Jump to content

Orange Światłowód

Rate this topic

Guest house

Recommended Posts

Witam,

będę wdzięczny za wszelkie informacje dot. Orange Światłowód. Chodzi przede wszystkim o podpisanie nowej umowy i oczywiście używanie własnego sprzętu.

Obecnie Orange daje Funbox 3. Wcześniej model ten nie można było ustawić w bridge. Czy obecnie jest taka możliwość? Infolinia wiadomo jak informuje :)

używacie może netu od Orange w Światłowodzie ?

Pozdrawiam

• Replies 7
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• house

2

• Administrator
W dniu 9.09.2019 o 14:47, neon napisał:

używacie może netu od Orange w Światłowodzie ?

niestety nie :( 

W dniu 9.09.2019 o 14:47, neon napisał:

Obecnie Orange daje Funbox 3. Wcześniej model ten nie można było ustawić w bridge. Czy obecnie jest taka możliwość?

nadal nie ma : https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Funbox-3-0-koniec-z-własnym-routowaniem/td-p/20551

według tego co znalazłem : https://nasz.orange.pl/t5/forums/v3_1/forumtopicpage/board-id/Modemy_routery_i_inne/thread-id/1562/page/39

"Dobra wiadomość że FB3 teraz działa z zewnętrznym ONT. W takim razie FB2 nie jest już potrzebny!" Obecnie dosłownie nie ma rozmowy na zestaw FB2 + ONT wtedy można było podłączyć swój sprzęt. Nie wiem tylko czy można wierzyć tej informacji, że FB3 działa z zewnętrznym ONT i taki zestaw można zamówić do postawienia swojego sprzętu.

Obawiam się umowy po której zostanie mi jedynie czarny FB3 na który można jedynie popatrzeć.

Obecnie konsultanci zapewniają, że technicy załatwią problem. :)

• Administrator
11 godzin temu, neon napisał:

Obawiam się umowy po której zostanie mi jedynie czarny FB3 na który można jedynie popatrzeć.

możesz zwrócić w ciągu 14 dni lub w innym trybie ?

umowa podpisana w salonie. 14 dni to jedynie do umów zawieranych przez infolinię.

Technika umówiłem za tydzień. Jak nie będzie według mnie to mam nie przyjąć instalacji. Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce :)

Dostałem ONT i funbox 3. Funbox3 już odłączony i na szybko wpialem USG i switch plus keycloud . Wpisałem dane i na razie nie działa DHCP. Dopiero jak ustawie IP na stałe w sprzęcie to net chodzi. Nie za bardzo z czasem i tak wychodzi ;) Vlan ustawiłem 35 . Coś jeszcze powinienem ustawic pod Orange ?

Musiałem Vlan na 35 ustawić i włączyć ipv6 w USG, bo bez tego pierwszego w ogóle nie chodził , a te drugie to jak włączyłem to skoczyło mi 20 Mb/s.

MTU nigdzie w USG nie widzę tego ustawienia, a mam obecnie konfig według https://www.geekzone.co.nz/forums.asp?forumid=85&topicid=239396

a to Orange blokuje niektóre porty ? czy to bezpieczne ?

obecnie łącze mam niby 300 , a w realu na unifi pokazuje mi 169,70 Mb/s / 50,16 Mb/s

mtu w unifi znalazłem tu : https://community.ui.com/questions/How-to-set-MTU/3125f169-4809-48b5-981d-a061c360ff00

jutro sprawdzę domyślnie jest 1500

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• Openitbot
      By Openitbot
      Chciałem przedstawić proces konfiguracji sieci z użyciem Routera R7000 Netgear. Dostawca internetu Orange biznes. Orange dostarczył już swój modem. Modem ten jest włączony migają zielone światełka. Podłączamy kabel żółty, który został w pakiecie dostarczony z R7000. Orange modem może być wejście pierwsze, w R7000 wejście te oznaczone jest na żółto. Podłączamy R7000 do prądu. Czekamy na uruchomienie. Pod port szeregowy podpinamy laptop lub pc kablem lan. www.routerlogin.net wpisujemy w przeglądarkę. admin login i hasło admin. W przypadku orange w ustawieniach podstawowych/internet wpisujemy dane ip static. po wpisaniu klikamy zastosuj. po zapisaniu ustawień przechodzimy w zakładkę sieć bezprzewodowa i ustawiamy sieć wifi według własnych upodobań - czyli nazwa i hasło za równo dla 2,4 ghz and 5 ghz. Po ustawieniu musimy kliknąć zastosuj. 
      Następnie przechodzimy w zakładkę zaawansowane/administrowanie/ustaw hasło - zmieniamy tam hasło admina. dodatkowo można ustawić odzyskiwanie hasła. oczywiście zastosuj po zakończeniu ustawienia.
      Dodatkowo w zaawansowanych/konfiguracja sieci Lan / tu w moim przypadku mam kilka urządzeń w sieci jak dwie drukarki o stałym ip i dysk synology/ ustawiam rezerwację adresów ip tych urządzeń. Oczywiście wystarczy podłączyć kablem lan te urządzenia do R7000 i wybrać te adresy z tej zakładki i oczywiście zastosuj. Reszta urządzeń łączy się z R7000 wifi nazwę i hasło wpisane wcześniej. 
      Dodatkowo polecam według potrzeby użycie funkcji ochrona rodzicielska zaawansowane/ zabezpieczenia/ ochrona rodzicielska gdzie po przejściu w tą zakładkę ukarze się oko do ściągnięcia aplikacji według store czy pc czy mac etc. Po ściągnięciu aplikacji na pc i instalacji, wszystko krok po kroku można wybrać urządzenie w sieci, na które chcemy utworzyć ochronę rodzicielką. Dodatkowo trzeba utworzyć konto do tej ochrony rodzicielskiej. W moim przypadku R7000 jest używany do obsługi małej firmy,  kilka pc i dwie drukarki i Synology podłączone są przez sieć LAN.  
      Na tle firmy polecam ustawienie kontrolę dostępu do sieci : zaawansowane/ zabezpieczenia/ kontrola dostępu gdzie możemy wybrać i włączyć kontrolę dostępu dla urządzeń podłączonych lub przyszłych.
      To by było na tyle, sieć będzie działać bez problemów. Dodatkowo można ściągnąć Netgear gene do obsługi lub logować się przez przeglądarkę internetową.  
      Pozdrawiam
      jako osoba, która dopiero zaczęła przygodę z siecią Dzięki  Netgear R7000 konfiguracja sieci stała się na prawdę prosta  
    • Guest house
      By Guest house
      Witam,

Szukam routera, który po wifi mi da pełną prędkość łącza które obecnie posiadam, czyli 600 Mb/s. Obecnie mam Asus RT-AC68U jest świetny, ale zarówno na Merlinie jak i standardowym sofcie wyciaga mi max ok 450-500 Mb/s. Czy mam jakiś wadliwy model, czy po prostu nie wyciąga po wifi tyle. Może są jakieś lepsze propozycje? 

Z chęcią bym zostawił tego asusa, gdyby wyciągał pełną prędkość po wifi, teraz mam 600, później może być jeszcze szybciej, a będę z nim stał w miejscu. W wielu recenzjach mówią, że to bardzo szybki router, ale po wifi nie udało mi się na nim osiągnąc 600 Mb/s, Po kablu bez problemu śmiga. W eterze czysto na 5Ghz, tylko jedna sieć, ale na innym kanale. Wszystkiego próbowałem, zmieniałem opcje, ale nic nie pomaga.
    • Guest house
      By Guest house
      Witam, 
      chciałem zapytać ponieważ ostatnio mierzyłem się z usługą Orange Światłowód Love. Do tej usługi Orange daje taką skrzynkę, która też ma dawać sygnał wifi. Jak można zwiększyć obszar tego wifi ? Wszelkie rady mile widziane  
      Z tego co mi się wydaje to tan Funbox 3.0 nie pozwala na połączenia bridge . Co o tym myślicie ? 
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.