Jump to content

Szukam gigabitowego routera do szafy rack do 500pln netto

Rate this topic

Guest house

Recommended Posts

• Replies 5
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• house

3

Top Posters In This Topic

• Administrator

@AsDur a co ma grać na CPU 600 MHz i teście sprzed 5 lat, zwłaszcza u TP-Link'a ? :) 

Nieznam sie az tak bardzo. Szukam gigabitowego routera do szafy rack do 500pln netto. Ten wygladał rozsądnie ale ten test szybkości, ktory pokazuje zamiast gibgabit ledwo troche wiecej niz fast ethernet mnie zaskoczyl ;/

• Administrator

Lekko przekraczający budżet, ale wyjątkowo warty zainteresowania będzie taki zestaw :

https://www.ui.com/edgemax/edgerouter-4/ 

w komplecie z :

https://store.ui.com/products/edgemax-universal-rack-mount-kit

15 hours ago, house said:

Lekko przekraczający budżet, ale wyjątkowo warty zainteresowania będzie taki zestaw :

https://www.ui.com/edgemax/edgerouter-4/ 

w komplecie z :

https://store.ui.com/products/edgemax-universal-rack-mount-kit

Dzięki za poradę :) Patrzyłem na niego. Rzeczywiście drożej ale ten ER-4 to rzeczywiście będzie jedyna rozsądna opcja dla mnie w tej chwili.

• Administrator
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś odpowiedź". 

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Similar Content

• Guest house
      By Guest house
      Witam,

Mam pytanie do Was bo mam nadzieję, że znacie się lepiej niż ja ::)

Otóż mam kilka urządzeń sieciowych w domu, które co prawda działają ale nie wiem czy ich ustawienia są najbardziej optymalne.

Ale do rzeczy.  Internet po kablu dostarczany jest do routera Asus RT-AC750, do niego zaś po kablu podłączony jest jeden z nadajników systemu mesh - Tenda Nova MW3 oraz również po kablu nadajnik do przesłania internetu z domu do budynków gospodarskich - NanoStation 5AC loco.

Pytanie 1 - czy mam włączyć sieć bezprzewodową również w Asusie czy zostawić rozsyłanie bezprzewodowe tylko urządzeniom Tenda? Teraz mam w Asusie wyłączone "rozsiewanie" internetu po Wi-Fi - tylko Tenda.

Pytanie 2 - ustawienia adresów IP - Router Asus przydziela adresy z puli 192.168.2, zaś Tenda z puli - 192.168.5. Oznacza to, że z urządzeń podłączonych do Tendy (bezprzewodowo) nie widzę urządzeń podłączanych do sieci w tym drugim budynku gospodarskim, gdzie poprzez NanoStation urządzenia mają również adresy z zakresu 192.168.2. Czy powinienem ujednolicić zakres adresów IP i ustawić jeden z zakresów zarówno dla Asusa jak i dla Tendy?

Wiem, że speców mogą śmieszyć te pytania ale ja nie jestem expertem od urządzeń sieciowych, zatem proszę Was o pomoc :)

Pozdrawiam

• Guest house
      By Guest house
      A takie pytanko mam...czy sama zmiana routera może wpływać na odczuwanie szybszego działania sieci? Mam wrażenie, ze strony wczytują się szybciej...
    • konrad573
      By konrad573
      Witam miałem router asus rt 86u, który musiałem zwrócić bo 5g wifi nie działało i rozłączało a później strasznie mulił internet na wifi. Szukam routera jak najlepszego, który wyciśnie 600 mb/s na wifi w odległości chyba 10m z 3 b. grubymi betowanymi ścianami z starego budownictwa. Wcześniej brakowało tylko jednej kreski wifi 5g a czasem wskakiwało na pełny zasięg wifi 5g. Zależy mi żeby brakowało tylko jednej kreski na 5g albo wcale. Najważniejsze prędkość prawie 600 mb/s, czy nawet pełna na wifi w tej odległości 10m z ścianami. Nie wiem czy jest sens wymienić kartę wifi bo tam jest intel ac 8265 na ax 200 intela. Da radę coś znaleźć ? Wykombinować ?
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.