, przesyłamy/pobieramy różne dokumenty . Uploadujemy zdjęcia na stronę www itp

To co na chwile obecną znalazłem:
      TP Link Archer AX50
      Synology RT2600ac

Budżet ok 1000 pln

• Guest astalads
      By Guest astalads
      Cześć,

Szukam routera w okolicach 1 tys zł. 70m^2 w bloku z wielkiej płyty. Najważniejsze dla mnie funkcje:
      - przekierowanie portów
      - przypisanie konkretnym urządzeniom stały IP
      - DMZ
      - stabilność i zasięg wifi
      - Qos
      - serwer VPN - abym np miał z np. telefonu  będąc poza mieszkaniem móc podłączyć się do sieci domowej
      - wbudowane funkcje zabezpieczające sieć domową - jakieś warto konkretnie? możliwie niezbyt skomplikowane w konfiguracji
      Czego nie potrzebuję: chyba kontroli rodzicielskiej (brak dzieci i takich planów).

Aktualnie mam internet z UPC 500Mb/s download i ok 30Mb/s upload. Ten ich router/modem można w tryb bridge ustawić (sprawdziłem). Umowa świeża na dwa lata więc nie planuję w najbliższym czasie zmiany.
      Zależy mi na możliwie najlepszym zasięgu WiFi oraz osiąganych prędkościach. Planowane urządzenia po WiFi: 3x laptopy (z tego jeden jeszcze 2.4GHz tylko a dwa 5GHz) , 2x telefony to najważniejsze. Reszta to pierdołki jak odkurzacz, pralka, lodówka, piekarnik (tak teraz wszędzie dają wifi), klimatyzator, lampka, drukarka.  Po kablu: 1 TV (netflix itd), 1 amplituner, 1 laptop, 1 dysk Nas, pewnie coś dojdzie. W przyszłym roku  może konsola.
      W mieszkaniu mam 8 gniazdek ethernetowych w ścianach wyprowadzonych (kat 6), więc docelowo niezbędny będzie switch. Na ten moment nie mam tylu urządzeń (kładzione na zapas). Natomiast zastanawiam się jak to mądrze ugryźć. Czy w tej cenie router + switch czy na switch (do szafy 10" lub niezbyt duży aby dać na półce w tej szafie) osobną gotówkę odłożyć.
      Tak czy inaczej proszę o doradzenie z wyborem routera. Natomiast zastanawiam się czy po sieci WiFi można zrobić vlan? Myślałem aby laptopy służbowe (teraz tylko praca zdalna) wyodrębnić od sieci domowej. Ewentualnie wykorzystać do tego sieć gościnną?

Pozdrawiam
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.